بیبی دوج چیست/ چرا ایلان ماسک در حال پامپ کردن آن است؟

دانشگاه پنسیلوانیا هم او را پذیرفت و قبول کرد که به او بورس تحصیلی ارائه دهد. این بورس تحصیلی برای ایلان ماسک این امکان را فراهم کرد که به آمریکا مهاجرت کند و در این کشور به زندگی خودش ادامه دهد. سال 1989 و رفتن او به کانادا و گرفتن شهروندی این کشور باعث شد که سرنوشت او به طور کامل تغییر کند. وی در سال 2002 موفق به گرفتن شهروندی آمریکا شد و به این صورت به طور همزمان شهروند سه کشور آفریقای جنوبی، کانادا و ایالات متحده به حساب میآید. بر اساس اسلایدهای به نمایش در آمده در سخنرانی ایلان ماسک، دوربینهای Autopilot تسلا در سر روبات نصب خواهند شد. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، بزرگترین سود مختص ایلان ماسک بوده است که سال را با دارایی خالص ۱۵۶ میلیارد دلار آغاز کرد و آن را با حدود ۲۷۷ میلیارد دلار به پایان رساند.

در سال ۲۰۰۲ هم فروشگاه اینترنتی eBay شرکت PayPal را با قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار تصاحب کرد. پدر و مادر او هر دو افرادی بافرهنگ و باسواد بودند ولی زندگی آنها چندان دوام نیاورد و وقتی ایلان ده سال بیشتر نداشت از هم جدا شدند. بعد از او یک پسر و یک دختر از این پدر و مادر به دنیا آمدند. ماسک از منتقدان سرسخت رباتها و هوش مصنوعی در دنیا بوده است و اینک معرفی یک ربات توسط او کمی عجیب و غافلگیرانه بود. روز یکشنبه، ماسک این مرد جوان را در تمام شبکه های اجتماعی بلاک کرد.سوینی گفت: “زمان و تلاش زیادی صرف این کار شده است و 5000 دلار برای من کافی نیست”. من میتوانم یا نظاره گر انجام یک اتفاق باشم یا اینکه در آن سهیم شوم.

این رونمایی در پایان مراسم روز Tesla’s AI و کاملا ناگهانی اتفاق افتاد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا روز پنجشنبه از یک ربات انساننما به نام Tesla Bot رونمایی کرد که براساس هوش مصنوعی خودروهای تسلا توسعه داده شده است. دوج کوین تنها میم کوینی نیست که ایلان ماسک درباره آن نظر داده و باعث تغییر قیمت آن شده است؛ مارس کوین و بیبی دوج دو میم کوین دیگر هستند که ماسک در توییترش درباره آنها صحبت کرده است. این شم اقتصادی باعث شده بود که در این زمینه تحصیل کند و دانش خود را در این زمینه بهبود و ارتقاء ببخشد. کارشناسان بررسیهایی را در زمینه ایمنی سامانه دستیار راننده تسلا به جریان انداختهاند. ایلان ماسک «Elon Musk» یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان است و در زمینه نوآوری میتوان او را یکی از ده شخصیت برتر جهان نامید.

سر کنت رابینسون (نویسنده بریتانیایی)، سخنران مشهور در شبکه TED از شخصیت به عنوان «عنصر وجودی فرد» یاد میکند. داستان زندگی این شخصیت برجسته میتواند درسهای زیادی برای ما به همراه داشته باشد. همیار آکادمی با بررسی زندگی افراد توانمند و کارآفرین تلاش میکند که به کاربران خود در مسیر رسیدن به موفقیت، سعادت و خوشبختی کمک کند و به آنها نشان دهد که شخصیتهای برجسته هم در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو بودهاند ولی با سعی و تلاش فراوان موفق شدهاند موانع را پشت سر بگذارند و به اهداف خودشان دست پیدا کنند. وی ابتدا در مقطع دکترا در دانشگاه استنفورد پذیرفته شد.

ماسک پسازاینکه در ابتدا قصد داشت 5،000 ماشین جدید مدل 3 در هفته اول تا دسامبر 2017 تولید کند. تولید خودروی تسلا مدل 3 در کارخانه چینی این شرکت، باعث خواهد شد تا قیمت تسلا مدل 3 به صورت محلی از 355 هزار و 800 یوان به چیزی حدود 323 هزار و 800 یوان کاهش پیدا کند، این یعنی از قیمت حدودا 51 هزار دلاری به قیمت 46 هزار و 417 دلاری کاهش پیدا خواهد کرد و با در نظر گرفتن یارانه دولتی، امکان خرید آن با قیمت 299 هزار و 50 یوان (حدودا 42 هزار و 800 دلار) وجود خواهد داشت. تسلا موفق شد با کوتاه کردن پوزیشن خود، درآمد یک چهارم ابتدایی خود را در سال بسیار افزایش دهد. حدود سه چهارم خودروهای فروخته شده با مشکل مواجه شدند و بدتر این که بسیاری از مشتریان اولیه از افراد سرشناس بودند.

در بسیاری از بخشهای «تسلا بات» شاهد استفاده از فناوریهای خودروهای تسلا هستیم. به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، تسلا شرکت سازنده خودروهای برقی یکی از بزرگترین سقوط های تاریخ را تجربه کرد. ایده بازتولید ماشینهای برقی از آنجا به سراغ ماسک آمد که او مخالف شدید سوختهای فسیلی و طرفدار پر و پا قرص انرژیهای تجدیدپذیر است. گرایمز خواننده، موزیسین، ترانه نویس و تهیه کننده آلبوم های موسیقی کانادایی بوده که نام واقعی اش کلر الیس بوچر Clair Ellise Boucher است. پس از آن این شرکت با شرکت دیگری به نام کانفینیتی یکی شد. در اواخر سال 2002، ایلان شرکت SpaceX را با هدف ساخت فضاپیما و سفرهای علمیِ فضایی بنیان گذاشت که این شرکت بعدا در سال 2008 از طرف ناسا تحسین شد و با آنها همکاری کرد.

  1. مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)
  2. برنارد آرنو (Bernard Arnault)
  3. جف بزوس در سال 1964 در شهر نیو مکزیکو پا به جهان گذاشت
  4. سن: 48 سال
  5. ثروت: ۱۸۱ میلیارد دلار

گویا SpaceX تنها به فکر فرستادن انسانها به مریخ نیست و میخواهد زندگی در کره زمین را هم بهبود ببخشد. نگران نباشید: لازم نیست این سطح پیشرفته از مدیریت زمان را داشته باشید. ایلان ماسک از پروژههای بلندپروازانهای یاد میکند که اغلب در زمان پیشبینی شده به سرانجام نرسیدهاند بعنوان مثال در رویداد Autonomy Day که آوریل سال ۲۰۱۹ برگزار شد او مدعی شد که تسلا در سال ۲۰۲۰ یک میلیون روبوتاکسی در جادهها خواهد داشت. بعنوان نمونه راج راجکومار، استاد مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه کارنگیملون میگوید: « خیالتان را راحت کنم. هم می توانم پیش فرزندانم باشم و هم همزمان کار کنم. انتشار همزمان این دو خبر باعث افت سهام تسلا شد.