حسن روحانی؛ گفت و شنودها در مناظره سوم

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه تاکیدکرد: امضای برجام علاوهبر مزایا، از سوی دیگر میتواند آسیبهایی را متوجه صنعت خودرو ایران کند. همان موقع مسئولان ورزش تصمیم گرفتند و ایشان را کنار گذاشتند. رییس جمهوری ادامه داد این کار به این معنی است که آنان کاغذ دارند و ثروت، طلا و کار ملت ها را گرفتند. دعوا بر سر نحوه مدیریت جهان است وی با برشمردن دلایل اهمیت ایران در صحنه معادلات بین المللی اظهار داشت روشن است ایران به معنی یک جغرافیا یا یک ملیت و یا یک محدوده سیاسی نیست ، بلکه ایران به منزله یک فرهنگ و تمدن است. رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دعوای ایران با قدرت های زورگو بر سر نحوه مدیریت جهان است، اظهار داشت تاریخ نشان داده است ملت ایران از چنان ظرفیتی برخوردار است که اگر فرصت یابد چنان جریان تمدنی و انسانی به راه می اندازد که به سرعت همه جهان را فتح خواهد کرد. وی با تاکید بر اینکه جنگی بین ملت ها و فرهنگ های اصیل انسانی وجود ندارد، تاکید کرد آنچه در صحنه عالم دیده می شود مقابله توحش با فرهنگ و تمدن است.

رییس جهموری سناریوی احتمال دستیابی ایران به بمب را رد کرد و گفت: فرض محال اینکه ایران یک بمب بسازد، شما چند بمب دارید و البته دولت آمریکا اخیرا اعلام کرده است بالغ بر پنج هزار بمب اتم در اختیار دارد و البته که تا الان کسی این بمب ها را نشمرده است. تاکیدم این بود مسئولیت در اختیار فدراسیون فوتبال است. وی فلسفه یا بکش، یا کشته شو را مصداق توحش مدرن دانست و گفت: تعداد سربازان ارتش آمریکا که خودکشی می کنند بیش از کسانی است که کشته می شوند رییس جمهوری افزود: حل مسائل جهانی نیازمند عدالت و گفت وگو است نه سلاح و کشتار و جنگ. وی افزود: مجموع کسانی که با ما بداخلاقی می کنند بیش از 20 هزار بمب اتم دارند و حال آیا درباره ایران ابراز نگرانی می کنند؟ احمدی نژاد ایران را عشق، عدالت، برادری و انسانیت توصیف کرد که مرز نمی شناسد و به همین خاطر هرجا انسانیت، فرهنگ و تمدن، عدالت و آزادگی وجود دارد، از نام ایران هم با افتخار یاد می شود. او در تعطیلات نوروز و دو روز بعد از بازی از سمتش کنار گذاشته شد تا یک اتفاق عجیب برای نفر اول فوتبال ایران رخ دهد؛ آن هم در حالی که ایران هنوز هم شانس صعود داشت.

احمدی نژاد با یادآوری کشتار نزدیک به 100 میلیون انسان در جریان دو جنگ جهانی اول و دوم، اظهار داشت هم اکنون نیز در عراق، فلسطین و افغانستان چنین کشتاری به راه افتاده است. احمدی نژاد افزود: آنان با ارسال جاسوس، ربودن ایرانیان در نقاط مختلف جهان و انتشار برخی اسناد قصد سناریوسازی علیه ایران را دارند و در همین راستا اسنادی مربوط به جنگ افغانستان منتشر کردند تا دروغهایی را که می خواهند راجع به ایران بیان کنند، در آن بگنجانند. حتی برخی از آنان تصور می کردند در فلسطین هستند. احمدی نژاد حقوق بشر و دموکراسی در ایران را علت عناد برخی قدرت های زورگو با ایران ندانست و خطاب به آنان تاکید کرد مشکل شما دموکراسی نیست، چون شما با کشورهایی که اصلا انتخابات ندارند و نیز با دیکتاتورهای عالم رفیق هستید. وی با برشمردن علل ستیز و عناد دشمنان با ایران، این سوال را مطرح کرد که آیا مشکل آنان این است که ایران می خواهد یک بمب بسازد؟

آقای مهاجرانی نیز در زمینه علل انتشار کتاب آیات شیطانی گفت: زمان انتشار این کتاب موقعی بود که اسلام به عنوان یک نهضت بیداری در دنیا و خصوصاً مرکز آن در ایران، مطرح بوده و هست. محمد علیآبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی، اعضای هیات رئیسه فدراسیون، شخص علی کفاشیان و حتی بازیکنان آن دوره تیم ملی در مصاحبههای مختلف درباره این اتفاق سیاسی – ورزشی صحبت کردند. به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «در آخرین ماه سال ۱۳۸۶ علی دایی اسطوره فوتبال ایران به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد و ماموریت او هم صعود به جام جهانی ۲۰۱۰ بود. تمدن ها با هم مشکلی ندارند و دوست هم هستند و برای نمونه دو ملت ایران و آمریکا مشکلی با یکدیگر ندارند. جریان اصلاحطلب، اصولگرا و پایداری برای ما مهم نیست. به گزارش خبرنگار ایمنا، خبر سفر محمود احمدی نژاد به امارات برای بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی چند روزی خبر مهم رسانهها بود تا اینکه بمب خبری دیگری در این زمینه مردم را متوجه آن کرد. این اسانسورها در سمت راست کشتی و یکی بین دو ساختمان و دیگری پشت ساختمان عقب است . یکی از نواهایی که از بچگی در گوش ماست نوای استاد شجریان است.