راه های شناسایی سریع تر نشانه ها و علایم کرونا

علائم این بیماری برای همه یکسان نیست، در برخی از افراد با توجه به قوی بودن سیستم ایمنی بدنشان اصلاً متوجه نمیشوند که دچار ویـروس کرونا شدهاند. این افراد دچار کمی بی حالی و خستگی میشوند و یا ممکن است کمی تب کنند ولی بعد از چند روز بهبود مییابند. ممکن است علائم آن با شدت بیشتری خود را نشان دهد. با کسب اطلاع از راه های انتقال ویروس کرونا می توان به میزان بسیار بالایی از ابتلا به بیماری پیشگیری کرد. فقط کافی است نکات بهداشتی رعایت شود. یکی از علائم شایع ابتلا به ویروس کرونا تب شدید و طولانی مدت است. اصولاً ویروسها باعث ایجاد تبهای شدید در برخی از افراد میشوند که این تب میتواند آنقدر بالا باشد که فرد دچار حالت تهوع شده و به کرات استفراغ کند.

  • بی اشتهایی
  • هوای کلیه فضاهای داخلی را به خوبی تهویه نمایید
  • گرفتگی یا آبریزش بینی
  • از دست دادن توانایی حرکت یا تکلم
  • برای هادیهای کثیف، بین $$ 0.92$$ تا $$ 0.98$$
  • خشکی چشم
  • آیا واکسن خاصی برای این بیماری وجود دارد؟

به گزارش ایسنا، بنابر تازهترین آمارها تاکنون ۱۰۰ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۶۹۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافتهاند. روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی میگیرد. آمریکا تاکنون با بیش از ۳۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۵۵۵ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

این ابر دولت جهانی، توسط صاحبان کمپانیها، تراستها، کارتلهای بزرگ بینالمللی، مالکان و سهامداران بانکها و مراکز عظیم پولی جهان و نیز برخی نخبگان عرصه قدرت و سیاست که عموماً حقوق بگیر و گماشته آنها هستند، رهبری و مدیریت میشود. طرح اخذ مالیات از تمام مردم در همه کشورها تحت عنوان «شهروندان جهان» یکی از سازوکارهایی است که بیلدربرگ طی سنوات اخیر بهشدت آن را پیگیری کرده است. آنها از طریق بانک جهانی، صندوق بینالمللی پول، FATF و … ، بهعنوان بازوهای اقتصادی و اجرایی خود، بهطور جدّ در مسیر عملیاتی و اجرایی کردن این طرح تحت ریاست سازمان ملل گام بر میدارند. به عقیده بیلدربرگ، این طرح نه فقط برخی اغراض سیاسی و اقتصادی آنها را تأمین میکند.

آن چنان که، بلافاصله با متهم کردن جهان اسلام و مسلمان، آمریکا را وادار به تهاجم نظامی به افغانستان و سپس عراق کردند. بنابراین، حادثه یازده سپتامبر، یک نوع کودتای یهودی در برابر امواج بینالمللی صهیونیسم ستیزی آزادگان جهان بود. شخصاً و به طور خاص، بر روند خرید سلاحهای کشنده و مهلکی که علیه فلسطینیان مورد استفاده قرار میگرفت، نظارت داشت.

این ویروس در سال 2021 در آفریقای جنوبی شناسایی شد. نام اولیه این ویروس 1.1.529 است که سپس به اومیکرون تغییر نام داده شد. این نوع ویروس جهشهای بسیاری در پروتئین اسپاپک خود دارد که میتواند به عنوان یک عامل کلیدی در ورود ویروس به بدن و سلولهای آن نقش ایفا کند. مطالعات اولیه نشان میدهد که این ویروس در برونشهای انسان – لولههایی که هوا را از نای به ریهها میبرند – ۷۰ برابر سریعتر از سایر انواع ویروس پخش میشود. دکتر آنجلیک کوئزتی، رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی، گفته است که بیماران مبتلا علائم “بسیار خفیف” را نشان میدهند.

ویروس جدید برای اولین بار در فروردین ماه سال 1391 در يك بيمار مبتلا به عفونت تنفسي شديد شناسايي شده. با توجه به اینکه در منطقه خاورمیانه کشف شد، نام Middle East Respiratory Syndrome CoronaVirus (MERS-CoV) كورونا ويروس خاورميانه يا MERS – COV ا برای آن انتخاب نمودند. ولی به علت گزارش این بیماری در نقاطی از اروپا، هم اکنون بر روی این نام توافق وجود ندارد. اولین مورد ابتلا به کورونا ویروس جدید در سوم خرداد ماه سال جاری، درکرمان گزارش شد .

از ماسک پارچه ­ای غیر جراحی استفاده کنید- ماسک جراحی و N95 باید در اختیار پرستاران و پرسونل پزشکی قرار گیرد. هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را با آرنج یا دستمال بپوشانید. دستمال آلوده را دور بیندازید. فورا دستان خود را بشویید. به چشم، بینی و دهان دست نمالید. درصورت بیماری، ظرف، لیوان، حوله، وسایل خواب و سایر موارد خانگی را از دیگران جدا کنید. سطوحی که مرتب در معرض تماس قرار دارد، مانند دستگیره­ ی در، کلید چراغ، وسایل الکترونیکی و پیشخوان ­ها را هر روز تمیز و ضد عفونی کنید. اگر مریض هستید، در خانه بمانید و به محل کار یا مدرسه نروید. فقط برای دریافت مراقبت­ های پزشکی از خانه خارج شوید. اگر بیمار هستید، از وسایل نقلیه­ ی عمومی، تاکسی و سوار شدن در یک ماشین بپرهیزید.

در مراحل پیشرفته سارس، ریه، قلب و کبد بیمار به تدریج عملکرد خود را از دست میدهند. در طول اپیدمی سال ۲۰۰۲ بیماری سارس، ۸۰۹۸ مورد از ابتلا به بیماری، همراه با ۷۴۴ مرگ در اثر آن گزارش شد. احتمال درصد مرگ در اثر ابتلا به بیماری، ۹٫۶ محاسبه شده است.

آیا دستگاههای دست خشککن میتواند این ویروس جدید را از بین ببرد؟ این دستگاهها در از بینبردن این ویروس موثر نیستند. برای تمیز کردن دستها از آب و صابون استفاده کنیم و دستها را با دستمال و این دستگاهها خشک کنیم. آیا این بیماری از طریق حیوانات انتقال پیدا میکند؟

در خلال این جنگ نیز، حدود ۴ میلیون نفر بر اثر بعضی بیماریهای مسری و سوءتغذیه، فقط در ایران قربانی شدند. حاصل جنگ جهانی اول، اشغال سرزمین موعود (!) رهبران قوم برگزیده بود و محصول جنگ جهانی دوم خلق افسانه کشتار شش میلیون یهودی. در سایه و تحت پوشش این داستان ساختگی، تأسیس و پایه گذاری دولت جعلی صهیونی در قلب جهان اسلام، به عنوان سرآغاز و سرفصل ایجاد ابر دولت جهانی محقق شد. حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی / ۲۰ شهریور ۱۳۸۰ شمسی، و انفجار برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک، پروژه جهانی دیگر این قبیله شیطانی بود. آنها با طراحی و عملیاتی کردن این حادثه، تلاش کردند، فضای فکری جهان آن روز را که کاملاً در تقابل با صهیونیسم و اعلام تنفر و بیزاری از شبکه صهیونی حاکم بر دنیا بود، به سمت اسلام هراسی سوق دهند.