فیلم آموزش زبان برنامه نویسی MQL به صورت مقدماتی –

در این مورد جستجو کردم و اکثر سایتها نوشتند که به خاطر فانکشن وردپرس و قالب است. برای اینکه بتوانید از مطالب گفته شده در این دوره بهره کافی را ببرید، بهتر است هرچند ماه یکبار آنها را مرور کنید تا کاملاً در ذهنتان ثبت شود. دقت کنید که رقم فوق بنا به تجربه و تخصص فرد میتواند متغییر باشد.

کد تمیز هم کدی است که قابلیت خوانایی آن بالاست و برنامهنویس بهراحتی میتواند به قسمتهای موردنظر خود دست پیدا کند. شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا قدرت کامل برای ایجاد این سایت را دارید و این به خود شما بر می گردد تا بتوانید خود یا طراح سایت شما بتواند این قابلیت ها را برای شما پیاده سازی کند.

می توان گفت که بیش از 100 سیستم مدیریت محتوا شناخته شده در میان طراحان وب مورد استفاده قرار می گیرد اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که کدامیک از این CMSها مناسب تر هستند و کدامیک از نظر سئو دارای کیفیت بهتری هستند. آکادمی خان مدتها است که به خاطر برنامههای آموزشی انعطافپذیر خود شناخته شده است، و برنامه کاربردی آن نیز از این امر مستثنی نیست. مت مولنوگ پایهگذار وردپرس است، نرمافزار کدبازی که به طور گسترده از سوی وبلاگنویسان برای نوشتن وبلاگ مورد استفاده قرار میگیرد.

کلاس XMLDocument کل محتویات فایل XML را خوانده و در حافظه سیستم قرار می دهد. اما این که ربط این سیستم های LMS به CMS وردپرس چیست مساله ای است که میتواند جالب به نظر برد. توی این آموزش که میشه اولین قسمت آموزش پلاگین نویسی وردپرس به زبان ساده، باهم میریم جلو تا ببینیم افزونه یا پلاگین وردپرس چیه و چجوری باید اولین پلاگین خودمون رو بنویسیم. سپس به دنبال اولین فرزند این المنت یا first child node گشته و در نهایت کلیه عناصر فرزند این عنصر یا Collection of child nodes را درخواست کرده ایم.

اولین کار اینه که یه پوشه توی پوشه plugins به اسم پلاگینمون بسازیم. در کل افزونه وردپرس یه بسته zip هست که محتویاتش از یکسری کد تشکیل شده و برای اینکه ما بتونیم قابلیت های جدیدی به سایتمون اضافه کنیم، افزونه ها رو روی وردپرس نصب میکنیم. اکثر کشورهای اروپایی، کلاسهای کد نویسی و علوم کامپیوتر را به برنامههای درسی مدارس اضافه کردهاند (فرانسه و اسپانیا در سال ۲۰۱۵). شانتل پرات، دانشمند علوم اعصاب در دانشگاه واشنگتن و سرپرست تیم محققان این مطالعه، سالها روی نحوهی یادگیری مغز مطالعه کرده است.به تصور او، افرادی که مهارتهای زبانی قویتری دارند، احتمالا برنامهنویسان خوبی میشوند.

در طول این دوره پروژهها، تمرینها و مطالب مختلفی به شما ارائه میشود که به شما کمک میکند تا بتوانید مهارتهای کدنویسی خود را به میزان بسیار زیادی ارتقا دهید. به صورت کلی سه روش برای ایجاد سایت وجود دارد: برونسپاری، استفاده از مهارتهای خود و استخدام نیرو. البته بدیهی است که وردپرس بخشی از نیازهای کاربران را برآورده میکند اما برای شخصی سازی و برآورده ساختن سایر نیازها، به متخصصینی نیاز است که تغییرات لازم را ایجاد کرده و یا سایر امکانات و ابزار مورد نیاز کاربران را فراهم نمایند. همانطور که در کد مثال مشاهده می کنید، ما به عنصر Cube nodes با پایین تر رفتن از ساختار درختی ChildNodes hierarchy دسترسی پیدا کرده ایم.

همچنین نحوه دسترسی به منابع مختلف در سیستم عاملهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما این دلیلی نیست که کاربران مشتاق، این سیستم مدیریت محتوا را امتحان نکنند. همانطور که در فایل XML مثال می توانید ببینید، هر نرخ ارز (currency rate) دارای یک المنت با نام تگ Cube می باشد و این دقیقا چیزی است که ما به دنبال آنیم. توسعهدهندگان وب با رعایت قوانین UX و UI، یک صفحهی بسیار جذاب را برای کاربران میسازند. وردپرس برای مبتدیان و کاربرانی که دانش فنی لازم برای مدیریت سایت را ندارند، انتخاب بسیار مناسبی است.

البته این بیشتر به دلیل این است که ما اطلاعات را به همان ترتیبی که خواندیم، نیاز داشتیم، بدون این که عملیات خاصی بر روی آن ها انجام دهیم. بدیهی است کد فوق به دلیل این که ما با ساختار فایل XML مثال آشنا هستیم، کاربرد داشته و برای مراحل بعدی در آینده چندان انعطاف پذیر و مناسب نیست. زبان XML ، یک فرمت گسترده و رایج برای نقل و انتقال اطلاعات (data) می باشد، بیشتر به این دلیل که به راحتی برای هم انسان و هم ماشین قابل خواندن و درک است.