اولین اخراجی کابینه؟

باتشکیل کابینه جدید دولت سیزدهم نام سه وزیر از استان همدان به چشم می خورد. بایدن اولینبار در سال ۱۹۷۲ به عنوان سناتور ایالات متحده از دلاور انتخاب و در نتیجه ششمین سناتور جوان تاریخ آمریکا شد. فیلمبردار این ویدیو در اظهارنظری در وصف ترامپ میگوید: چهل و پنجمین رئیسجمهوری ایالات متحده آمریکا.

  • اشلی بلزر بایدن
  • آدرس وزارت خانه در تهران : خ مشکی – تقاطع مسجد فخر
  • ارائه دعوت نامه شخص دعوت کننده (در صورت وجود)
  • بیمه معلم
  • لطفاً فرم درخواست را پر نمائید
  • آدرس سفارتخانه: 1 American Avenue, Yerevan 0082، Armenia

آنتونی بلینکن در نشست استماع مجلس سنا برای بررسی صلاحیتش در تاریخ 19 ژانویه اعلام کرد که که در مذاکرات آینده با ایران با شرکای منطقهای آمریکا نظیر اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس همکاری خواهد شد. سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که تاریخی بسیار غنی دارد. موكدا مولف اين كلمات مدح اميز شخصا خود راشد الدين خان هستند كه از اعتراضات شهروندان افغان در دبى وكارمندان وزارت خارجه از بى عدالتى در وزارت در ترس وخوف تبديلى به مركز قرار دارند جناب راشدالدين اجاره دار قنسلى در بايان سخنان خود تلاش دارد جناب وزير خارجه جديد را تطميع ووعده هاى باكت هاى سربسته دالرى را برايش دهد ومى فرمايد كه اين را همه كارمندان صادق وزارت خارجه ميدانند و براي شما عنقريب اين راز هم معلوم ميشود.

دارالترجمه رسمی دکتر پاشازاده تلاش خواهد کرد این صفحه را به صورت مداوم به روز رسانی کند و موقعیت های جدید کاری در سفارت های خارجی را به خوانندگان محترم اطلاع دهد.

خبر آنلاین در گزارشی می آورد: شباهت بررسی برنامه های دو کابینه اول روحانی و رئیسی در مجلس شورای اسلامی این است که هر دو کابینه خود را به مجلسی اصولگرا ارائه کردند؛ هرچند جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی روحانی در سال ۱۳۹۲ و در مجلس نهم جنجالی و پرحاشیه بود اما اکثریت آنها توانستند رای خوبی از مجموع ۲۸۴ رای ماخوذه بگیرند؛ رئیسی هم که دولتی همسو با مجلس یازدهم را با خود داشت و این مجلس از حامیان جدی او در جریان انتخابات ریاست جمهوری بود هم از ابتدا با برخی چهره های معرفی شده برای وزارت مخالف بود و جلسات بحث برانگیزی در جریان بررسی برنامه های آنها برگزار شد اما در نهایت کابینه او در مجموع با رای قاطع نمایندگان از ۲۸۶ رای ماخوذه مواجه شد و فقط حسین باغگلی برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش رای نیاورد.

محمدحسن آصفری هم در تذکر شفاهی خود گفت: آقای قالیباف شما تأکید دارید که زودتر تکلیف وزرا روشن شود و آنها بتوانند کار خود را شروع کنند. هانتر یک فرزند دیگری هم از خانمی به نام «لوندن الکسیس رابرتز» در آرکانزاس دارد که هویتش فاش نشده اما سال ۲۰۱۸ در دادگاه مشخص شد که پدر وی قطعا هانتر است.

«تایم» گزارش داده است، ارتباطات مرموزی فی مابین امور تجاری ترامپ و منافع کشور روسیه و در رأس آنها کاخ کرملین وجود دارد. بهترین جا برای تجلی شعار “تدبیر” شورایی متشکل از مشاوران مسن و باتجربه و وزرای دولتهای سابق است و بهترین جا برای تجلی شعار “امید” دولت یازدهم، کابینه قوه مجریه است که نیاز به توان بالای اجرایی و تحرک و نشاط بالا دارد که این عنصر، همواره طی سالهای اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.

ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، جواد اوجی وزیر پیشنهادی نفت، محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو و حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش مجلس وارد مرحله پایانی یعنی رای گیری در خصوص وزرای پیشنهادی شدند. محرابیان با بیان اینکه سومین بار است که برای کسب رأی اعتماد در مجلس حاضر شدهام، گفت: وزارت نیرو در دولت کار و تلاش تمام ظرفیت خود را به کار میبندد تا نسبت به رفع دغدغههای مردم اقدام کند.

روزنامه ایران در گزارشی نوشت: علی اکبر محرابیان ۵۲ ساله که قرار است در دولت سیزدهم به وزارت نیرو برود، در دولت احمدینژاد وزیر صنایع و معادن بوده و طی سالهای اخیر در ستاد فرمان اجرایی امام کار کرده است، در دفاع از برنامه پیشنهادی خود در صحن علنی مجلس، گفت: در اجرای برنامهها، خود را به رعایت مفاد قوانین بالادستی ملزم خواهم کرد و با هرگونه فساد و رانت در وزارت نیرو مبارزه میکنم تا در یک فضای سالم و رقابتی، چالشهای این وزارتخانه حل شود.

خبر آنلاین در گزارشی می نویسد: در همان روزهایی که گمانه زنی ها درباره کابینه پیشنهادی رئیسی اوج گرفته بود نام دریادار سیاری و امیرحاتمی برای حضور در کابینه رئیسی و به عنوان وزیر دفاع بارها و بارها شنیده شد اما رئیسی دست رد به گمانه زنی ها زد و امیر آشتیانی را به عنوان گزینه وزارت دفاع به نمایندگان معرفی کرد.

سپس با خروج رئیس جمهوری و وزرای پیشنهادی از مجلس، رأیگیری به صورت ورقهای انجام شد که بر اساس آنها ۱۸ گزینه پیشنهادی توانستند رأی موافق و اعتماد مجلسیها را کسب کنند و بدین ترتیب کابینه سیزدهم به ریاست آیتالله رئیسی رسمیت یافت. آنها معتقدند، وزرای پیشنهادی قبلا مسئولیت داشتند و تنها از چند جوان به عنوان ویترین در کابینه استفاده شده است، گفت: من اعتقاد ندارم که افراد جوان پیشنهادی، صرفا نمایشی باشند.

بایدن از ازدواج نخستش دو فرزند پسر داشت که پس از ازدواج با جیل، جیل بایدن برای آنها مادری کرد؛ «هانتر» پسر کوچک و «بو» بایدن پسر بزرگ که ۵ سال پیش در اثر سرطان درگذشت.

محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به شکل گیری دولت سیزدهم گفت: عده ای که در هشت سال ناکارآمدی دولت حسن روحانی مدام از دولت حمایت می کردند، اکنون دایه دلسوزتر از مادر شده اند و در حالی که چند روز بیشتر از شروع به کار کابینه نگذشته است می گویند این کابینه ناکارآمد است.