بیوگرافی سید ابراهیم رئیسی و همسرش دکتر جمیله علم الهدی

والاحضرت الیزابت دوم، 65 سال سلطنت خود را در فوریه 2017 با جوبیل یاقوت کبود جشن گرفت. «کریس مورفی» نماینده ایالت کنتیکت در مجلس سنای آمریکا در صفحه توییتر خود درباره مذاکرات پیش رو در وین و مواضع دونالد ترامپ رئیسجمهور سابق این کشور درباره این توافق اظهارنظر کرد. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیسجمهور سابق آمریکا طی مصاحبهای بهشدت از عملکرد دولت جو بایدن انتقاد کرد. رئیسجمهور سابق آمریکا در ادامه از خروج مفتضحانه نظامیان آمریکایی از افغانستان، افزایش نرخ تورم، ناآرامی در مرزهای آمریکا و افزایش آمار مبتلایان و فوتیهای کرونا در این کشور به عنوان مهمترین شکستهای دولت بایدن نام برد. از طرف دیگر ما برای اینکه در مذاکرات موفق شویم، لازم بود بتوانیم در شرایط تحریم و در شرایط رکود تورمی اقتصاد کشور را سامان دهیم. کندی همزمان بود. بایدن وارد دانشگاه دلاویر شد و از این دانشگاه دو مدرک در زمینه تاریخ و علوم سیاسی دریافت کرد. وی ادامه داد: اما زاویه دید آمریکایی این بود که ما در مورد مسائل هستهای گفتوگو کردیم و به فرض تداوم آن، به این سمت میرویم که برای فشار بیشتر بر ایران، سراغ موضوعات دیگر برویم. رئیسی گفت: تمام عرض بنده این است که چهارسال کشور را به ناحق و ناروا معطل گذاشتید الان هم می گویید ان شاالله کشاورزی را در صد روز دولت بعد گزارش خواهم داد، شما یکی از گلابی هایی که اعلام کردید باید از برجام می چیدید سرمایه خارجی بود خودتان بگویید عدد سرمایه خارجی چقدر است؟

تا در حوزه بعدی گفتوگو انجام دهند؛ آنقدر این رفتار را تکرار میکنند تا تغییر رفتار سیاسی در کشور مد نظر ایجاد کنند. ترامپ بار دیگر ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا را تکرار کرد و گفت: «من بیشترین رأی تاریخ آمریکا برای رئیس جمهوری که بر سر کار است را دریافت کردم. ترامپ گفت اوضاع از دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا بسیار بدتر شده و ادعا کرد مکزیک و دیگر کشورها با استفاده از این موقعیت، «مواد فروشها و افراد متجاوز و قاچاقچیان انسان و قاتلان» را به آمریکا می فرستند. مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز با انتقاد از رویکرد دولت بایدن گفت کاخ سفید در یک دنیای توهمی زندگی میکند که ارتباطی با واقعیت برجام ندارد. پورت الیزابت به عنوان یک شهر در سال 1820 توسط مهاجران انگلیسی تاسیس شد. تمام آنهایی که مرمتی بود و همه آنهایی که بازسازی نیاز داشت عمدتاً در ظرف یکسال انجام شد و این کار بسیار عظیم و بزرگی بود که انجام گرفت. وی با اشاره به اظهارات رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه اگر برجام ادامه پیدا میکرد آمریکا هم اکنون در حال مذاکره درباره مسائل منطقهای و موشکی با ایران بود و ترامپ اشتباه کرد که از برجام خارج شد، گفت: این جمله میتواند درست باشد که یک منظر ایرانی و یک منظر آمریکایی دارد.

این همه کارگر و کشاورز، همه در حال تلاش و فعالیت هستند تا ما به این نقطه برسیم. این کارشناس مسائل آمریکا تصریح کرد: تلاش آنها و در واقع سناریوی برجام این بود که مذاکره کنند و به توافق برسند و به سمت برداشتن گام بعدی بروند. از دید من ایشان همه این ویژگیها را داشت، ولی آن چیزی که برجسته بود و قله این ویژگیها بود که در واقع نقش هدایتگر را دارد قله ولایتمداری بود. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نامزد انتخابات 1400 سال 76 و در سن 26 سالگی ازدواج کرده است و در حال حاضر یک دختر متولد 81 و یک پسر متولد سال 85 دارد. تغییر اقلیم یک مبحث جهانی با تبعات فراگیر است که کلیه کشورها اعم از توسعه یافته و در حال توسعه را تحت تأثیر قرار داده است. ما قبلاً در زمینه انرژی مستقیم شده بودیم اما حالا دوباره به اوپک، روسیه و بازیگران دیگر روی آوردهایم.

روحانی گفت: اینکه ما غصه میخوریم چرا ۴۸% شد و چرا ۵۸% نشد، این یعنی صندوق مهم است. مجری فاکس نیوز در ادامه به فایل صوتی منتشر شده از «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران پرداخت و گفت: «اکنون جمهوریخواهان کنگره بهدنبال تحقیق درباره “جان کری” هستند که به همتای ایرانی خود گفته بود اسرائیل به مواضعی در سوریه بیست بار (عدد درست دویست است) حمله کرده است». از منظر ایرانی، در سال ۲۰۱۵ بود که اعلام شد باید ببینیم آمریکاییها در مورد برجام چه میکنند؛ اگر متعهد باشند و خلف وعده نکنند، میتوانیم در موضوعات دیگر هم گفتوگو کنیم. یعنی حتی اگر خانم کلینتون هم رئیس جمهور میشد، برای تحریمهای بیشتر و فشار مجدد بر ایران بهانههایی پیدا میکرد که ایران را وادار به گفتوگو در مورد موضوعات دیگر کند. اظهارات رئیس جمهور امریکا در دو نامه به این جانب مبنی بر اینکه قصد براندازی جمهوری اسلامی را ندارد، خیلی زود با طرفداریش از فتنههای داخلی و کمک مالی به معارضان جمهوری اسلامی، خلاف واقع از آب درآمد و تهدیدهای صریح وی به حمله نظامی ـ و حتی هستهئی که میتواند به کیفر خواست مبسوطی علیه وی در دادگاههای بینالمللی منتهی شود ـ پرده از نیت واقعی سران آمریکا برداشت.