دوره آموزش جامع دیجیتال مارکتینگ – دوران آکادمی

گروه آریان، محسن چاوشی، مرتضی پاشایی و بسیاری دیگر از هنرمندان موسیقی پاپ، همگی از محبوب ترین چهره های کشور هستند و بر همین اساس انتظار می رود که در آمار پرفروش ترین آثار موسیقایی نیز نام این هنرمندان بیش از سایرین دیده شود. خیلی مهم است که چهره خود به عنوان فروشنده را به مشتری نشان دهید. خود را نشان دهید.

بنابراین هنر مشاور این است که از تجربه و تخصص خود برای افزایش تعامل در صفحه شما استفاده کند و باعث شود تا مخاطبین مورد نظر، شما را سریعتر و راحتتر پیدا کنند و از طریق پیام یا تماس مستقیم، مشتری شوند! «رضا یزدانی» سال هاست که در عرصه موسیقی پاپ راک فعالیت دارد و با حضور در برنامه های مختلف توانسته شهرت نسبتا خوبی برای خود رقم بزند. هر خواننده ای که بتواند تیتراژ یک سریال یا برنامه تلویزیونی را از آن خود کند، فروش آلبومش را تضمین کرده است.

حضور حافظ ناظری در برنامه «خندوانه» باعث شد که آلبوم او بار دیگر مورد توجه قرا گیرد و اکنون بیش از یک ماه است که «ناگفته» در میان ۶ اثر پرفروش، توانسته در جمع شش ماه به رتبه چهارم برسد. محصول خود را به صورت رایگان به آنها بدهید و در عوض، درخواست کنید تا یک پست مخصوص برای شما بنویسند. به کمک این ابزار ارسال ۱۲۰۰۰ ایمیل برای ۲۰۰۰ نفر در هر ماه رایگان است. «کاوه یغمایی» پس از حدود ۱۳ سال دومین آلبوم رسمی خود با نام «منشور» را در سال ۹۵ پخش کرد که توانسته به رتبه پنجم پرفروش ترین آثار شش ماه نخست ۹۵ برسد.

پخش برخی قطعات این آلبوم در صدا و سیما به شهرت هر چه تمام تر آن کمک فراوانی کرده تا جایی که نه تنها این آلبوم را در میان پرفروش ترین آثار سال ۹۴ می دیدیم که در شش ماه نخست سال ۹۵ نیز «ماه و ماهی» به رتبه هشتم دست یافته است. صدا و سیما به عنوان پرمخاطب ترین رسانه کشور تاثیر زیادی بر شهرت یک هنرمند دارد.

اگر در فیسبوک تبلیغ میکنید، سعی کنید برای آشنایی با فالوئرها، ماهی یک بار با آنها ارتباط زنده داشته باشید. حتی میتوانید به صورت زنده در اینستاگرام چت کرده یا یک استوری در اینستاگرام خود بگذارید. هر پولی را که به صورت الکترونیکی تعریف کرده و وجود فیزیکی و کاغذی نداشته باشد را می توان یک ارزدیجیتال نامید ، حال رمز ارز نیز یک نوع ارز دیجیتال است و تفاوت آن با سایر پول های الکترونیکی آن است که به صورت رمز نگاری در بستر شبکه بلاک چین در اختیار دیگران قرار میگیرد.

بستر Web 1.0 به کاربران این اجازه را میداد تا اطلاعات مورد نیاز خود را جستجو کنند اما امکان اشتراک گذاری این اطلاعات توسط کاربران وجود نداشت. گروه «کاکو بند» با وجود اینکه به جمع پرفروش های شش ماه نخست وارد نشده، اما با اجرای چند تیتراژ تلویزیونی توانسته برای هفته های متوالی خود را در پرفروش ها حفظ کند و این در حالی است که بیش از یک سال از پخش آلبوم «دعوت» این گروه می گذرد. آنها وظیفه تنظیم یک پروژه، ایجاد جدول زمانی، تعیین نقاط عطف و مدیریت بودجه را بر عهده دارند.

شرکت Wojak Finance پیشگام در ایجاد مفهومی به نام “توکن خیریه” بوده که برای کمک به کاربرانی طراحی شده که به هر علت داراییها و سرمایههای خود را از دست دادهاند. بیشتر صاحبان مشاغل از کوچک بودن کسبوکار خود و عدم شناخت برندشان اطلاع دارند. «امیر بی گزند» با فضایی متفاوت از آثار پاپ رایج کشور در صدر جدول قرار گرفته است و در این آلبوم از موسیقی راک تا هاوس را می توان شنید.

تنها سه آلبوم «امیر بی گزند» اثر «محسن چاوشی»، «سی سالگی» اثر «احسان خواجه امیری» و «خوشبختیت آرزومه» اثر «سیامک عباسی» از سبک پاپ در میان ده اثر پرفروش نیمه اول سال قرار دارند. هر روز بر تعداد طرفداران سبک راک در ایران افزوده می شود و کاوه یغمایی از اولین هنرمندان رسمی موسیقی راک پس از انقلاب اسلامی است. این آلبوم در مرداد سال ۹۴ با تبلیغات فراوان پخش شد و بلافاصله پس از پخش آلبوم، برگزاری چندین کنسرت به پرفروش شدن آن در سال ۹۴ کمک شایان کرد. اما پس از یک سال چگونه بار دیگر در رتبه چهارم پرفروش ها قرار گرفته؟

البته توجه به این نکته مهم است که، مخاطب هدف شما ممکن است بسته به کانال یا هدفی که برای یک محصول یا کمپین خاص در نظر گرفتهاید، متفاوت باشد. این فلز گرانبها از نظر عملکردی در بدترین دوره خود از سال ۲۰۱۵ قرار دارد. استفاده از رپورتاژ آگهی هم به برندسازی کمک زیادی میکند و هم به جهت بکلینکهایی که دریافت میکنید، روی سئوی سایتتان تاثیر خوبی دارد. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام کمک شایانی به شما میکند زیرا میتوانید مشتری هدف را انتخاب کنید. مدلهای قدیمی و سنتی بازاریابی در تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا بازاریابی فیزیکی خلاصه میشد ولی دیجیتال مارکتینگ قضیهاش فرق میکند.

بنابراین بازاریابی از طریق تلویزیون هنوز توسط کسب و کارها مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین با نگاهی دقیق تر متوجه می شویم که حتی همین سه آلبوم هم کاملا در سبک پاپ قرار ندارند. پرطرفدار بودن خوانندگان موسیقی پاپ بر هیچ کس پوشیده نیست، اما مخاطبان سبک هایی مثل موسیقی ایرانی بیشتر مایل به پرداخت مبلغی برای خرید موسیقی و حمایت از خواننده مورد علاقه خودشان هستند و همین دلیل باعث می شود که آلبوم «دخت پری وار» اثر «علیرضا قربانی» در رتبه هفتم پر فروش ترین ها قرار گیرد.