تبیین نقش عوامل ژئوپلیتیکی بر سیاست خارجی عمان

این امر میتواند آغاز خوبی برای همکاری بین ایران و عربستان سعودی به منظور با ثبات ساختن عراق باشد. در بعد اقتصادی، راهبرد محور آسیا شامل تقویت همکاری ترانس پاسیفیک که از سال 2012 گسترش و در راستای ارائه راهکار بازار آزاد در مقابل مدل چینی سرمایهداری دولتی طراحی شده است. نتیجه این کار این است که دیگر نیازی به مسدود کردن آنها نیست و علاوه بر آن یک کار مفید در راستای ترویج حقوق بشر و محافظت از آن نیز انجام شده است.

بایدن طی بیانیهای اعلام کرد: « به دستور من، نیروهای نظامی آمریکا در شمال غرب سوریه با موفقیت عملیات ضد تروریستی را برای محافظت از مردم آمریکا و متحدان ما و تبدیل جهان به مکانی امنتر انجام دادند». با توجه به قوانین کیفری، اقدامات بازدارنده مانند شنود مخفی تلفن، باز کردن ایمیل، تعقیب افراد و دستگیری آنها، تنها براساس نشانه هایی مبنی بر ارتکاب جرم جنایی و اشاره به دخالت یک فرد خاص در آن مجاز است.

حتی در محیط های شفاف و دموکراتیک، تصمیم های سانسور اغلب توسط افراد خصوصی انجام می شوند و بدون بحث عمومی و روندهای رسیدگی ممکن است دشوار شوند، شناخته شده و یا اصلا وجود نداشته باشند. امنیت زمانی مهم می شود که قبیله افراد را تهدید کند.

رئیس شبکه حقوق بشر سوریه ادامه داد: سازمان ملل باید اقدامی در زمینه وقایع و جنایتهای ضد بشری که در سوریه رخ داده است انجام دهد تا سرکردگان گروههای تروریستی و نمایندگان کشورهای حامی آنها-چه روسای دولت و -چه سایرین را طبق مادههای 7، 8، 25 و 27 اساسنامه رم و در حمایت از قطعنامه 1373 سازمان ملل متحد در سال 2001 ، به دادگاه کیفری بین المللی معرفی کند.

وی ادامه داد: ناگفته نماند که تجاوز به سوریه صلح و امنیت بین المللی را تهدید میکند بنابراین شورای امنیت باید طبق اختیاراتی که بر اساس مواد منشور سازمان ملل به آن داده شده در این مسئله ورود کند. «احمد خازم» رئیس شبکه حقوق بشر سوریه در گفتگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: شورای امنیت با استناد به اختیاراتی که بر اساس ماده 39 منشور سازمان ملل به آن داده شده باید اقدامات لازم را برای حفظ صلح و امنیت بین المللی انجام دهد و همچنین توصیهها و دستورات اجرایی طبق مادههای 41 و 42 منشور سازمان ملل برای امنیت و صلح بین المللی را صادر کند.

هدف اصلی مسدود کردن شبکه های اجتماعی، جلوگیری از دسترسی به محتوای خاص اینترنت از طریق دسترسی به کاربر نهایی توسط نرم افزار یا سخت افزار است که ارتباطات را بررسی می کند.

وی افزود: اما درباره سوریه، شورای امنیت باید آنچه را که برای جلوگیری از اقدامات خشونت آمیزی که در این کشور و همچنین قبل از آن در عراق و لیبی و یمن اتفاق میافتد، اتخاذ کند. یک هدف مشترک در مسدود کردن شبکه های اجتماعی، تصاویر سوء استفاده از کودکان است؛ با این حال این تصاویر را نابود نمی کند و یا آنها را از اینترنت و شبکه های اجتماعی حذف نمی کند.

در همین راستا و با توجه به سابقه طولانی و سیاه ایالات متحده در حمایت از تروریسم و ورود عناصر داعش به سوریه مصاحبهای با رئیس شبکه حقوق بشر سوریه ترتیب دادهایم.

رئیس جمهوری و قدرتمندترین مرد روسیه در دو دهه اخیر، نشان داده که تمام تلاش خود را خواهدکرد تا در همسایگی روسیه خیزش و جنبشهای اعتراضی و ضدحکومتی و احتمال سقوط نظامها پانگیرد.

مقامات دولتی به طور فزاینده ای با نویسندگان وب سایت ها تماس میگیرند تا فشار را برای حذف به کمک تهدید و اقدام قانونی اعمال کنند. ترامپ که با سخنان جنجالی خود بارها طرفدارانش را به شورش تحریک کرده است، گفت: «این (اقدام بایدن) بیحرمتی است و ملت “آمریکا را بار دیگر بزرگ میکنیم” (طرفداران ترامپ) باید به پاخیزند و قیام کنند و با این گستاخی فاحش دولت فدرال مخالفت کنند».

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، «جو بایدن» رئیسجمهور آمریکا روز پنجشنبه هفته گذشته مدعی کشتهشدن «ابو ابراهیم القرشی» سرکرده جدید داعش در سوریه شد. دو کشور احتمالاً در سال جدید به بهبود روابط خود ادامه خواهند داد، زیرا این به نفع ریاض و تهران است.

آنها برای مدافعان حقوق بشر در همه جا حائز اهمیت هستند اما استفاده از این فنآوری های جدید برای اثبات آزادی توسط برخی دولت ها سرکوب شده است. در حال حاضر مسئله حائز اهمیت برقراری روابط ازدسترفته کشورهای منطقه غرب آسیاست.

واکنش موثرتر این است که تصاویر از اینترنت حذف شوند و در مورد مجرمان پیگیری هایی صورت گیرد و در نهایت کودکان را از چنین شرایطی نجات دهیم. دولت ها به طور دائم یا به طور موقت چنین سایت هایی را در ۱۲ کشور مورد مطالعه قرار داده اند، از جمله مصر و تونس که حامیان دموکراسی به شدت بر فیس بوک برای گروه حامیان و سازماندهی تظاهرات انبوه به آن تکیه می کنند.

شرکت ها به طور کلی به دنبال به حداکثر رساندن سود خود هستند؛ به این معنی که حمایت از سیاست های مالی آزاد، حامیان آن ها را به شکایت از شرکت های میزبان در مورد محتوای تولید شده توسط کاربر تشویق میکنند. همه به یک اندازه موثر نیستند و به طور قانونی معادل نیستند.

یک مدیر اجرایی میتواند به اندازه یک حرف دم گوشی موثر باشد. بنابراین نهادهای خصوصی که مسئولیت فنی تحویل محتوا را دارند باید یک الزام قانونی برای دفاع از حقوق بشر و ترویج آن، حتی در یک زمینه خارجی داشته باشند. اما چون شورای امنیت اقدامی در این زمینه انجام نمیدهد سوریه از متحدان خود همچون ایران و روسیه در مقابله با تروریسم و جنایتهای ضد بشری و جنگی که (تروریسم و حامیانش) در سوریه به راه انداختند، درخواست حمایت سیاسی و میدانی میکند.

او خود از آغاز ماموریتش در ایران میگوید: «در اوایل فوریه ۱۹۸۱ (بهمن ۱۳۵۹)همراه شهید ابوعمار به ایران آمدم و مسوولیتم را آغاز کردم. با وجود پیروزی قاطع اسد در انتخابات امسال، غربیها همچنان لفاظیهای خود را علیه دولت دمشق ادامه دادهاند اما رهبران کشورهای عربی در حال کنار آمدن با این واقعیت هستند که او همچنان جایگاه محکمی در سوریه خواهد داشت.

5 ، موفق شد در چهار سال نخّست ریاست جمهوری خود تحریم های شدیدی علیه ایران به ویژه در عرصه ی اقتصادی وضع کند و در چهار سال دوره دوّم با به قدرت رسیدن حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری ایران، اوباما سعی کرد در ارتباط به برنامه هسته ای و مسائل منطقه ای از جمله قضیه ی سوریه با ایران وارد مذاکره شود.