آموزش طراحی سایت و آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی – همیار آکادمی

معمولاً اولین پیشنهادی که هنگام انتخاب یک CMS از خیلیها میشنویم، وردپرس (WordPress) است. سیستم مدیریت محتوا وردپرس نرم افزار رسمی خود را با نام WordPress برای گوشی ها و تبلت های با سیستم عامل هوشمند اندروید منتشر کرده است که کاربران اندرویدی با آن قادر خواهند بود به مدیریت وبلاگ و سایت وردپرسی خود بپردازند و مدیریت سایت وردپرسی خود را در دستان خود بگیرند! خب؛ CMS ها انواعی دارند که در ادامه به آن اشاره میکنیم. این سازمانها معمولا یک تیم آی تی دارند و خودشان سیستم مدیریت محتوا طراحی میکنند.

معمولا به خاطر فیلم های علمی تخیلی که هالیود ساخته ، مردم تصور اشتباهی در مورد برنامه نویس ها دارند. سایت ها بایستی بر اساس اهداف کسب و کارها طراحی شوند زیرا اگر قالب سایت در راستای تامین اهداف شما و برآورده شدن نیاز مخاطب نباشد، زمان و هزینه شما هدر خواهد شد.

این سیستم نیازمند به روز رسانی است که پروسهای زمان بر بوده و باید از افراد تخصصی کمک بگیرید تا اطمینان حاصل شود که به روز شده است. از آنجایی که این رابط معمولاً مبتنی بر مرورگر است یک CMS میتواند از هر نقطهای توسط هر تعداد کاربر قابل دسترسی باشد. مهارتها و وظایف مدیر تیم تولید محتوا و تأثیر آن بر کیفیت بازاریابی محتوایی سایت موضوع بسیار مهمی است که در این مقاله سعی داریم به بررسی کامل آن از صفر تا صد بپردازیم. از آنجایی که CMS Hub بر روی پلت فرم CRM HubSpot ساخته شده است که شامل انواع اتوماسیون بازاریابی، فروش، خدمات و ابزارهای عملیاتی است، یک راه حل ایده آل برای کسب و کارهای در حال رشد و همچنین شرکتهای بزرگ است که به دنبال یک سیستم یکپارچه هستند تا وب سایت خود را مدیریت کنند.

مجوزهایی را برای مدیریت محتوا بر اساس نقشهایی مانند نویسندگان، ویرایشگران و مدیران اختصاص میدهد. سیستم مدیریت محتوایی اهداف طراحی سایت بازاریابی را از طریق امکان تولید محتوا و بهینهسازی آن فراهم میکند. و هرچقدر نمونه کارهای بهتری تولید شده باشد از دید مشتری این شرکت در کار خود حرفه ای است . یعنی cms برای شرکت اختصاصی است نه برای مشتری. با این حال، باید سیستم را با توجه به نیازهای مشتری انتخاب کنید. با این حال، به دلیل این که cms اختصاصی محصول انحصاری آن شرکت محسوب میشود، گرانتر از سیستمهای عمومی خواهد بود.

اعضای هیات مدیره دارای مدارک حرفه ای MCSD , MCPD از شرکت ماکروسافت در توسعه نرم افزار، تاییده جاوا از شرکت SUN و همچنین گذراندن دوره های CIW در بخش طراحی وب سایت می باشند. TextMate یک ویرایشگر متن سبک و رابط کاربر گرافیکی است که به طور خاص برای macOS طراحی شده است و جزء بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسی است. دومین مزیت اصلی CMS این است که به افراد غیر فنی که زبانهای برنامه نویسی را نمیدانند اجازه میدهد تا به راحتی محتوای وب خود را ایجاد و مدیریت کنند.

شما به یک وب سایت نیاز دارید. افزونه ای چیزی سراغ دارید راهنمایی کنید؟ انتخاب بهترین نرم افزار برای کدنویسی و برنامه نویسی، به عواملی از جمله زبان برنامه نویسی، سیستمی که استفاده میکنید، بودجهای که دارید و همچنین انتظار شما از نرم افزار، بستگی دارد. بین دستور کنترلی و پارانتزی که بعد از آن باز میشود یک عدد فاصله یا space قرار گیرد . به گزارش ایتنا و به نقل از مرکز ماهر، پلاگین Update URI جهت مدیریت و جلوگیری از بازنویسی پلاگین و افزونهای با نامی مشابه با فهرست پلاگینهای موجود در وبسایت رسمی وردپرس استفاده میشود که در صورت عدم بهکارگیری این پلاگین مهاجم میتواند بهصورت از راه دور از طریق اجرای کد مخرب، اسلاگ (نامک) جدید به دامنه آسیبپذیر اضافه سازد.

زمان توسعه سریعتر، زیرا امکان طراحی سریعتر وبسایت و همچنین راهحلهایی برای بسیاری از مشکلات توسعه که ممکن است پیش بیاید را فراهم میکند. در این صورت، زمان مورد نیاز برای طراحی سایت با هر دو سیستم اختصاصی و عمومی تقریبا یکسان خواهد بود. قبل از انتخاب یک CMS باید شیوه مدیریت اطلاعات مورد نیاز در وب سایت خودتان و هدف از انتشار محتوا را بررسی کنید. Joomla ویژگیهای زیادی دارد و بسیاری از میزبانهای وب، آن را با یک کلیک نصب میکنند. Joomla یکی دیگر از پلتفرمهای CMS منبع باز رایگان و محبوب است که دارای قالبها و پسوندهای مختلف میباشد.

در حال حاضر حدود هشتاد درصد از سایتهای اینترنتی در سطح جهان، با سیستمهای مدیریت محتوای متن باز طراحی شدهاند. قابلیتهای این CMS برتر ساختاربندی بسیار سادهای دارند و نامگذاری شدهاند تا کاربر بتواند به سادگی آنها را پیدا کند و به کار گیرد. میتوانید آنها را با هزینه کمی خریداری کنید. های عمومی مثل وردپرس شامل موارد زیادی میشوند که ممکن است مورد استفاده شما نباشند اما نمیتوانید آنها را حذف کنید. دسته بندی کنید تا کاربر با مرور این دسته بندی ها گزینه مورد نظر خود را انتخاب کند. پلاگین ها می توانند برای اضافه کردن، بازاریابی از طریق صفحات اجتماعی، ابزارهای سئو، نمایش عکس ها، بالابردن امنیت، اضافه کردن فرم ها، وارد کردن ویدئو ها، دور کردن اسپم ها و غیره، استفاده شوند.

یکی از مزایای مهم CMS ماهیت مشارکتی آن است. یکی از گزینهها استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا برای ساخت آن است. برای استفاده مؤثر از یک CMS و همچنین به روز نگه داشتن آن، به برخی آموزشها نیاز است. شاید در نگاه اول داشتن یک سایت سخت به نظر برسد، ولی با وجود آموزش طراحی سایت با وردپرس آکادمی آی تی دیگر هیچ نیازی به نگرانی نیست! ویرایشگرهای کشیدن و رها کردن یک پلتفرم مدیریت محتوای معمولی به کاربران اجازه میدهد بدون نیاز به دانستن هیچ HTML یا CSS (زبانهای برنامه نویسی) متن را وارد کرده و تصاویر را آپلود نمایند.

کدهای تابع برنامه نویسی جاوا اسکریپت بسیار شبیه به کدهای تابع برنامه نویسی پایتون هستند. در مقابل کد نویسی کل وب سایت شما از ابتدا، استفاده از CMS شامل انتخاب قالبهای از پیش طراحی شده یا سفارشی برای وب سایت شما است. از این گذشته، یک جامعه چند میلیونی از کاربران وردپرس وجود دارد که میتوانند به سوالات شما پاسخ بدهند. مشخصات این سیستم بر اساس نیازها و منابع شرکت شما متفاوت خواهد بود. سیستمی منعطف که کاملا بر اساس ملزومات آن ایده شخصیسازی شده باشد. درحالی که از طرف دیگر میتوانید وبسایت خود را با Laravel توسعه دهید و از قابلیتهای بسیار زیاد آن بهرهمند شوید.

یکی از مزایای استفاده از مگنیتو این است که به واسطه آن میتوانید راندمان بالایی در استفاده از منابع بزرگ داشته باشید. توسعه دهندگان CMS میتوانند در طراحی اولیه کمک کنند و سپس بدون دخالت بیشتر آن را به صاحب وب سایت تحویل دهند. شما میتوانید یک وب سایت را بدون نیاز به دانستن اطلاعاتی در مورد کلمات اختصاری مانند PHP، HTML و CSS منتشر کنید. در مورد cms اختصاصی این طور نیست.