ایلان ماسک کیست؟

از همین رو، مسیر زندگی حرفهای او به دنیای جذاب حملونقل هم کشیده شد. مسیر شغلی Elon پر از فراز و نشیب است و همه تجربیاتش مربوط به تکنولوژی میشود. راننده خودرو که پس از وقوع تصادف آسیب ندیده بود؛ ادعا کرد که وجود مشکل فنی موجب شتاب گرفتن خودبهخودی اتومبیل شده است. اما در موارد خاص این تراشهها میتوانند به ما کمک کنند تا فاصلهای که بین مغزمان و هر وسیله هوشمند دیگری مانند تلفن همراه وجود دارد را بسیار بیشتر از گذشته، کمرنگتر کنیم. اما در سال 1992 برای تحصیل در رشته کسب و کار و فیزیک به دانشگاه پنسیلوانیا رفت و سپس برای ادامه تحصیل دکتری در رشته فیزیک انرژی به دانشگاه استنفرد رفت.

بااینحال، در اواخر سال 2019 او توئیت کرد که TBC قبل از روی آوردن به سایر پروژهها تمرکز خود را روی تکمیل تونل تجاری در لاس وگاس متمرکز خواهد کرد. ماسک در سال 2002 اسپیس ایکس و در سال 2003 تسلا موتورز را راه اندازی کرد و با پرتاب اولین فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی با کاربرد حمل و نقل تجاری به عنوان اولین شرکت خصوصی هوافضا در سر تیتر خبر های دنیا قرار گرفت. به گزارش صدای ایران،روز گذشته اسپیس ایکس بیست و دومین مأموریت تأمین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی را انجام داد.

در سال 2008 شرکت ناسا مدیریت انتقال ایستگاه فضایی بین المللی که در آینده قرار است میزبان فضانوردان زیادی باشد را به این شرکت محول کرد. ایلان ماسک در سال ۱۹۸۹ از طریق بستگان مادرش به کانادا نقل مکان کرد. در 17 سالگی برای فرار و پرهیز از خدمت اجباری نظامی در آفریقای جنوبی به کانادا مهاجرت کرد و در دانشگاه Queen’s university مشغول به تحصیل شد. اختراع ماسک شک و تردید را برای دیگران ایجاد کرده بود. نه، چیزی که در چند روز گذشته خون من را به جوش آورده است این است که ماسک، یک مرد بالغ، در پاسخ به این یادآوری چگونه مانند یک نوزاد عمل کرده است. ۵. به شرطی که از سبدتان خوب مراقبت کنید، اشکالی ندارد همه تخممرغهایتان را در یک سبد بگذارید. اولین شرکت ایلان به نام Zip2 است که کاربرد آن راهنمای آنلاین شهری و سپس وظیفه تولید محتوا را برای سایت های تازه تاسیس The New York Times و Chicago tribune را به عهده داشته است.

  1. منبع ثروت: بنیانگذار فیس بوک
  2. نرمافزار، ترکیبی زیبا از هنر و مهندسی است
  3. مؤسس فروشگاههای زارا
  4. کشور: فرانسه
  5. ثروت: ۶۹ میلیارد دلار
  6. منبع ثروت: کارآفرین / سرمایه گذار
  7. کشور مبدا: هنگ کنگ

مدل S ماشین Roadster اولین وسیله حمل و نقل برقی است که می تواند با یک بار شارژ 265 مایل را طی کند و از دید مجله معتبر Motor Trend magazine به عنوان بهترین ماشین سال 2013 معرفی شد. او تنها کسی نیست که اهل مطالعه است؛ یک نظرسنجی از ۲۳۳ فرد ثروتمند صورت گرفته است که اکثریت قریب بهاتفاق (۸۸٪) گفتند که هر روز ۳۰ دقیقه یا بیشتر به مطالعه اختصاص میدهند. ایلان ماسک 50 ساله تنها یک سال زمان نیاز داشت تا خود را از رتبه 50 مین فرد ثروتمند به رتبه اول برساند! اگر واقعاً بخواهم یک نکته خوب از زندگی این فرد بزرگ به شما بگویم، استفاده درست از فرصتهایش است. ماسک ۱۰ ساله بود که پدر و مادر او از یکدیگر جدا شدند و ایلان اغلب اوقات را با پدرش در آفریقای جنوبی زندگی میکرد.

جان یوشایی، بازاریاب محصولات گوگل ایرانی آمریکایی رازهای موفقیتی که ایلان ماسک که در رسیدن به اهدافش از آنها بهره گرفته است را با ما به اشتراک میگذارد. وی گفت که مالکان خودروهای تسلا در زمینه ایمنی دچار گمراهی نشده و او جان آنها را در معرض خطر قرار نداده است. تغییر تحول تجربه سفر و آینده مسافرت انسان ها و همچنین پتانسیل بالا سفرهای هوافضا در این تغییر تحولات به علاقه ایلان تبدیل شده بود و برای همین بنیاد ماسک را با هدف تحقیق توسعه در زمینه سفر های فضایی و همچنین انرژی های پاک و تجدید پذیر تاسیس کرد. ورود ایلان به کالیفرنیا برای ادامه تحصیل همزمان با شیوع اینترنت بود و به دلیل تحصیل در رشته اقتصاد توانست پتانسیل اقتصادی و کسب و کاری اینترنت را درک کند.

پتانسیل بیحدوحصر اکتشافات فضایی و حفظ آینده نسل بشر به سنگ بنای منافع پایدار ماسک تبدیلشده بود و وی در این راستا بنیاد ماسک را تأسیس کرده است که به اکتشافات فضایی و کشف منابع انرژی تجدید پذیر و تمیز اختصاص دارد. دارایی خالص این مهندس متولد آفریقای جنوبی، به 188.5 میلیارد دلار رسید که 1.5 میلیارد دلار بیشتر از ثروت جف بزوس، فردی که از اکتبر 2017 رتبه نخست را به خود اختصاص داده بود، است. پدر او، اِرول ماسک متولد آفریقای جنوبی و بزرگ شدهٔ انگلیس، مهندس و مادر کانادایی انگلیسی او به نام مِی ماسک مدل بود.

او از این ایده با نام «هایپرلوپ» (Hyperloop) یاد میکند. بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز یک سرمایهگذار با نام دیوید واگنر به منظور بررسی مکاتبات داخلی شرکت تسلا و تعیین توالی انتشار اطلاعات پیرامون اهداف ایلان ماسک از فروش سهام خود به دادگاه شکایت کرده و درخواست تجدیدنظر داده است. اگر کاری به طور معمول یک ساعت طول میکشد، سعی کنید آن را در30 دقیقه انجام دهید. در طول سال گذشته، ثروت خالص ماسک بیش از 150 میلیارد دلار افزایش یافته که احتمالا رکورد سریع ترین رشد ثروت در طول تاریخ را نیز زده است. در سال ۲۰۱۸، توییت ایلان ماسک در مورد آینده سهام تسلا منجر به جریمه ۲۰ میلیون دلاری او شد و او قبول کرد که به مدت حداقل ۳ سال از ریاست هیئت مدیره تسلا کنارهگیری کند.

یکی از این تصمیمات جذب سرمایهگذاران جدید در سال ۲۰۰۸ از جمله سرشناسترین آنها یعنی کمپانی آلمانی دایملر آگ (Daimler AG) و دیگری شرکت تویوتا بود که هر یک حداقل مبلغ ۵۰ میلیون دلار به سرمایه تسلا افزودند. در ابتدا به هر شغل کم درآمدی راضی بود و کار می کرد و تقریباً یک سالی بود که با فقر دست و پنجه نرم میکرد. ایلان ماسک بشدت در توییتر فعال است به گونهای که بسیاری از سهام داران اصلی این شرکت از او درخواست کردهاند تا حضورش را در این شبکه اجتماعی محدود کند.

حالا به نظر میرسد این مدیرعامل پرحاشیه قرار است بار دیگر در مرکز حاشیههای جدیدی قرار بگیرد. هنوز مشخص نیست که آیا خودرو در زمان بروز حادثه روی حالت رانندگی خودکار قرار داشته است یا خیر. همه چیز را به صورت بنیادی مورد بررسی قرار میدهد و استدلال میکند. گفتنیاست فعالیت های چشمگیر او در زمینه خودروسازی با تسلا موتورز (tesla motors) اهداف بزرگی را دنبال میکند و تا به حال دستاوردهای چشمگیری را به همراه داشته است. شرکت نورالینک در زمینه فناوری عصبی در سال ۲۰۱۶ شروع به کار کرد و در سال ۲۰۱۷ به عموم معرفی شد.