زمان بارگیری صفحه رو بهینه کنید

وظیفه بررسی درخواست ها را وب سرور (Web Server) و وظیفه پردازش فایل های php را مفسر بر عهده دارد. روش اول، یعنی زمانی که شما بصورت دستی اقدام به نوشتن اخبار در صفحات وب خود میکنید را روش Static میگویند و اصطلاحا میگویند که آن صفحهی شما، یک صفحهی وب استاتیک یا Static Web Page است. مجله تک کرانچ یکی از شناخته شده ترین وب سایت وردپرسی های فناوری اطلاعات است که آخرین دستاورد های حوزه IT را هر روزه به مخاطبین خود منعکس می نماید، در مورد تک کرانچ همینقدر کافی است که بدانید در سال 2010 توسط شرکت اینترنتی AOL به ارزش 25 تا 40 میلیون دلار خریداری شد.

در سال 2012 نسخه 3 laravel منتشر شد که دارای ویژگی هایی مثل خط فرمان CLI که با نام Artisan شناخته میشد و پشتیبانی از مدیریت پایگاه داده (دیتابیس) در داخل فریمورک که با نام migration شناخته میشد و پشتیبانی از پکیجینگ بود. به طور مثال لاراول از Middleware با نام Auth برای احراز هویت کاربران استفاده می کند. اتوماسیون حسابهای پرداختی: سیستمهای مدیریت محتوای سازمانی کاربران را قادر میسازند تا سفارشات خرید، بلیط های تحویل و فاکتورها را به طور دقیق مطابقت، توزیع و تأیید کنند. به طور مثال برای دریافت تمام آیتم های جدولی با عنوان Blogs در دیتابیس فقط کافیست در لاراول ابتدا یک Model با نام Blog ایجاد کنیم و سپس برای فراخوانی تمام پست ها از عبارت ()Blog::all استفاده کنیم.

به همین راحتی تمام آیتم های موجود در جدول Blogs از دیتابیس فراخوانی خواهد شد. همچنین با ORM می توان مشکل ترین و پیچیده ترین کوئری ها را به آسانی در لاراول فراخوانی کرد. تقریبا میتوان گفت در هنگام کد نویسی به هر مشکلی که برخورد کنید با جستجو در گوگل و استفاده از سایت Stackoverflow به راحتی میتوانید آ مشکل را رفع کنید. با Unit Testing در لاراول می توان بسیاری از تست های مختلف را همزمان انجام داد و خطاها و باگ های احتمالی ایجاد شده در پروژه را شناسایی و برای رفع آن اقدام کرد. این نسخه از بسیاری جهات بهبود یافته است که در یک مقاله جدا در سایت هیرود آن را بررسی خواهیم کرد.

در بسیاری از موارد از میدلورها برای امنیت استفاده می شود اما تنها کاربرد آن نیست. اما همیشه سوالی که وجود دارد این است که؛ برای طراحی هر نوع وب سایت اعم از وب­ سایتهای شرکتی، فروشگاهی و … در بخش های قبل و جایی که داشتیم به سوال وردپرس چیست پاسخ میدادم اشاره ای کوتاه به این موضوع داشتیم که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای همه کاره است و امکاناتی دارد که میتواند تمامی موارد گفته شده را برای شما پوشش دهد. این موارد بخش کوچکی از ویژگی های لاراول بود که باعث میشه به آسانی هرچه تمام تر و با سرعت بیشتر پروژه های خودمون رو با لاراول انجام بدیم.

برای این کار بر روی گزینه “Domains” کلیک کنید. فقط کافی است آن را فعال کنید. تعاریف متعددی برای وردپرس در وب فارسی ارائه شده است. ویژگی ها می توانند در میان ارائه دهنده های سیستم مدیریت محتوای متفاوت باشد، اما ویژگی های اصلی معمولا شامل شاخص گذاری، جستجو ، بازیابی ، مدیریت فرمت ، کنترل ورژن و انتشار می باشد. در اصل، زبان روبی در ژاپن و برای ساخت بازی طراحی شده است، اما امروزه به عنوان زبانی تطبیقپذیر برای توسعه وب و ساخت بازی استفاده میشود. بلکه در طول مسیر نوع انها تشخیص داده میشود .

البته این را هم باید بدانید که Bitrix24 تنها برای بیزینسهای کوچک هزینه در بر ندارد، اما اگر فضای ذخیره آنلاین شما از یک حد خاص بالاتر برود، شما باید به این شرکت یک هزینهای را پرداخت کنید. اما این کار باعث شده که شرکتهای طراحی سایت، طراحی و پشتیبانی بهتر ارائه دهند تا بتوانند رضایت مشتریان را جلب کنند.

این تابع برای تغییر انواع داده بکار میرود.دو ارگومنت آن به ترتیب نام متغیر و یکی از انواع داده است. همین امر باعث شده توسعه دهندگان بسیار زیادی از لاراول برای پیاده سازی پروژه های خود استفاده کنند. در حال حاضر چه در ایران چه در کشور های دیگر شرکت های زیادی به دنبال استخدام برنامه نویسان هستند. تعداد بیشماری تگ وجود دارد که البته برای طراحی وب سایت لازم نیست تمامی تگ های HTML را بشناسید، حتی طراحان حرفه ای وب نیز ممکن است تمامی تگ ها را حفظ نباشند و در صورت نیاز به دنبال شناخت تگ های جدید بروند.

HTML4 در عمل پیش درآمد و مقدمه ای برای نسل پنچم یا همان زبان کدنویسی HTML5 بشمار میرود و تا امروز جدیدترین نسخه ارائه شده است. فرقی نمیکند پروژه شما سایت فروشگاهی است یا مجلهای و یا هر نوع سایت دیگری، در هر صورت میتوان از وردپرس برای ارائه محتوا و ایجاد یک سایت حرفهای استفاده کنید. Laravel نسبت به بقیه فریمورک های PHP سرعت و امنیت بالاتری داره و دارای کتابخانه های زیادیه و اغلب از کتابخانه های فریمورک سیمفونی استفاده میکنه. هدفش این بود فریمورک خفن تری نسبت به فریمورک CodeIgniter ایجاد کنه.

هدف Blade این بود که میزان کد نویسی رو کم و به توسعه قالب سرعت ببخشه. در این نسخه یک ویژگی عالی دیگه به نام موتور رندر قالب Blade به لارول اضافه شد. لاراول برای نمایش View های پروژه از Blade استفاده می کند. وقتی از اجرای صحیح XAMPP مطمئن شدیم می توانیم پروژه خود را شروع کنیم. حالا که کمی با لاراول آشنا شدیم بریم ببینیم طی زمان های محتلفی چه اتفاق هایی برای لاراول افتاده. اولین و مهمترین مزیت این پلتفرم، انعطافپذیری بالا در افزودن محتوا است، شما میتوانید بهراحتی مطالب موردنظر خود را وارد این سیستم مدیریت محتوا کنید و از گزینههای متعددی که دروپال در اختیارتان قرار میدهد برای سفارشی کردن محتوای سایت خود استفاده کنید.

این معماری با جداسازی بخش های مختلف پروژه از هم علاوه بر نظم بخشیدن به پروژه باعث افزایش عملکرد پروژه های لاراولی نیز می شود. همین باعث میشد تا لاراول از به صورت واقعی پیرو معماری MVC نباشه. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت فریمورک لاراول آپدیت ها مدام اونه. این یک زبان برنامه نویسی تحت وب می باشد که به دلیل داشتن قابلیت تایپ کمتر و محبوبیتش (محبوبیت بدین معنی است که دوره های آموزش متعددی در مورد این زبان وجود دارند که مفید می باشند) یادگیری آن نسبتا آسان است.

در همان سال 2011 نسخه 2 لاراول منتشر شد و این بار از Controller ها پشتبانی میکرد. در سال 2013 لاراول به صورت کامل بر پایه کد های Illuminate باز نویسی شد و نسخه 4 آن رونمایی شد. هر بار که توسعه دهنگان لاراول این فریمورک را بروزرسانی میکنند امکانات جدید به آن اضافه میشه و مزایای آن رو به افزایشه. لاراول با این نسخه به صورت کامل پیرو MVC بود و حالا به عنوان یک فریمورک شناخته میشد. یک ویژگی واقعاً مفید آلفرسکو، امکان Drop کردن فایل ها در پوشه ها و تبدیل آنها به اسناد وب است. یکی از بهترین ویژگی های دیگر لاراول ویژگی ORM است که مزیت بسیار بزرگی است.

این ویژگی یکی از بزرگ ترین مزیت های لاراول است چرا که دیگه نیاز نیست برنامه نویس کلاس ها و فایل های مورد نیاز رو در پروژه Include کند. حالت دستگاه های ضبط متصل به CMS، حالت کامپیوتر شخصی که این ابزار بر روی آن نصب شده است و گزارش های مربوط به نحوه کارکرد قسمت های مختلف در این قسمت قابل مشاهده است . خیلی مهم است بدانید که خرید دامنه یکی از مواردی است که باید توسط شما و با اطلاعات شخصی یا شرکتی شما انجام شود.