آموزش PHP بهصورت رایگان و جامع از صفر تا صد به همراه تمرین – کدپز

یکی از نکات مهم زبان php مستقل از محیط کار بودن آن است، بدین صورت که در تمامی کامپیوترها و سیستم عامل ها قابل اجرا است. من شخصا CS50 هاروارد را توصیه نمیکنم (که شما میتوانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید) اما بسیاری از شما میتوانید از آن استفاده کنید. حتی اگر از مباحث برنامه نویسی اطلاعی ندارید، باز هم میتوانید با استفاده از ورد پرس طراحی سایت انجام دهید. وردپرس به قدری با سیستم های مختلف تعامل دارد که حتی می توانید آن را روی سیستم خانگی خودتان نیز نصب و راه اندازی کنید!

از طریق طراحی سایت می توانید با مشتریان و مخاطبان تعامل و ارتباط بهتری داشته باشید. مدیریت محتوای سازمانی (ECM) مجموعهای از فرآیندها، استراتژیها و ابزارهای تعریف شده است که به کسب و کارها در به دست آوردن، سازماندهی، ذخیره و تحویل اطلاعات به کارکنان، ذینفعان کسب و کار و مشتریان کمک میکند.

برای این کار باید برنامه ای روی سیستم نصب نمایید تا سیستم کامپیوتری شما به میزبان تبدیل شود و بعد می توانید بدون نیاز به هاست و دامنه، وردپرس را نصب و سایت خود را طراحی کنید و در آخر این اطلاعات را به یک هاست واقعی منتقل کنید. ایجاد یک استراتژی ECM باید دربرگیرنده سیستمی باشد که تمام اطلاعات بازاریابی و ارتباطات شرکت را کنترل کند. جالب است بدانید برای کار با وردپرس و استفاده از آن برخلاف سایر پلتفرمها نیازی به داشتن علم و دانش تخصصی در زمینه برنامهنویسی نیست و تنها با حداقل اطلاعات فنی که در زمینه برنامهنویسی دارید به راحتی میتوانید وردپرس را نصب و از آن استفاده کنید.

در طراحی سایت نیازی نیست که تمامی پروژه های خود را لیست کنید بلکه یک دسته بندی ایجاد کرده و بهترین کارهای خود در هر دسته را در آن قرار دهید. بر همین دلیل به راحتی می توانید یک صفحه یا پست وبلاگ جدید ایجاد کنید، متن را قالب بندی کنید، تصاویر را بارگذاری کنید (و آنها را ویرایش کنید) ، اسناد ، فایل های ویدئویی، گالری تصاویر و غیره را بدون نیاز به نرم افزار HTML یا FTP اضافی بارگذاری کنید.

با اطمینان بر اساس تجربیات شخصی و نمونه های مشاهده شده به جرأت می توانم این اطمینان را به شما بدهم به دلیل انعطاف بالایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارد با استفاده از آن قادر خواهید بود تا اقدام به راه اندازی هر نوع وبسایت با وردپرس کنید. ✔ وردپرس به زبان ساده: اگر بخواهیم به زبان ساده به معرفی وردپرس بپردازیم، وردپرس عبارت است از یک سیستم مدیریت محتوای سایت ساز که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به راه اندازی انواع گوناگونی از وبسایت و وبلاگ بپردازید.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) محبوب است که امروزه استفاده از آن بسیار گسترش یافته است. قبل از اینکه بدانید وردپرس چیست بهتر است درکی از مفهوم سیستم مدیریت محتوا و انواع CMS ها به دست آورید. پوستهها اقدام به اعمال تغییرات ظاهری سایت خود کنید. شما بر اساس نیاز خود می بایست روش مناسب را انتخاب کنید.

با استفاده از وردپرس، شما تقریباً بر همه جنبه های سایت خود کنترل دارید و می توانید به راحتی بروز رسانی سایت وردپرس را انجام دهید. البته مطالعه و به خاطر سپردن این همه تابع کاری بسیار دشواری است به همین جهت سعی کردیم تا در این آموزش، پرکاربردترین آنها را همراه با مثال بیان کنیم. تابع زیر کارتقسیم (گروه بندی) عدد به ھزارگان ھمراه با گرد کردن اعشار را انجام میدھد. برای راه اندازی وردپرس کافی است تا آخرین نسخه از این سیستم مدیریت محتوای محبوب را دانلود کرده و سپس با تهیه هاست مناسب اقدام به نصب و راه اندازی آن کنید، که در مقالات آموزشی میزبان فا به تمام روش های نصب وردپرس پرداخته ایم و به شرح زیر می باشند.