آموزش دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

گزینه دیگر استفاده از صرافیها معتبر ایرانی است که امکان خرید و فروش ارز دیجیتال با کارتهای بانکی داخلی را میدهند. پس برای تحقق این هدف ، باید برنامه یا وب سایتی را با قابلیت ثبت نام کاربران ایجاد نمایید و درصد پاداش یا کمیسیون فروش را مشخص نمایید. اگر استراتژی دیجیتال مارکتینگ مد نظر شما است ، باید تبلیغاتی کلیکی را حتما در برنامه خود قرار داده ، پس بودجه ماهیانه برای آن باید در نظر داشته باشد. بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) شامل تمامی فعالیتهای بازاریابیای میشود که از دستگاههای الکترونیک و یا بستر اینترنت استفاده میکنند.

با استفاده از تحلیل های insight خود اینستاگرام و یا ابزارها و سایتهای تحلیلی موجود میتوانید عملکرد کمپین های بازاریابی اینستاگرام خود را اندازه گیری کنید. قبل از این مزیت دیجیتال مارکتینگ، اندازه گیری دقیق کاری دشوار بود و نیاز به هزینه های هنگفت داشت. بهتر است استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را برای طولانی مدت، حدودا ۶ تا ۱۲ ماه، برنامهریزی کنید.

تحلیل کردن یعنی بررسی موقعیتی که اکنون در آن هستیم و یافتن راههایی برای بهتر و با کیفیتتر طی کردن این مسیر. 2. شما برای بازدهی بهتر کسب و کارتان به استراتژی مدیریت مشتری احتیاج دارید تا بتوانید بهتر به مشتری های خود وصل شوید. دیجیتال مارکتینگ در یک کسب و کار چگونه تعریف می شود؟ در ابتدای کار باید مشخص کنیم که «محتوا» (Content) به چه معنی است.

زمانی که همان شخص از شما قیمت می پرسد تبدیل به opportunity (فرصت) شده و در نهایت زمانی که خرید را انجام دهد به مشتری یا Customer تبدیل می شود. محتوا در این عملیات می تواند متنی، تصویر، اینفوگرافیک، پادکست یا ویدئو باشد. این نوع تبلیغات در قالب گرافیک و با فرمتهای مختلف مانند تصویر، ویدئو و… برای مثال اگر میخواهید در تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) گوگل قرار گیرید، باید با شرکتهای مشابه تولیداتتان رقابت کنید. معمولا تأیید تراکنشهای رمزارزها بین ۵ دقیقه تا یک ساعت به طول میانجام؛ بنابراین اگر حین خرید یا فروش رمزارز با تراکنشی زمان بر مواجه شدید چندان جای نگرانی نخواهید داشت.

خرید رمزارز در این صرافیها از طریق کارتهای اعتباری بینالمللی مانند مسترکارت و ویزا یا پیپل، وبمانی و پرفکت مانی امکان پذیر است اما کاربران ایرانی به خاطر تحریمها با محدودیتهایی مواجه هستند و امکان خرید مستقیم از این صرافیها را ندارند. با احتساب ارزش بازار طلا، بیت کوین در حال حاضر تنها حدود ۲۰ درصد از حجم بازار طلا را در اختیار دارد. درحالحاضر هیچ نهادی، قانونی برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافیها تصویب نکرده و این موضوع ابهامات زیادی به وجود آورده است.نکتهی مهم این است که در شرایط تحریم کشور که همهی صنایع و کسبوکارها دچار فشار اقتصادی شدهاند، حوزهی ارزهای دیجیتال و خرید و فروش در آن یکی از مهمترین راههای گشایش اقتصادی، چه برای دولتها و چه برای افراد است.» کوین نیک میگوید حال که در سراسر جهان مردم و دولتها بهسراغ بیت کوین و جانشینانش رفتهاند، ایران نیز باید بهموقع از این پتانسیل بهره بگیرد.به بیان کویننیک، تمام فعالان حوزهی ارزهای دیجیتال، با تنظیم قوانین و افزایش نظارت بر این حوزه موافقت دارند، اما راه درست را حذف صورت مسئله نمیدانند؛ بلکه باید با فعالان صنعت استخراج و ارزهای دیجیتال برای ادامهی راه مشورت کرد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید شاید در نگاه اول این تبلیغ غیر عادی و عجیب به نظر برسد، اما همین کار باعث ماندگاری اسم برند شیپور در ذهن مخاطب میشود، در صورتی که به این نوع از بازاریابی علاقهمند شدید، حتما آموزش مرتبط با بازاریابی چریکی را بخوانید. بسیاری از بخشهای بازاریابی میتوانند کارهای تکراری را که در غیر این صورت به صورت دستی انجام میدهید را خودکار کنند. کویننیک درمورد خطرات فراوان این موضوع به زومیت میگوید: «غیرقانونیبودن خرید و فروش ارز دیجیتال احتمال آسیب مالی و کلاهبرداری را افزایش میدهد.

در این مرحله کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید مطمئن شود که اطلاعات موردنیاز کاربر در دسترس هستند و در کل تجربه کاربر رضایتبخش باشد. برای احراز هویت و ایجاد حساب کاربری در این پلتفرمها، باید اطلاعات هویتی خود را به پلتفرم ارائه دهید. اما مدیر باید به تمام کانالها و روش های ذکر شده تسلط کامل داشته باشد.

اما اگر کاربر رمزارز خود را با ارزش فعلی عرضه کند، در لحظه دارایی وی به فروش خواهد رسید. حین فروش ارز دیجیتال باید دقت کنید که رقم مورد نظر را به درستی وارد کنید چون اگر رمزارز شما در لحظه ارزشی معادل ۱۰۰ دلار داشته باشد و شما به اشتباه با قیمت ۱۰ دلار سرمایهتان را به فروش بگذارید، اغلب معامله با همان قیمت انجام شده و ۹۰ درصد ضرر میکنید. توجه کنید که حداقل مقدار خرید آلیس در صرافی تبدیل ۱۰ تتر است.

معاملات در بخشی به نام Exchange انجام میشود و برای تبدیل رمزارزها به هم نیز باید سراغ گزینه Markets بروید. در صرافیهای ارز دیجیتال میتوانید دارائیها را با قیمت موردنظر خودتان به فروش بگذارند. اتریوم و کاردانو نیز به ترتیب با ۸۶ میلیون و ۸۱ میلیون بازدید در جایگاههای چهارم و پنجم قرار دارند.