به زبان ساده (+ فیلم آموزش رایگان) – فرادرس – مجله

صنعت بانکداری در جهان بهنگامی آغاز گردید که داد و ستد و مبادله کالا (غیر از مبادلات جنس به جنس) بین مردم شروع و حتی با گسترش تجارت پیش از آنکه پول به مفهوم جدید مورد استفاده قرار گیرد نیاز به خدمت موسسات بانکی محسوس تر گشت و احتیاج به یک وسیله پرداخت و سنجش ارزشها و بالاخص وصو ل مطالبات از مشتریان دور و نزدیک با وجود خطرات ناشی از نقل و انتقال پول ایجاب میکرد که این فعل و انفعال توسط مؤسساتی بنام بانک انجام گیرد. ۴. وقتی از شبکههای عمومی Wi-Fi استفاده میکنید اطلاعات حساس خود را وارد نکنید. خیلی از شبکههای عمومی Wi-Fi رمزنگاری نشده و ایمن نیستند. شبکه های عمومی Wi-Fi در سالهای اخیر رواج زیادی پیدا کرده اند، اما این بدان معنا نیست که میتوانید به آنها اعتماد کنید. استفاده از سرویس های آنلاین ریسک خاص خودش را دارد، اما اهمیت این موضوع هیچ کجا بیشتر از بانکداری اینترنتی نیست.

Zeus: یک تروجان که دستگاههای آلوده را وارد یک بات نت عظیم کرده و با استفاده از سیستم های نظارت بر سایت و کی لاگینگ (Keylogging) اطلاعات هویتی شما را به سرقت میبرد. هکرها همیشه پسوردهای بانکی شما را به سرقت نمیبرند، گاهی اوقات آنها را حدس میزنند. علاوه بر این، اگر به یک شبکه عمومی رایگان وصل شوید که هکرها آن را آماده کرده باشند و بتوانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند، به سختی می توان متوجه این موضوع شد. وقتی در این صفحه اطلاعات خود را وارد میکنید، ندانسته اطلاعات هویتی خود را به طور مستقیم در اختیار هکرها قرار میدهید. از نوار بالای صفحه میتوانید بازه مورد بررسی خود را برای بازده انتخاب کرده یا وارد نمایید. این ایمیل معمولاً حاوی لینکی است که کاربر را به یک صفحه جعلی با ظاهری کمابیش شبیه وبسایت اصلی منتقل میکند. این کدها به همراه اطلاعاتی که از ورود کاربر به دست آمده، به مجرمان اجازه میدهد به حساب بانکی شما دسترسی کامل داشته باشند.

حساب هاي حقيقي فاقد کارت: با احراز هويت کامل و تحويل رمز صرفاً به دارنده حساب با اخذ رسيد. در راستای ارتقاء سطح امنیتی ورود به سامانه بانکداری اینترنتی و استفاده از خدمات آن، امکان استفاده از دستگاه های تولیدکننده رمز یک بارمصرف (One Time Password) فراهم شده است. مانی کارت در تمامی پایانه های فروشگاهی عضو شبکه شتاب قابل استفاده است. همچنین با استفاده از امضاء الکترونیک ملت می توانید از حواله های ساتنا و پایا(تا سقف 000/000/000/2 ریال) و حواله گروهی(تا سقف 000/000/000/5 ریال برای تمامی حساب ها) بهره مند شوید. برای خرید این تعداد تسه باید ۱۴ میلیون تومان به علاوهٔ کارمزد خرید هزینه کنیم. در این صفحه، تعداد 209 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع صنعت بانکداری آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید. اين مجموعه يكپارچه امكان تبادل و دستيابي سريع به اطلاعات را ايجاد نموده است. در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

ضمن آن که مسئولان شرکت سرمایه بالایی را در بانک مورد نظر قرار می دهند و به ازای آن پول می توانند برای مشتریان خود وام در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند. وی ادامه داد: برای حفظ سلامت مستمری بگیران، تمامی مراحل و خدمات مربوط به دریافت وام از بانک رفاه کارگران کاملاً به صورت غیر حضوری است و همکاران ما در کانون عالی به صورت مداوم مشکلات و موانع احتمالی را رصد و رفع میکنند. برای صاحب اصلی حساب درنظرگرفته شده است. یکی دیگر از مزیتهای انجام معامله در این بازار، این است که شما میتوانید نرخ اصلی کالای تولیدشده را پیدا کنید. حمله MITM به این معناست که یک سیستم در ارتباط میان دو طرف اصلی حائل میشود. در این حالت، رمزنگاری SSL نیز که برای ایجاد یک ارتباط امن طراحی شده، بی فایده است. این روش، به مجرمانی که با موفقیت بتوانند خود را به جای یکی از طرفین (در اینجا، شما و بانکتان) جا بزنند، نه تنها امکان شنود ارتباط میدهد، بلکه اجازه میدهد محتوای گفتگو را بر اساس هدف خود تغییر دهند. رییس کل بانک مرکزی درباره نقش اعتبارسنجی در کاهش معوقات بانکی تصریح کرد: براساس آمار اعلامی یکی از موسسات اعتباری که طبق رتبه اعتباری افراد وام میدهد، معوقات این موسسه اعتباری کمتر از یک درصد است.