خبر کانادا – مرجع اخبار و رویداد های سراسر کانادا

در ماجرای وارن بافت و همسرش سوزان، این سوزان بود که پیروز میدان شد و وارن بافت در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که قصد دارد تقریباً تمام ثروت خود را ببخشد. با در نظر گرفتن تمام تابعیتها، ایلان ماسک در مجموع شهروند کشورهای آمریکا، کانادا و آفریقای جنوبی است. ایلان ماسک امروز در توییتر خود یک عکس فتوشاپ شده از سگ شیبا اینو را منتشر کرد که در مقابل یک کامپیوتر قدیمی نشسته است و در صفحه کامپیوتر نیز یک بازی شطرنج در حال اجراست. وارن بافت که به عنوان یکی از موفق ترین سرمایه گذاران تاریخ دنیا شناخته می شود، در حال حاضر صاحب یک هلدینگ با 60 شرکت می باشد و ثروت و دارایی او حدود 84 میلیارد دلار برآورد شده است.

او در سال ۱۹۸۸ شرکت لاما را تأسیس کرد، اما از آن زمان بسته شده است. ملموس هستند؛ اما گاهی اوقات درباره آنها اغراق میشود. ثروتمندترین افراد جهان همگی صاحب کسب و کارهای شاخص و برجسته در حوزههای مختلف هستند و احتمالا با برند و حوزه کاری آنها آشنا هستید. پدرش یک قطبنمای مغناطیسی به او میدهد و هنگامی که انیشتین در رختخواب با آن بازی میکند، غافلگیر از این واقعیت میشود که این نیرو بر اساس نیروهایی حرکت میکند که او با چشم خود نمیتواند آنها را ببیند. زمان زیادی را با پدرش که در حمل و نقل کار می کرد، صرف می کرد، اما خود را Huateng بیشتر روی رایانه تمرکز داشت. یک سال پیش، این عدد برای FTX فقط یک میلیارد دلار در روز بود و این صرافی تنها ۲۰۰هزار کاربر داشت؛ اما اکنون تعداد کاربران FTX به دو میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش «خبرکانادا» چند روز پیش مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد «دیوید بیزلی» در مصاحبهای گفته بود که تنها ۲ درصد ثروت ایلان ماسک، میتواند به مشکل گرسنگی جهانی پایان دهند. آن ها این بنیاد خیریه را به عنوان بزرگ ترین بنیاد خیریه دنیا در زمینه ی نجات جان انسان ها و بهبود بهداشت جهانی اداره می کنند. حجم معاملات مشتقات روزانه آن به ۱۱.۵ میلیارد دلار میرسد که این میزان، FTX را پس از بایننس، اوککس (OKEx) و بای بیت (Bybit) در جایگاه چهارم قرار داده است. او سال گذشته FTX را بهسمت بازارهای پیشبینی هدایت کرد که به معاملهگران اجازه میدهد روی مسابقات در دنیای واقعی مانند فینال فوتبال آمریکایی یا Super Bowl یا انتخابات ریاست جمهوری شرطبندی کنند. اگر فکر میکنید ماشینهای دارای FSD باید اجازه برنامهریزی برای توقفها را داشته باشند، آن را با NHTSA یا هر آژانس دیگری درگیر کنید.

اما شاید بزرگترین چالش او این باشد که برنامه و مسیر بعدی چیست، چه راهی باید پیدا کند تا رشد عظیم FTX را بدون درگیری با نهادهای قانونگذار حفظ کند. تولید کربن ارزهای دیجیتال در نهایت ۲ یا ۳ برابر یک شرکت معمولی صنعتی است اما نه ۲۰ یا ۳۰ برابر. اما من ماسک را درک میکنم. من فکر نمیکنم که ارزهای دیجیتال برای همیشه حاصلخیزترین زمین باشد. نظر من درمورد ماسک هر چه که باشد، من همیشه از دیدن انقلاب خودروی الکتریکی- که ما آن را علیرغم همه چیز شروع کردهایم- بسیار خوشحال هستم. ثروتمندترین افراد سال 2018 چه کسانی هستند؟ دوستان عزیز سایت پرورش افکار در ادامه ی این مقاله به ترتیب لیست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را آورده ایم. مجله ی مشهور فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردهای سراسر جهان که شمار آن ها به بیش از دو هزار نفر می رسد، لیست 10 نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را اعلام کرده است.

البته امسال نام 259 نفر به لیست میلیاردرهای جهان اضافه شده است که این افراد نیز دارایی و ثروت خود را از راه های متفاوتی مثل تولید خودروهای برقی، اسباب بازی، پوشاک و لباس عروس جمع آوری کرده اند. طبق گزارشی که مجله ی فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردرهای 72 کشور جهان منتشر کرده است؛ مجموع ثروت میلیاردرهای جهان به مبلغی حدود 1/9 تریلیون دلار می رسد که این مبلغ نسبت به پارسال حدود 18 درصد رشد پیدا کرده است. ایلان ریو ماسک «Elon Reeve Musk»، کارآفرین، مخترع و سرمایهگذار بزرگی است که بیشتر به عنوان مدیرعامل شرکت تولیدکننده خودروهای الکتریکی تسلا موتورز، شناخته میشود. ایلان ریو ماسک زادۀ ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱ مهندس، طراح صنعتی، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و جزو ده شخصیت تأثیرگذار در فناوری است.

ایلان ماسک زندگی کاری خود را به تکنولوژی های فضایی و انرژی های جایگزین اختصاص داده است. وی همچنین صاحب شرکت بلو اوریجین نیز می باشد و به شدت در تلاش است که برای اعزام انسان ها به فضا راهی بیابد. جالب است بدانید که وارن بافت نخستین سهام خود را زمانی خریداری کرد که تنها یازده سال داشت، وی همچنین در سن 13 سالگی اظهار نامه مالیاتی اش را پر کرد. جالب است بدانید که جف شرکت آمازون را در سال 1994 در گاراژ کوچک خانه اش تاسیس کرد و اکنون به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است. معاملهگرانی که در حوزه مشتقات فعالیت دارند تمایل دارند معاملات بیشتر و با مبالغ سنگینتری نسبت به سرمایهگذاران خرد انجام دهند.

  • ثروت: ۱۸۵ میلیارد دلار
  • متولد: ۲۴ مارس ۱۹۵۶
  • بنیانگذار ایندیتکس
  • ارزش خالص: ۷۴٫۶ میلیارد دلار
  • شغل: مدیر عامل برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway)
  • متولد: ۲۹ ژوئیه ۱۹۲۸

وقتی میتوان از طریق حمایت از اهداف ارزشمند کارهای خیر و پسندیده انجام داد، دلیلی نمیبینم که بخواهم این کار را به تأخیر بیندازم. از آنجا که استخراج ارزهای دیجیتال مصرف انرژی زیادی را طلب میکند و بهتبع آن به محیط زیست آسیب میرسد؛ آیا کسب درآمد از ارزهای دیجیتال با رسالت بنکمن فراید برای انجام کارهای خیرخواهانه در تضاد نیست؟ این انتخاب به او کمک کرد تا نظر مشتریان آسیایی که توجه ویژهای به معاملات ارزهای دیجیتال داشتند را به سمتوسوی FTX جلب کند. او میلیاردها دلار برای توسعه کسبوکار خود هزینه کرده و اخیراً ۲.۳ میلیارد دلار برای بازخرید ۱۵ درصد سهامی که در ابتدای تأسیس به بایننس فروخته بود، پرداخت کرده است. آیا پرواز به دور دنیا در نیم ساعت به واقعیت میانجامد؟ اسپیسایکس در ماه آوریل برنده قراردادی انحصاری با ناسا برای فرستادن نخستین فضانوردان به ماه شد.این شرکت در ماه سپتامبر چهار گردشگر فضایی را به فضا فرستاد که نخستین ماموریت در سفر فضانوردان غیرحرفهای بود.