دونالد ترامپ و پنت هاوس ۳۵۰ میلیارد تومانی او – کجارو

رئیس جمهور باراک اوباما از این موقعیت برای ارائه جوکهای از پیش آماده شده در تمسخر ترامپ استفاده کرد. در گزارشهایی که برای وزارت دفاع این کشور آماده میکرد چشماندازی کاملا متفاوت ارائه میداد: «انتظار میرود که شاه تا ده سال آینده فعالانه در قدرت باقی باشد.» همین تناقضات به اختلافی عمیق در میان مقامات سیاسی و نظامی-امنیتی آمریکا منجر شد. بر این اساس تقسیم کاری سیاسی و نظامی شکل گرفت.

  1. موارد نقض فاحش برجام توسط ایران
  2. تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۹۰۲۲۱۲
  3. عراق: سفارت کانادا در بغداد
  4. بیمه سینا

این روزنامه در ادامه به نقل از «پل کانسلر» مشاور سیاسی سفارت آمریکا نوشته که او به «رابطان سفارت آمریکا در گروههای میانهرو» توصیه کرده تا به «مهدی بازرگان نزدیک شوند» و «به منظور راهنمایی بیشتر مذاکرات نزدیکی با افراد میانهرو مذهبی مانند بازرگان داشته» باشند. به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه کیهان در سرمقالهاش به روزهای نخستین انقلاب پرداخته و در خلال همان، باز هم دست از تهمت برنداشته و مرحوم بازرگان را متهم کرده که با سفارت آمریکا در تهران ارتباط داشته است.

روزنامه واشنگتن پست به قلم جنیفر روبین نیز در این باره می نویسد بایدن درحالی به ریاست جمهوری رسید که اتحادهای خارجی آمریکا دچار آشفتگی شده بودند، پایبندی آن به حقوق بشر تضعیف و تلاش هایش برای مقابله با چین بی اثر و تعهداتش در هاله ای از تردید فرو رفته بود. اگر این کار شکست بخورد یکراست به سوی شق بعدی، یعنی کودتای نظامی، خواهیم رفت.» اما درست در روزی که همه چیز برای کودتا آماده و فرمان حکومت نظامی نیز صادر شده بود، اتفاق دیگری افتاد.

امام خمینی(ره) طی اعلامیههایی خواستار حضور مردم در خیابان و سرپیچی از فرمان حکومت نظامی شد. پاییز 1359 در روزهای آغازین حمله صدام به ایران، وقتی رسانههای وابسته به غرب شایعاتی مبنی بر وخامت حال امام خمینی(ره) و در نهایت شکست و ناکامی انقلاب را منتشر کردند؛ ناخدای انقلاب هم از خدای انقلاب گفت: «شما بايد دعا كنيد خدا بميرد!

بعد از راهبرد نظامی حالا راهبرد سیاسیشان هم به بنبست رسیده بود. در حالی که وزارت خارجه آمریکا دست کم از نیمه دوم سال 1356 بر اساس تحلیلهای سفارتخانهاش در تهران سعی میکرد راهبرد خود برای انحراف و مهار انقلاب ایران را پیش برد به ناچار از شروع زمستان 1357 راهکاری موازی نیز در نظر گرفته شد و پای ژنرال «رابرتهایزر» اینبار برای سازماندهی و حفظ یکپارچگی قوای نظامی به ایران باز شد.

شما به جنگ تجاری، جنگ تعرفه های اقتصادی، تلاش برای نفوذ در هنگ کنگ و تایوان، انعقاد پیمان آکواس و نظایر آن اشاره داشتید که به طور مشخص و دقیق نشان از تلاش آمریکا برای تحقق راهبرد مهار چین دارد، اما برخی از کارشناسان معتقدند کلان راهبرد نگاه به شرق در ایالات متحده آن چنان بر روند و جریان تحولات جهانی اثرگذار است که حتی برخی از اتفاقات در مناطقی مانند آسیای میانه و غرب آسیا مانند خروج شتابزده آمریکا از افغانستان و یا خروج نیروهای نظامی این کشور از خاورمیانه با هدف تمرکز بر آسیای جنوب شرقی و مهار چین انجام گرفته است.

میباشد. چنانچه افرادی بعد از دریافت روادید، بلیط برگشت و یا رزرو هتل خود را کنسل نمایند حتی با داشتن روادید امکان ورود به خاک روسیه را نخواهند داشت و دیپورت خواهند شد. ۲- هموطنان گرامی توجه نمایند کلیه اسناد و مدارک مسافرین ورودی به روسیه در لحظه ورود توسط پلیس مرزبانی (گذرنامه) این کشور مورد بررسی دقیق قرار گرفته و تمامی اسناد از جمله روادید، هدف از سفر، هتل رزرو شده، دعوتنامه و صادر کننده آن کنترل و هرگونه مغایرت جزئی در هر یک از آنها باعث ابطال روادید (ویزا) و دیپورت به مبدا خواهد شد که علاوه بر ورود خسارت های سنگین مادی و معنوی موجب اعمال محدودیتهای بعدی در سفر به این کشور نیز میشود.

رئیسجمهوری در برابر مجلس مسئول اقدامات هیات وزیران است و علاوه بر این، هر یک از وزیران مسئول وظایف خاص خویش در برابر رئیسجمهوری و مجلس و در اموری که به تصویب هیات وزیران میرسد مسئول اعمال دیگران نیز هستند. این در حالی است که چهل و ششمین رئیسجمهوری آمریکا هر روز از دو داروی دیگر نیز بدون اینکه از سوی پزشکان تجویز شده باشد استفاده میکند.

چند روز پیش از نوروز ۱۳۶۶ درخواست بازخرید خدمت کردم و از ۱۳۶۶.۲۰.۲ دیگر سروکاری با وزارت امور خارجه نداشتم. ملی گرایی سرسخت و خشمگین یکی از دلایل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بود و همان نیرو میتواند در صورت تلاش روسیه برای ادغام مجدد اوکراین بار دیگر سر برآورد و هزینه غیر قابل تحملی را بر مسکو تحمیل کند. پیش از بحرانی شدن اوضاع، روال بر این بود که بودجه مدارس ایرانی و رایزنی فرهنگی از طریق میدلند بانک و بانک رافدین عراق حواله و به حساب سفارت واریز میشد.

آنها اصلا فکر نمیکردند با این استعفا موافقت شود. گویی دستی خارج از اراده آنها تاریخ را پیش میبرد. دارندگان این مجوز بر اساس تاریخ درج شده در آن میتوانند درطول دوره مشخص شده، سه بار به کشور تردد نمایند و مجموعا چهارماه در ایران توقف داشته و خارج شوند.

یک بار «مصطفی مصباحزاده» که همزمان سناتور شاه در مجلس سنا و مدیرمسئول مؤسسه مطبوعاتی کیهان بود به مقامات آمریکایی گفت: «در صورتی که خواسته شود، نشریات کیهان میتوانند در عرض چند هفته از اینها قهرمان ملی بسازند.» هر چه روزهای پایانی رژیم پهلوی نزدیک میشد نام یک چهره بیش از پیش برای کارشناسان سفارت آمریکا اهمیت پیدا میکرد.

کیهان مدعی شده که «هر چه روزهای پایانی رژیم پهلوی نزدیک میشد نام یک چهره بیش از پیش برای کارشناسان سفارت آمریکا اهمیت پیدا میکرد». از این میان رکوردهای ایران در ۳۰۰۰ متر با مانع، ۵۰۰۰ متر و ۱۰۰۰۰ متر و دوهای داخل سالن ۱۵۰۰ متر و ۳۰۰۰ متر همچنان به نام حمید سجادی ثبت شده است. برای وزارت جهاد کشاورزی که در سالهای اخیر کارکنان آن نیز نسبت به حقوقهای نقدهای جدی داشتند، نام هایی همچون سید جواد ساداتینژاد و حجت الله عبدالملکی یکی نماینده مجلس و دیگری اقتصاددان مطرح هستند.

به نظر میرسید این راهبرد در هماهنگی با ساواک اجرا میشد چون چهرههای مطرحی از این جریان برخلاف سایر مبارزان، حاشیه امنی برای فعالیتهایشان در آن دوران به دست آوردند و نشریات وابسته به دربار، سخاوتمندانه به معرفی و ترویج آنها در قالب رهبران مردمی میپرداختند. به نظر میرسید این راهبرد در هماهنگی با ساواک اجرا میشد چون چهرههای مطرحی از این جریان برخلاف سایر مبارزان، حاشیه امنی برای فعالیتهایشان در آن دوران به دست آوردند و نشریات وابسته به دربار، سخاوتمندانه به معرفی و ترویج آنها در قالب رهبران مردمی میپرداختند».

او نخستین بانوی اول آمریکاست که علاوه بر این سمت رسمی، شغل و محل درآمد کاملی از حرفه آموزگاری در بیرون کاخ سفید دارد. ارادهای الهی از آستین پیرمردی 76 ساله و از سلاله رسول خدا (ص) بیرون آمده بود و سیر تاریخ را برخلاف همه محاسبات مادی رقم میزد.

به گزارش تابناک ورزشی، امیرمحمد یزدانی که بهتازگی همراه با تیم ملی کشتی آزاد ایران برای دریافت ویزای آمریکا جهت مسابقه دوستانه روز 23 بهمن ماه راهی دبی شده بود، در مورد اتفاقی که در این سفر برای ملیپوشان رخ داد، گفت: نمیدانم هماهنگی لازم از سوی فدراسیون کشتی آمریکا برای ما صورت گرفته بود یا نه، اما برای دریافت ویزا مجبور شدیم در سفارت آمریکا در صف طولانی بایستیم، این موضوع بهشدت علیرضا دبیر را عصبانی کرد و با عصبانیت به آنها گفت که “اینها ورزشکار ملی هستند و نباید بیرون از سفارت و داخل صف بمانند”.

کشتی گیر جوان تیم ملی کشتی آزاد ایران، ماجرای جالبی از اتفاقات سفارت آمریکا و عصبانیت رئیس فدراسیون کشتی روایت کرد. درواقع، انقلاب ایران، از نظر تعداد مردمی که در آن شرکت کردند، یکی از عظیمترین خیزشهای تاریخ جهان است: حداقل ده درصد از جمعیت ایران در راهپیماییهای اعتراض و اعتصابهای عمومیای که محمدرضا شاه پهلوی را به زیر کشید شرکت کردند. دو درصد از جمعیت در انقلاب فرانسه دخیل بودند و کمتر از یک درصد از مردم در برانداختن شوروی کمونیستی شرکت داشتند.

قیمت مواد غذایی نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته و قیمت گوشت گاو ۲۰ درصد گران تر از سال گذشته است. وزیر اطلاعات در اولین کابینه رئیس جمهور احمدی نژاد (2005-2009) ؛ دادستان کل (2009-2014) ؛ معاون اول رئیس قوه قضاییه و سخنگوی قوه قضاییه (2014 تا کنون) ؛ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام (از سال 2007). محسنی اژه ای به در لیست تحریم های اتحادیه اروپا و وزارت خزانه داری آمریکا حضور دارد.

سناریو دوم این است که بایدن به لطف معاون اول، مشاوران و پزشکانش دوران ریاست جمهوری را قدرت کافی طی کند و چند دست آورد هم مهم نیز داشته باشد؛ دست آوردهایی در حوزه اقتصاد، اشتغال، حقوق زنان و سیاست خارجی. خدایی که انقلاب را با همه «تصورناپذیریاش» به پیروزی رساند بعد از انقلاب هم هست؛ که اگر نبود این حجم از توطئه برای جنگ و آشوب و تحریم ریشه هر حکومتی را صد بار کنده بود.