تست کرونا در منزل – آزمایش کرونا

نمونهها بلافاصله به مراکز معتبر آزمایشگاهی ارسال میشود و بعد از بررسی، جواب آزمایش برای شما ارسال خواهد شد. تنها نکته مهم در انجام تست کرونا در منزل آن است که از مراکز معتبر آزمایشگاهی درخواست انجام آزمایش کرونا داشته باشید. اگر ساکن تهران بزرگ هستید، میتوانید از امکان تست کرونا در منزل تهران استفاده کنید. برای اینکار، میتوانید در هر جایی از تهران که هستید (محدوده غرب، شمال، شرق و جنوب تهران)، درخواست خود را به صورت تلفنی و یا آنلاین ثبت کنید تا نمونهگیران به محل اعزام شوند. اگر شما ساکن شهر مشهد هستید، میتوانید برای درخواست تست کرونا در منزل درخواست دهید (میتوانید برای تست PCR و تست آنتیبادی درخواست دهید).

  1. سوزش گلو
  2. از دست دادن جدید چشایی یا بویایی
  3. لزوم استفاده از ماسک توسط بیماران و همراهان
  4. خستگی مفرط

پس فرد چه مبتلا باشد و چه نباشد بایستی در مکان­های عمومی و به ویژه مکان­های سرپوشیده از ماسک استفاده نماید. لذا به شدت توصیه می­گردد که از تماس با همدیگر و رفتارهای پرخطر به شدت بپرهیزید. درصورت استفاده از ماسک، برای اطمینان از اثربخشی آن و جلوگیری از افزایش خطر انتقال ویروس، باید از آن درست استفاده کرده و پس از استعمال نیز درست دفع نمود. ماسک باید به طور کامل دهان و بینی را پوشانده به طوری که هوا از کنارههای آن عبور نکند. در بخش زیر تعدادی از دستورالعمل­های پرکاربرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص پیشگیری از انتشار این ویروس آورده شده است.

بهداشت تنفسی را رعایت کرده و دهان و بینی را به هنگام عطسه و سرفه با آرنج یا دستمال بپوشانیم. فاصله ۱ متری را با سایرین در محیطهای عمومی رعایت کنیم. از لمس چشم، دهان و بینی خودداری کنیم. حدالامکان از بازدید بازارهای فروش حیوانات زنده و تماس مستقیم با حیواناتی مثل گربه ها و سگهای ولگرد، جوندگان، پرندگان و خفاش ها اجتناب کنیم.

آزمایش آنتیبادی: نشان میدهد که آیا فرد در گذشته عفونت داشته یا خیر، حتی اگر بدون علامت بوده باشد. این آزمایشات سرولوژیک، معمولاً روی نمونه خون انجام میشوند. آنتیبادیهای تولید شده در پاسخ به عفونت را تشخیص میدهند. در بیشتر افراد، آنتیبادیها پس از روزها تا هفته ها بیشتر میشوند که معیاری برای سابقه عفونت است. اما نمیتوان از آزمایشات آنتیبادی نمیتوان برای تشخیص COVID-19 در مراحل اولیه عفونت یا بیماری استفاده کرد.

وزیر بهداشت ایران نیز اعلام کرد که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این واریانت جدید در کشور مشاهده نشده است، اما احتمال اینکه موردی از سویه جدید ببینیم بسیار بالاست. استراتژی کشورهای جهان در برابر واریانت جدید چیست؟ بریتانیا با منع سفرهای هوایی هنگ کنگ، آفریقای جنوبی، بوتسوانا، نامیبیا، زیمبابوه، لسوتو و اسواتینی خواست تا از شیوع واریانت جدید در این کشور جلوگیری کند.

كورونا ويروس ها خانواده اي از ويروس ها هستند كه مي توانند طيف وسيعي از بيماري ها را ازيك سرماخوردگي معمولي تا بيماري كشنده سارس(SARS) ایجاد نمایند . اما ویروسی که امروز تحت عنوان MERS-CoV شناخته می شود، نوعی از ویروس کورونا است که با انواع قبلی متفاوت بوده و ایجاد بیماری های شدید تنفسی و گوارشی می کند. ویروس جدید یک کوروناویروس بتا است که متفاوت از دیگر سوشهایی است که قبل از این در افراد شناخته شده بود. این سویه خاص از کوروناویروس قبلا در انسان مشخص نشده بود. با توجه به تعداد کم موارد گزارش شده تاکنون اطلاعات بسیار محدودی در مورد انتقال، تظاهرات بالینی، و شدت آن موجود است.

مهمترین راه پیشگیری استفاده از ماسک سه لایه است. همچنین اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده میکنید، بهتر است از یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچهای برای پوشاندن ناحیه دهان و بینی استفاده کنید. اگرچه ثابت شده ویروس قادر به زنده ماندن روی سطوح نیست، اما همچنان استفاده از الکلها را جدی بگیرید.. اگر مجبور به حضور فیزیکی در شغل خود هستید، حدالامکان، پنجرهها را باز نگاه دارید تا امکان انتقال هوای تازه وجود داشته باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته، ویروس تا بیش از 90% امکان انتقال در مکانی که هوا در آن جریان دارد را ندارد.

امی گودسون همچنین توصیه میکند که به میوههای قرمز، شامل انواع تمشکها و شاتوتها، که غنی از آنتیاکسیدانها هستند اهمیت دهید. ادویهجات و سبزیهای خشکی نظیر زردچوبه، زیره، کاری، سیر، آویشن، ریحان، رزماری، پونه کوهی، زنجبیل یا حتی زعفران غنی از آنتی اکسیدانها هستند و برای سیستم ایمنی بدن کمکی ارزشمند به شمار میروند. میوههای خشک نظیر توت گوجی، توت خرس، آلو و کشمش تاثیر خوبی بر تقویت ایمنی بدن دارند. دانههای روغنی نیز منبع خوبی برای تامین نیازهای بدن هستند که از جمله آنها میتوان به بادام، گردو یا حتی فندق اشاره کرد. هرچند حبوبات شاید در نگاه اول به نظر نیایند، با این حال منبع مغذی بسیار خوبی برای مصونیت بدن از ابتلا به ویروسها هستند.