جدیدترین خبرهای «نظامیان روسیه

اوباما مینویسد: پس از فرار شاه از ایران، اخبار شبانه آمریکا پر از تصاویر آیتالله خمینی شد که با ریش سفید و چشمان نافذ یک پیامبر، پیروزمندانه از تبعید برگشت و میان دریای طرفدارانش از هواپیما خارج شد. جنگنده میگ-۲۹ روسیه یک هواپیماهای جاسوسی بریتانیا را در دریای بارنتز اسکورت کرد.

وزیر خارجه روسیه متذکر شد البته مسکو انتظار تغییرات چشمگیر در سیاستهای واشنگتن در تعامل با خود را ندارد. البته صحیحتر این است که دلار را با شاخص برابری قدرت خرید به ریال تبدیل کنیم که در این شرایط رئیس صندوق توسعه ملیکشورمان 1.5 برابر اوباما حقوق میگیرد. ساعت 24 – رئیس جمهور پیشین آمریکا باراک اوباما روز شنبه در طی یک سخنرانی تلویزیونی برای دبیرستانی ها بار دیگر عملکرد دونالد ترامپ را به باد انتقاد گرفت.

وی در دولت «بیل کلینتون» رئیسجمهور اسبق آمریکا نیز به عنوان اقتصاددان ارشد وزارت کار این کشور فعالیت میکرد. بعد از جریانات بیداری اسلامی، آمریکاییها به این نتیجه رسیدند که نظامیگری در خاورمیانه جواب نمیدهد و برای همین هم خودشان را عقب کشیده و استراتژی رهبری از پشت سر را مطرح کردند.

منتقدان میگویند ترامپ به محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی چک سفید داده، حال آنکه نتوانسته کاری کند که سعودیها برای قتل جمال خاشقجی، به راه انداختن جنگ یمن و کشتن هزاران غیرنظامی، و نیز نقض حقوق بشر در کشور خودشان پاسخگو باشند.

پرایس در دوران اوباما از مسئولان ارشد حوزه ارتباطاتی در شورای امنیت ملی در کاخ سفید بود. به نقل از خبرگزاری فرانسه، خوآن گونزالس، دستیار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و مدیر اصلی بخش نیم کره غربی در شورای امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبهای با سی.ان.ان اظهار کرد، فرآیند نزدیکی به دولت کوبا تدریجی خواهد بود و آنها انتظار ندارند که سیاست باراک اوباما رئیس جمهور اسبق در قبال این کشور جزیرهای از سر گرفته شود.

خرداد؛ سناتور آمریکایی، بر ناموفق بودن اروپاییها برای نجات برجام و نابودی احتمالی این توافق در ماه جولای تاکید کردبه گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا، «فیلیپ گوردون» دستیار رئیسجمهور آمریکا در دولت «باراک اوباما» در مورد ادامه برجام گفت: خروج آمریکا از برجام در نهایت موجب نابودی احتمالی این توافق شده است.

خرداد: مشاور عالی اقتصادی رییسجمهوری آمریکا به انتقادهای اوباما از سیاست کرونایی دولت فعلی واکنش نشان داد.به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، پیتر ناوارو، مشاور عالی اقتصادی ترامپ در واکنش به اظهارنظر باراک اوباما درباره «خلأ رهبری» برای مقابله با بحران کرونا در ایالات متحده گفت: خوشحالم که اوباما به عنوان دبیر مطبوعاتی جو بایدن شغل جدیدی یافته است.اشاره او، به نقش اوباما در مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری است که قرار است در نوامبر سال جاری برگزار شود.رییسجمهوری پیشین آمریکا در تلاش است، جو بایدن، نامزد دموکراتها در رقابت انتخاباتی آینده را به انواع گوناگون حمایت کند.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از روزنامه سان، شاهزاده هری 33 ساله یکی از دوستان صمیمی خانواده باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا محسوب میشود. رئیسجمهور آمریکا به سخنان تند «میشل اوباما» همسر باراک اوباما رئیسجمهور سابق این کشور در کنوانسیون ملی حزب دموکرات واکنش نشان داد و به عملکرد هشت ساله اوباما و بایدن در دولت قبل تاخت.

خبرگزاری فارس: یک رسانه صهیونیستی گزارش داده «جو بایدن»، رئیسجمهور جدید آمریکا قصد دارد «رابرت مالی»، از مقامهای دولت سابق آمریکا که در مذاکرات هستهای با ایران هم نقش داشته را به عنوان نماینده ویژه دولت در امور ایران منصوب کند. باراک اوباما در مصاحبهای عنوان کرد، یکی از دلایل اینکه 73 میلیون آمریکایی در انتخابات اخیر این کشور به دونالد ترامپ رای دادند این پیام جمهوریخواهان مبنی بر اینکه کشور، به ویژه مردان سفیدپوست مورد حمله قرار دارند، بوده است.

در حقیقت آمریکا حسن نیت را با حسن نیت پاسخ نمیدهد بلکه این مورد را دلیل بر ضعف میگیرند. فکر نمیکنم اروپاییها بتوانند ظرف ۶۰ روز آینده کاری کنند که خواستههای ایران را اجرایی کند و بتوانند خطر روبهرو شدن با تحریمهای احتمالی آمریکا را هم تحمل کنند.وی در ادامه گفت: من فکر میکنم ایران در ماه جولای فعالیت هستهای خود را مجددا از سر بگیرد و برجام نابود میشود.

به گزارش فارس وی در مصاحبه با شبکه خبری «ایبیسی نیوز» گفت: «من خرسند هستم که آقای اوباما شغل جدیدی به عنوان سخنگوی رسانهای جو بایدن (نامزد دموکرات ها برای انتخابات ۲۰۲۰) پیدا کرده است.» «باراک اوباما»،هفته پیش گفته بود که پاسخ دولت ترامپ به همهگیری کووید-۱۹، «فاجعه پرهرجومرج مطلق» بوده است. صراط: باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه با مجله نیویورک درباره کتاب جدیدش تحت عنوان “سرزمین موعود” و تفکراتش درباره فضای سیاسی کنونی صحبت کرد.به گزارش ایسنا، اوباما گفت: روی میزم لیستی نگذاشتهام که ببینم کدام سیاستم نجات یافته یا تغییر مییابد.

پیتر ناوارو، مشاور عالی اقتصادی ترامپ در واکنش به اظهارنظر باراک اوباما درباره «خلأ رهبری» برای مقابله با بحران کرونا در ایالات متحده گفت: خوشحالم که اوباما به عنوان دبیر مطبوعاتی جو بایدن شغل جدیدی یافته است.

اولین جلسه دوره جدید پارلمان عراق با حاشیههایی همراه بود که مهمترین آن، کفنپوشی نمایندگان جریان صدر در صحن پارلمان و ورود نمایندگان برخی از احزاب سیاسی با «توک توک» (سهچرخه) است. صرف نظر از اینکه در این جلسه ریاست پارلمان عراق تعیین شود یا نه و اینکه کدام یک از این دو شخصیت سیاسی نامبرده عراق بر مسند ریاست پارلمان تکیه میزند، اولین جلسه دوره جدید پارلمان عراق با حاشیههایی همراه بود که مهمترین آن، کفنپوشی نمایندگان جریان صدر در صحن پارلمان و ورود نمایندگان برخی از احزاب سیاسی با «توک توک» (سهچرخه) است.

هانی الحسن از اعضای شورای مرکزی جنبش فتح و از رهبران برجسته فلسطینی بود و در ایامی که ایران در جنگ تحمیلی با عراق به سر میبرد، عرفات، الحسن را از تهران فراخواند تا عهدهدار مسوولیت در وزارت کشور شود، بنابراین پس از او صلاح زواوی به عنوان دومین سفیر فلسطین در ایران پس از هانی الحسن شد. این دیپلمات فلسطینی همواره تاکید داشت که این پروژه و دولت صهیونیستی قابل شکست است این مساله اثبات هم شده، با وحدت خودمان، جهان عرب و اسلام میتوانیم آنها را شکست دهیم.

دیگر جایگاه کلیدی وزارت امور خارجه در دولت بایدن به ند پرایس رسید و این سیاستمدار ۳۹ ساله مسئولیت سخنگویی دستگاه دیپلماسی آمریکا را بر عهده خواهد داشت. پایان سکوت سه ساله اوباما/ ماجرای دعوای ترامپ و باراک اوباما چیست؟ این سیاسمتدار ۷۱ ساله در دولت باراک اوباما معاون سیاسی وزیر امور خارجه بود که چهارمین جایگاه مهم و حساس در این وزارتخانه کلیدی آمریکاست.

نایدز برای این سمت با رابرت وکسلر، نماینده سابق دموکرات فلوریدا که از حمایت بسیاری از سازمانهای یهودی در ایالات متحده و همچنین نمایندگان کنگره دموکرات از همه شاخههای حزب برخوردار بود ، رقابت کرد. انتصابهای جدید جو بایدن برای پستهای کلیدی در عرصه سیاست خارجی دولتش و استفاده از تیم سابق دولت باراک اوباما، گویای تغییراتی در این عرصه، بهخصوص در روابط با اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر است.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا به شدت از توافق امروز دولت این کشور با گروه شبهنظامی طالبان انتقاد کرد و گفت این توافق مشابه توافقاتی است که در دولت باراک اوباما رئیسجمهور سابق آمریکا منعقد میشد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، جو بایدن عصر شنبه در پاسخ به ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود دولت گذشته سیستم آزمایشگاهی شکستهای را به ما تحویل داد، این مطلب را مطرح کرد.

مالی از فوریه ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۷ یکی از اعضای تیم امنیت ملی دولت باراک اوباما بود. وی افزود: ما در آن موقع بلافاصله پاسخ ندادیم و این واقعیت را درک کردیم که اقدامات ضدروسی دولت اوباما در اصل برای ضربه زدن به موقعیت «دونالد ترامپ» هدف گیری شده است. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، اوباما در مصاحبهای درباره از بین رفتن میراث دولتش از سوی «دونالد ترامپ» رئیسجمهور فعلی آمریکا گفت: «به این مسئله توجه دارم.