عقب ماندگیهای بخش مسکن باید جبران شود

البته اینجا جای این صحبت نیست ولی اگر زنده بودیم در آینده خواهم گفت که ما با چه دردسرهایی برجام را نگه داشتیم و چه فشارهایی روی ما بود ولی به هر قیمتی بود نگذاشتم که ایران ناقض این عهدنامه باشد. نرخ ارز در هفته گذشته کاهشی بود و این مسئله موجب نوسانات قیمتی در بخشهای مختلف شد. توافقنامه تریپس، بهنوعی نقطه اوج این مسئله به شمار میآید. با عنایت به تعاریف پیش گفته و درک عمومی از مفهوم حکومتداری، میتوان گفت که حکومتداری خوب (GOOD GOVERNANCE)، برکیفیت و نحوه انجام وظیفه حکومتداری تاکید میکند. من مطلقا به این نحوه کنترل، اعتقاد ندارم. یک زمانی من گفتم این آدمهایی که شما گذاشتید تا فیلم ها را کنترل کنند، اصلاً خود اینها فیلمساز برجسته ای هستند؟ دخالت را که اصلاً نمی پذیرم. اگر فرصت پیدا میکردند میگفتند نوع لباس و خوراک هم شبیه آنها باشد مثلا آن روزی که آنها آبگوشت می خورند، ما هم باید آبگوشت بخوریم! اگر قرار باشد که در اقتصاد انحصار ایجاد کنیم و راه برای دیگران ببندیم، قطعا یک تیم هماهنگ میتواند به اقتصاد کشور آسیب بزند تا یک تیم ناهماهنگ. لذا منصرف شدم. کاش برای هر کس که در اقتصاد اظهار نظر میکند، یک امتحانی به همین سادگی میگذاشتیم که عند الامتحان یکرم المرء أو یهان!

5- مجموعه برخوردهای آمریکا از ابتدای مذاکرات هستهای تاکنون، این تجربه مهم را به دست میدهد که جمهوری اسلامی ایران نمیتواند با آمریکا تعامل کند زیرا آمریکا پایبند به تعهدات خود نیست. یک بخش مهم دخالت ها مربوط به نهادهای امنیتی است. اگر چه آن ها مجبور بودند برای مدت طولانی تحت درمان های روانی مربوط به اختلال استرسی پس آسیبی قرار بگیرند اما از در کنار هم بودن و بازی کردن در محیط آزاد لذت می بردند. وی تصریح کرد: اگر فکر کنیم با پول دولتی مشکلات جامعه حل می شود درست نیست. بعد هم اگر بخواهد رئیس باشد، معنایش این نیست که برای دیگران محدودیت درست کند. راه دیگری وجود ندارد، او باید جلوتر حرکت کند. گفتند همه باید مثل ما بیاندیشند و سلایق باید مثل ما باشد. یک جمله به شما بگویم؛ کسی که میخواهد در جامعه مدیر باشد باید واقعا جلودار باشد یعنی به لحاظ فکری و روحی، ظرفیت وجودی، صبر و تحمل و قدرت اندیشه باید جلوتر از دیگران باشد. الحمدلله خدمتی که ما در این پنج سال کردیم، این بود که نرفتیم از پایه پولی استفاده کنیم، البته دیگران دارند برداشت می کنند.

نمیخواهد سال کرونا و تحریم را حساب کنید. هر دو دولت با دستورکارهای داخلیِ متفاوتی در مقایسه با دو دولتی که در سال ۲۰۱۵ میلادی توافق برجام را مذاکره کرده و امضا کردند نیز رو به رو هستند. متاسفانه الان دهها سال است که فضای عمومی مدیریت در کشور، امنیتی است. آن دو پس از فیلم “من نور را دیدم” (I Saw the Light) که نقش یک زوج متاهل را برعهده داشتند، به هم نزدیک شدند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از روز گذشته در جلسه مشترک دو جانبه، کار را آغاز کردیم و کارشناسان در حوزههای مختلف ایران و ترکمنستان بررسیهای لازم را انجام و پیشنویس سند را تدوین کردند و امروز این سند به امضای دو کشور رسید. هرچند هاشمی رفسنجانی تاکید می کند که در واکنش به این مصاحبه «مقامات آمریکایى هم دو پهلو صحبت از موضع بى نیازى برخورد مىکنند» این مصاحبه در مجموع با واکنشهای مثبت مقامات آمریکایی مواجه شد. در حالی که او نه تخصص دارد، نه متوجه می شود و نه حرفی در حوزه سینما دارد، بنابراین او چگونه می خواهد کنترل کند؟

وی گفت: صندوق تثبیت بازارسرمایه برای ورود به بازار نیازمند منابعی است که این منابع از سه طریق به این صندوق واریز خواهد شد. بله، عین جمله حاج قاسم این بود که گفت: آقای روحانی! از سوی دیگر برخی هدف از دیدار اخیر روحانی با ناطقنوری، خاتمی، باهنر و لاریجانی را جلساتی احیای جمهوریت نظام عنوان میکنند. بعضی اوقات این دوستانی که شما از آنها نام بردید به دیدار آقای روحانی آمدند و جلسه اخیر هم پاسخ آقای روحانی به دیدار این دوستان بوده است. ندیمهها در اختیار خانوادههای فرماندههان قرار داده میشوند تا زمانی که فرزندی به دنیا آورند. به عنوان مثال برخی قراردادها مثل قراردادهای مشمول قانون کار به دلایل مختلف حقوق کارگران را بیشتر مورد حمایت قرار میدهند. امروز اجتماعات به جوامع علمی و شهروندان نیز به کاربران شبکه ای اطلاعاتی تبدیل شده اند.اکنون مردم بیشتر به حقوقشان آگاه هستند و سعی می کنند که توانانی های خود را در اخذ تصمیمات آگاهانه در جنبه های تأثیر گذار بر زندگی شان توسعه دهند .