رابرت مالی: زمان احیای برجام رو به اتمام است

راب مالی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه به چه دلیل با شرایطی که ایالات متحده آمریکا در خروج از برجام و نقض این توافق و ترور فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به وجود آورده، جمهوری اسلامی ایران باید به آمریکا اعتماد کند، گفت: «من نمیتوانم خود را به جای آنها بگذارم اما این مسئله حقیقت دارد که در سیستم ما، ما نمیتوانیم رئیسجمهور بعدی را ملزم کنیم. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: استراتژی آمریکاییها در مذاکرات فعلی بازگشت پوچ و بدون هزینه به برجام است یعنی اول نمی خواهند هیچ هزینه ای بدهند و تحریمهای موجود را لغو کنند. اگرچه هنوز برای قضاوت در مورد دستاوردهای عملی مذاکرات از سر گرفته شده، زود است اما اظهارنظرهای مقامات حاضر یا نزدیک به مذاکرات، نشان دهنده سازنده و رو به جلو بودن این مذاکرات است. به عنوان نمونه آنها باید بتوانند به صورت الکترونیکی تقاضای وام ، مرخصی یا حقوق بازنشستگی نمایند و حتی بتوانند در منزل وظایف اداری خود را انجام دهند . کارمندان دولت باید بتوانند با صرف حداقل زمان و هزینه کارهای خود را انجام دهند .

تسنیم: با توجه به کسری بودجه سنگینی که دولت در سال جاری با آن رو به رو است چه اقداماتی را میتواند در بخش منابع و همچنین مصارف به کار گیرد تا بتواند این بحران را مدیریت کند؟ روحانی گفت: علاوه بر مسائل اقتصادی با مسائل زیست محیطی در ساحل دریای خزر در سه کشور مواجه هستیم و در پی آن هستیم که بتوانیم همه مقرراتی که در دریای خزر باید حاکم شود از جمله رژیم حقوقی را هر چه سریع تر به نتیجه نهایی برسانیم تا از ظرفیت دریای خزر استفاده و بهره براری کنیم. ناو دارای دو اسانسور برای انتقال هواگردها از داخل به روی عرشه است و هر کدام میتواند تا دو جنگنده اف35 را حمل کند. ضعف دولت مرکزی که منجر به هرج و مرج و خودمختاری ولایات شده بود شرایط را برای سربرآوردن قدرت جدیدی فراهم کرد. دولت الکترونیکی در راستای ارایه خدمات و اطلاعات به بازرگانان و کسبه د مؤلفه G2B به صورت الکترونیکی و با صرف حداقل هزینه و زمان و حداکثر راندمان را انجام می دهد. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به ظرفیت های مهم دو طرف برای همکاریهای اقتصادی دوجانبه، خصوصا در حوزه مبادلات تجاری و همکاری در حوزه نفت و گاز، کشاورزی، زیرساخت های بخش گردشگری و حوزه های حمل و نقل هوایی و دریایی بر ضرورت بهبود و ارتقای مناسبات در این حوزه ها از طریق برطرف ساختن موانع موجود و هدف گذاری برای نیل به جایگاه متناسب با ظرفیت های دو طرف تاکید کرد.

برای مثال امضاهای الکترونیکی معتبر بوده و از لحاظ قانونی هم ارزش با امضای دستی و روی کاغذ است . این استراتژی از این لحاظ حائز اهمیت است که برنامههای عملی مهندسی مجدد فرآیندها و رویهها را به گونهای که در راستای دولت الکترونیک و حمایتکننده آن باشد، هدایت کرده و همچنین گامهای اولیه حرکت را تعیین میسازد. انجام این کار مورد تردید من بود، اما همه مشاورین من به اتفاق این نظر را دادند و پذیرفتم. هر حکومتی با توجه به شرایط خاص خود میتواند در هنگام تدوین استراتژی دولت الکترونیک مورد نظر خود، قلمرو نفوذ و گسترش این پدیده را تعریف کند. در همین راستا ایده دولت های الکترونیکی در اقصی نقاط دنیا مورد توجه قرار گرفته است و کشورهای توسعه یافته حرت هایی را در جهت نیل به این هدف شروع کرده اند . توسعه راههای ارتباطی برای دولت مدرن کارکردهایی چون مالیاتستانی راحتتر، نظارت بیشتر، ایجاد پیوندهای اجتماعی- اقتصادی، ارتباط سادهتر و راحتتر بین مرکز و پیرامون دارد. امروز اجتماعات به جوامع علمی و شهروندان نیز به کاربران شبکه ای اطلاعاتی تبدیل شده اند.اکنون مردم بیشتر به حقوقشان آگاه هستند و سعی می کنند که توانانی های خود را در اخذ تصمیمات آگاهانه در جنبه های تأثیر گذار بر زندگی شان توسعه دهند .

سیستم ها و ابزارهایی که در حال در حال حاضر در ادارات دولتی برای ارایه خدمات و اطلاعات به شهروندان مورد استفاده قرار می گیرند قدیمی بوده و روند کار در دستگاهای دولتی کند است . در مناظره سوم، که با خاموش شدن میکروفونها همراه بود، بایدن هنگام صحبت از تلاشهای خود در بخش مراقبت سلامت، اصلاح قوانین مهاجرت و مشاغل سبز، با آزادی بیشتری برای ادامه سخنان خود مواجه بود. پس اگر قصد خرید چینی الیزابت را دارید توصیه می کنم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید . هرچه دولت ها منابع بیشتر و سرویس های متنوع تری را ازطریق شبکه به شهروندان ارایه دهند ،نیاز به وجود یک سامانه دو سویه ارایه خدمات ،بیشتر آشکار می شود .این سیستم دو سویه علاوه بر وادار کردن شهروندان به بهره گیری از شبکه برای دریافت خدمات از دولت ، سبب می شود که سطح مهارتها و فرهنگ جامعه اطلاعاتی نیز ارتقا یابد.