ارتباط تصویری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب

نظارت بر انتخابات و همهپرسی: براساس اصل ۹۹ قانون اساسی، نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و همهپرسی برعهده شورای نگهبان است. مدیریت عالی سیاست خارجی برعهده رهبری است که از طریق تعیین سیاستهای کلی نظام در امور خارجی و اعلان جنگ و صلح و بسیج نیروها و نظارت رهبری بر امور خارجی کشور (مانند تأیید مصوبات شورای عالی امنیت ملی و ارشاد در مورد مسائل مهم) انجام میپذیرد. وی همچنین با رد برخی شایعات درباره تذکر رییس دولت به وزیر تعاون، گفت: رویه رییس جمهور درباره موضوع انتصابات مشخص بوده و از همان ابتدا، نظارت و دقت مستمر در مرحله احراز شرایط اولیه و عملکرد مورد تاکید قرار گرفته و تصریح شده است که اگر موارد مستندی از اقدام خلاف قانون وجود داشته باشد باید به مراجع ذیصلاح در دولت اعلام شود. ب- انتخاب توسط مجلس شورای اسلامی؛ از متن اصل ۹۱ قانون اساسی در این مورد چنین بر میآید که تعداد حقوق¬دانانی که رئیس قوه قضاییه به مجلس معرفی میکند، باید بیش از تعداد افراد مورد نیاز باشند.

  • آب و هوا/ ورود سامانه بارشی به پایتخت از فردا
  • پیشنهاد جذاب یونایتد برای جذب مدافع بارسلونا
  • قاب مخوف آبی با 157 گل زده (عکس)
  • استقبال گرم از مجتبی محرمی در رختکن آزادی
  • برگزاری نماز جمعه با حضور پرشور مردم کاشمر

کلیه حقوق این سایت متعلق به شورای نگهبان است. کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. به گفتهی او چند ماه قبل بعد از یک دهه، جلسه شورای عالی فضایی با حضور ریاست جمهوری و نقشآفرینان صنعت فضایی تشکیل شد و در این شورا برنامه یک سالهی فضایی تدوین شد که یکی از مهمترین بندهای آن تثبیت ارسال ماهواره به لایهی لئو بود.او در این مورد گفت:تاکنون ظرفیت خوبی برای دستیابی به این مدار داشتهایم اما باید آن را افزایش دهیم. به گفتهی او در تمام دنیا تثبیت یک ماهوارهبر به ۱۰ تا ۱۲ پرتاب نیاز دارد تا به نقطهی مطلوب برسد. جوجه ۱۲ هزار تومانعضوه هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور از افزایش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت جوجه یکروزه توسط وزارت جهاد کشاورزی از ۴۲۰۰ به ۶۰۰۰ تومان افزایش داده شده است اما متاسفانه جوجه ۳۰ تا۴۰ گرمی را با قیمت ۱۲ هزار تومان به مرغدار میفروشند.

چرا این تخلف آشکار را که هیچ شخصی نباید انجام دهد، او به عنوان وزیر دولت انقلابی انجام داده است؟ به گفته آنها تجربه اذیت و آزار جنسی از سوی محارم نیز به دلیل روابط خانوادگی پیچیدگی خاص خود را دارد و قربانیان گاه دهه ها از افشای حقیقت خودداری می کنند.

لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید. در صورت مشاهدهی کلمات رکیک و نامناسب، پیغام کاربر حذف شده و در صورت تکرار، اکانت کاربری وی مسدود میشود.8. در صورت مشاهدهی کلمات رکیک و نامناسب، اشتراک آن كاربر حذف شده و دسترسی وی به سایت قطع خواهد شد. لطفا پرسشهای نامرتبط با هر پست را در سایت جواب ۲۴ مطرح کنید.3. زومیت یک سایت تخصصی در حوزهی فناوری است، خواهشمند است از بحثهای سیاسی در بخش دیدگاهها پرهیز کنید.5. با توجه به اصلاح به عمل آمده، اطلاق حکم مذکور در صدر ماده نسبت به مواردی که پیشنویس قرارداد، متضمن انشا قرارداد است، خلاف موازین شرع شناخته شد.

اقدام مهمتر رهبر فقید انقلاب این بود که به جای آن دو سوم ایدۀ «مصلحت» را اجرایی کرد و ابتدا شورای تشخیص و بعد مجمع تشخیص مصلحت تشکیل شد تا بین عرف و شرع، اقتضائات مدرن حکومت داری زیر عنوان مصلحت گره گشا باشد. اولا: مواضع اینجانب در مسائل مختلف سیاسی در مقاطع مختلف به ویژه فتنه ۸۸، علنی بوده، که در ادامه به برخی عناوین آن اشاره خواهم کرد و مشروح آن در رسانه ها در دسترس است، ولی رفتار غیر تبعیض آمیز، کمترین توقعی است که از آن شورای محترم می رود.

اگر شما کم نکنید، مجلس کمک نکند، رئیس جمهور از انجام این وظایفی که حالا من در حین سوگند خواهم خواند، ناتوان خواهد بود، باید کمکش کنید، این کمک غیر از ارشاد و راهنمایی است، این کمک، کمک عملی است. از طرفی قرار نیست همه افراد دیدگاه یکسان با شما داشته باشند.9.

دولت بعد از بررسی با برخی از این لوایح موافقت کرد اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که دولت مسئول اجرای عدالت در قبال همه ۸۵ میلیون جمعیت کشور است. عضویت در مجلس خبرگان رهبری، تدریس خارج در نجف اشرف و تهران، نماینده حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در بازار و رئیس دیوان عدالت اداری در سوابق مرحوم آیتالله رضوانی دیده میشود. در ماده ۱۴، در تبصره ۴، لزوم تأیید آئیننامه اجرایی مذکور توسط رئیس قوه قضائیه مغایر اصل ۱۳۸ قانون اساسی شناخته شد.

فرض کنیم در چند موضوع ذکر شده در بند اول نامه، نظر اینجانب با نظر شورا متفاوت باشد پس ایراد شورا به اینجانب در زمینه رجل سیاسی و مذهبی بودن خواهد بود که در قانون اساسی آمده است. فرماندار يا بخشدار مركز حوزة انتخابيه بلافاصله از سي نفر معتمدين محلي تأييد شده از سوي هيأت نظارت، كتباً دعوت به عمل آورده و مدعوين حداكثر ظرف دو روز از تاريخ دعوت تشكيل جلسه مي دهند و پس از حضور حداقل دو سوم مدعوين (بيست نفر) در حضور هيأت نظارت از بين خود هشت نفر را به عنوان معتمدين اصلي و پنج نفر را به عنوان معتمدين علي البدل هيأت اجرايي با رأي مخفي و اكثريت نسبي آراء انتخاب مي نمايند. چرا دولت رئیسی توان آن را ندارد که مردم را به حمایت از خود فراخواند؟

به گزارش ایرنا، رسانههای مخالف بحرینی با انتشار تصاویری گزارش دادند که مردم بحرین به اعتراض های مسالمت آمیز خود در مخالفت با سفر بنی گانتس وزیر جنگ صهیونیست تظاهرات کردند. تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در روز ملی فضایی، همکارانم در سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی از چند پروژه فناورانه و کاربردی رونمایی کردند که همگی در زندگی مردم تاثیر مستقیم… در این تماس تلفنی دو طرف در مورد توسعه همکاریهای دو کشور در زمینههای مختلف و روند مذاکرات وین گفتگو و تبادل نظر کردند. ماده 9 – چنانچه در مرحله اول براي يك يا چند نفر از داوطلبان حداقل يك پنجم آراء حاصل نگرديد، انتخابات دو مرحله اي خواهد شد، بدين معني كه از بين نامزدهايي كه حداقل يك پنجم آراء را در مرحله اول بدست نياورده اند، فقط به تعداد دو برابر نمايندگان مورد نياز از بين كساني كه بيشترين آراء را در مرحله اول داشته اند، در انتخابات مرحله دوم شركت مي كنند و در صورتي كه تعداد نامزدهاي باقي مانده، كمتر از دو برابر باشد، تمام آنان در مرحله دوم انتخابات شركت خواهند نمود.

در هر مورد که حداقل یک چهارم کل نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور و یا هر یک از نمایندگان از وزیر مسئول، درباره یکی از وظایف آنان سؤال کنند، رئیس جمهور یا وزیر موظف است در مجلس حاضر شود و به سؤال جواب دهد. حضرت آیتالله خامنهای خاطرنشان کردند: عدم احراز صلاحیت برخی افراد به معنی بیصلاحیتی آنان نیست بلکه به این معنا است که شورای نگهبان با توجه به گزارشها، امکانات و آشناییهای خود نتوانسته صلاحیت آن فرد را تشخیص دهد، اگر چه ممکن است آن فرد صلاحیت بالایی هم داشته باشد.

حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی می باشد. برای حروف لاتین از گلیف های قلم Roboto استفاده شده است. این فونت فارسی فونتی برای استفاده در صفحات وب، رابط کاربری برنامهها و … فونت های دیگری که بر پایه این فونت طراحی شده اند میتوان به فونت صمیم ، فونت دیروز و فونت شبنم نام برد . توصیه : همیشه اطمینان یابید که از آخرین نسخه فونت در حال استفاده میباشید. مطئمن هستم اگر آقای رئیس جمهور بداند چنین وزیری در کابینه است با او برخورد می کند که چرا از موقعیتش برای امور شخصی استفاده کرده است؟ وی تصریح کرد: نحوه برخورد نخست وزیر با جشنهای قرنطینه کرونایی در پلاک شماره ۱۰ داونینگ استریت، مقر نخست وزیری این کشور موجب شده احراز این سمت توسط جانسون دیگر غیر قابل توجیه باشد. ماده 53 – در صورتي كه معتمدين هيأت اجرائي در بررسي صلاحيت داوطلبان و ساير وظايف خود مقررات قانوني انتخابات را رعايت ننمايند، فرماندار يا بخشدار موظف است با اطلاع و تأييد هيات نظارت مركز حوزه انتخابيه و با اطلاع وزارت كشور نسبت به تعويض هر يك از معتمدين هيأت اجرائي يا به طور كلي تشكيل مجدد هيأت اجرائي اقدام نمايد، تعويض بعض اعضاء و يا تغيير كل هيأت اجرائي حسب مورد طبق مواد (32) و (35) اين قانون انجام خواهد شد.