لیست استان های کشور بر اساس جدیدترین تقسیمات کشوری

رونین برگمن و مارک مزتی روزنامه نگاران نیویورک تایمز، تحقیق جامعی از این اقدامات را تهیه کردهاند که بخشهای مهمی از آن را در این گزارش شرح خواهیم داد. به گزارش راستین آنلاین به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، موضوع ترور سردار قاسم سلیمانی مسالهای نیست که به تازگی به ذهن مقامات آمریکا رسیده باشد بلکه دستکم از زمان دولت “جورج دبلیو بوش” این موضوع یکی از گزینههای مطرح بوده اما نه دولت بوش و نه دولت اوباما به دلیل غیرقابل پیشبینی بودن پیامدها، از عملیاتی کردن اقدام به ترور خودداری کرده بودند.

به نوشته آسوشیتدپرس، مقامات دولت اوباما اعلام کردند در دوران اوباما ایده ترور سلیمانی هرگز به مرحله عملیاتی نرسیده است. بخش فرهنگ انصافاً بخش مظلومی است. از بخش فرهنگ رفع مظلومیت کنید.

بزرگترین نتیجه درازمدتی که ترامپ در خارج از امریکا گذاشته است، فروپاشی خیره کننده نقش رهبری آمریکا در جهان و از بین بردن تلاش های طولانی مدت برای ترویج یک نظم بین المللی بر اساس قوانین بوده است.

زواوی در ادامه تاکید کرد: ما سال ها با ائتلاف آمریکایی- صهیونیستی جنگیدیم و هزاران شهید و جانباز در این راه دادیم، ما ملت جهاد و شهادت هستیم و بر اساس آیات قرآن کریم دشمن صهیونیستی بر هیچ عهدی پایبند نیست.

خوب، باید این سیاستها به طور کامل اجرا بشود. ما در کشور کمبود کالا نداریم؛ خوشبختانه کالاهای گوناگونِ مورد نیاز مردم در کشور فراوان یافت میشود؛ لیکن مسئلهی گرانی و کاهش قدرت خرید وجود دارد؛ این را باید علاج کنید؛ این به عهدهی بخشهای مختلف اقتصادی است؛ یعنی هم بخشهای ستادىِ اقتصادی، هم بخشهای عملیاتىِ اقتصادی – مثل وزارت صنعت و معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، بخشهای دیگر – که باید به طور جد انشاءالله این را دنبال کنند.

در داخل دولت، دیگر نبایستی از این موازیکاریها به وجود بیاید. زواوی با بیان این که هدف دیگر دشمن غاصب ما ایجاد اختلافات قومی، مذهبی، ملی و حتی خانوادگی بین کشورهای عربی-اسلامی است تا از این رهگذر، فرزندان اسلام و عرب را به جان هم بیندازد، اظهارداشت: این هدف قرار است با هم پیمانی ترامپ و نتانیاهو محقق شود. در زمینهی فرهنگ باید دنبال کارهای محتوائی و اصیل و واقعی رفت، که امروز نیاز عمدهی کشور هم این است.

باید از کشورم و خانواده ام محافظت کنم. پس از دو جنگ پرهزینه در افغانستان و عراق، که مالیات دهندگان و پرسنل خدماتی هزینه اصلی را بر دوش کشیدند، اوباما مصمم بود که عملیات نظامی بایستی اولا به دفاع از منافع حیاتی آمریکا محدود شود و دوما ، توسط نیروهای نظامی اندک و انعطاف پذیری انجام گیرد که با همکاری متحدان محلی و بصورت چند جانبه عمل می کنند.

سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه امیدواریم این دیدار (میان ابومازن و مسئولان ایران) انجام گیرد چراکه شرایط بسیار مناسب است، تصریح کرد: وحدت ملی فلسطین و تهدیدهای ترامپ علیه اولین قبله مسلمانان و سومین حرم شریف (قدس شریف)، اهمیت و ضرورت این دیدار را بیشتر نشان میدهد. دیدار خیلی خوبی هم بوده است.

رهبر از چنان ویژگی ها و خصوصیات برخوردار است که مردم دوستش دارد و همین علاقمندی مردم به نوعی مشروعیت رهبر و حکومت او را تامین می کند. آیا بدین معناست که سیاست خارجی عرصهای خارج از کنترل و اختیار رهبر ایران تنظیم میشود؟ به گزارش سلام نو به نقل از فارس، «لیندسی گراهام»، نماینده جمهوریخواه و «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا از نحوه اجرای سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران در دوران ریاستجموری «دونالد ترامپ» انتقاد کردهاند.

هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی که ایران را در زمره کشورهای بین المللی قرار میدهد و هم از نظر فرهنگی و ایدئولوژیک. البته من یک مجموعهای را به نحو پیشنهاد به دولت ارائه کردم؛ که اگر این چیزها در کار فرهنگ مورد توجه قرار بگیرد، با توجه به نگاهی که ما در زمینهی فرهنگ داریم، اینها اولویت خواهد داشت؛ یعنی اینها تأثیراتش بیشتر خواهد بود.

در نظام دموکراتیک افکار و خواست های عمومی، احزاب و گروه های ذینفوذ و مقامات رسمی سه قوه مورد توجه قرار می گیرد و سیاست خارجی مشروعیت خود را در سازگاری و همسویی با افکار عمومی و گروه های چون احزاب سیاسی و گروه های ذینفوذ می گیرد. پس از اوجگیری همکاری نظامی، امنیتی و سیاسی ایران و روسیه که از سپتامبر ۲۰۱۵ با ورود روسیه به جنگ داخلی سوریه در کنار ایران؛ شکل جدیتری به خود گرفت، آمریکاییها با نگرانی جدی از همسویی و همکاری تهران و مسکو بیشازپیش درصدد تضعیف و تخریب روابط این دو همسایه بزرگ برآمدند.

خب، همه این سرفصلها را قبول کردهاند و قبول دارند. هوای نفس گروهی هم انسان را بیحساب و کتاب به این طرف و آن طرف میکشاند و از خرد و جادهی مستقیم منحرف میکند. این سیاستهای اصل ۴۴ آن روزی که مطرح شد، همهی دستاندرکاران اقتصادی و خبرگان مسائل گوناگون مدیریتی کشور اعتراف کردند، اقرار کردند که اگر چنانچه این کار انجام بگیرد، یک تحول عظیم اقتصادی در کشور انجام خواهد گرفت.

اگر چنانچه ما کارهای اقتصادی را – همچنان که در برنامه هست و آرزوهای ما متوجه به آن است – انجام بدهیم، اما در زمینهی کار فرهنگی عقب بمانیم، بدانید کشور لطمه خواهد دید. مراقب باشید حرکت، اظهارنظر و حرف، انتساب به یک جریان، به یک باند و به یک گروه را پیش نیاورد، که اگر اینطور شود، هوای نفس تقریباً انفکاکناپذیر است.

البته مصوبهی دولت در زمینهی بودجهی فرهنگی، مصوبهی خوبی است؛ اگرچه حالا شنیدم که خیلی از مبالغ این مصوبه تخصیص داده نشده؛ حتّی اگر همهاش هم تخصیص داده شود، باز برای همهی فعالیتهای فرهنگی کافی نیست. بودجههای فرهنگىِ بزرگ و کلان و در واقع کارهای گوناگون و تکرار مسائل فرهنگی و اینها خوب است؛ انسان این اهتمام را مشاهده میکند، خرسند میشود؛ منتها اوائل امسال بود یا پارسال بود – یادم نیست – که وقتی راجع به همین بودجهی فرهنگی صحبت شد، به آقای رئیس جمهور گفتم که من وقتی شنیدم شما این رقم کلانِ سنگینِ فرهنگی را تصویب کردید، از نحوهی مصرف و جذب آن نگران شدم؛ با اینکه قاعدتاً آدم باید خوشحال بشود وقتی که بودجهی فرهنگی زیاد میشود.

همین مسئلهی هدفمند کردن یارانهها، واقعاً چیز خیلی مهمی است؛ در دولتهای قبل هم مطرح بوده – بارها صحبت شده بود و گفته شده بود – منتها پیشرفت نمیکرد. پس از مراسم سوگند، گروه «چارچوب هماهنگی شیعیان عراق» (شامل گروههای شیعه و برخی از احزاب سنی و کُرد معترض به نتایج انتخابات پارلمانی) سندی را به رئیس موقت پارلمان عراق تقدیم کردند که در آن اسم ۸۸ اسم نماینده ذکر شده بود و خود را به عنوان فراکسیون اکثریت معرفی کردند.

البته این اولین بار نبود که روحانی اعتماد خود را به اوباما اعلام میکرد؛ او در ابتدای دولتش در گفتگویی که آذرماه سال ۹۲ با نشریه «فایننشیال تایمز» داشت، در پاسخ به خبرنگار این نشریه که پرسید «آیا آماده دعوت اوباما به تهران هستید و درباره شخصیت رئیسجمهور آمریکا چه فکری دارید؟

این کار بزرگی که شما برای سهمیهبندی بنزین انجام دادید که یک قدم اولی است تا یارانهها هدفدار و هدفمند شده و به آن سرمنزل خود هدایت و مصرف بشوند. به هر حال این احساس در میان بخشی از جامعه آمریکا وجود داشته و دارد که سیاستهای اقتصادی و معیشتی هیات حاکمه ایالات متحده طی چندین دهه اخیر موجب از دست رفتن فرصت های شغلی بسیاری شده است.

در مشی تدافعی، دولت­ها رفتاری تهاجمی نخواهند داشت و تنها در شرایطی که احساس کنند تهدیدی علیه آنان وجود دارد نسبت به آن واکنش نشان می­دهند و این واکنش نیز اغلب در سطح ایجاد موازنه و بازداشتن تهدیدگر است. حالا خوشبختانه انسان احساس میکند که در دولت به کار فرهنگی اهتمام ورزیده میشود. توجه بکنید که امروز، عمدهقوای دشمنان ما در جبههی فرهنگی دارد کار میکند.

دشمنان ما یکی از چشمههای دشمنیشان کار اقتصادی است؛ یک چشمهی مهم دیگر، کار فرهنگی است. جو بایدن، رئیسجمهوری آمریکا و دیگران مدعی هستند که مسکو تدارکات حملهای به اوکراین در ماه آتی را میبیند؛ اقدامی که مسکو بارها تکذیب کرده است. آن کسانی که از لحاظ اقتصادی صاحبنظرند، چه در درون دولت، چه در بیرون دولت، به بنده میگویند که این مسئله مربوط به افزایش نقدینگی است؛ یعنی افزایش نقدینگی را مهمترین عامل میدانند.