مانیفست سیاست خارجی در چهل سال دوم – ديگران

اگر نوع نظام دموکراتیک باشد که بستگی به میزان دموکراتیک بودن کشور ها دارد تصمیم گیری به نهاد های خاص سپرده می شود که در آن نهاد ها معمولا افراد متخصص در عرصه روابط بین الملل می باشد. بررسی ها نشان می دهد که با توجه به روند تولید سیمان در کشور و برحسب مقررات صادرات و واردات، سود بازرگانی واردات سیمان صفر است.

در آن سالها بودجه هر سال چیزی حدود 3 درصد افزایش می یافت. امروز مراجع بین المللی گستردگی دامنه تولید و مصرف سیمان هر کشور را به عنوان یکی از شاخصهای رشد و توسعه مورد توجه قرار می دهند . در اداره و سازمانی نیست، که از هم نام و هم فامیل، اثر و نشانی نباشد، و در بسیاری از ادارات دولتی، پست های دولتی و سازمانی، فامیلی و موروثی و انحصاری شده است، و بر خلاف شعارهای احمدی نژاد، خود دولت نهم نیز از این گزند در امان نمانده، و باجناقها و اقوام دور و نزدیک بعضی از حامیان و اطرافیان دولت، بدون توجه به عدالت و شایسته سالاری، بر مسند امور قرار گرفته اند.

از آن زمان تاکنون سه کشور چندقومیتی(عراق، سوریه، لیبی) که توسط دولتهای فرانسه و بریتانیا در منطقه ایجاد شدند، تحت تاثیر اختلافات قومی و جناحی به نوعی از هم پاشیده شدهاند.

مجموع درآمد نفتی دولت از سال ۸۴ تا ۹۲، ۶۱۸ میلیارد دلار بوده است که در تمامی دولتها چنین رقمی بیسابقه بوده است. در دولت احمدی نژاد مجموعا 720 میلیارد دلار درآمد نفتی نصیب کشور شد که از مجموع درآمدهای نفتی همه دولت های گذشته بیشتر بوده است.

به نظر می رسد در دولت جدید نه تنها حلقه خودی ها تنگ تر شده که بحث تجربه گرایی با نگاه بازکردن حلقه مدیران به کلی به فراموشی سپرده شده است.

قبل از روی کار آمدن دولت نهم یکی از انتقادهایی که به دولت های گذشته وارد می شد این بود که کشور در حلقه بسته مدیران گرفتار آمده و به خوبی از نخبگان و کسانی که از نظر فکری با دولت هماهنگ نبودند اما توانایی مدیریت و قدرت اندیشه و عملگرایی بالا داشتند استفاده نمی شود و مساله نزدیکی و دوری در چینش مدیران تبدیل به یک اصل شده است.

محسن پیرهادی نماینده مجلس:دیگر کاندیداها اجازه شکاف در جریان انقلاب را ندهند و در حمایت از آقای رئیسی ثبت نام نکنند یا بصورت رسمی برای کمک به ایشان در مناظره وارد صحنه انتخابات شوند. با این وجود آمار رسمی نشان می دهد که نرخ بیکاری در سال آخر دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی، 12 درصد بود. امروز، آخرین روز رسمی است که کشور ایران، حسن روحانی را به عنوان رئیس جمهور پذیرا خواهد بود.

به گزارشگروه بینالملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از رویترز، کاخسفید در بیانیه ای اعلام کرد اطلاعات ورود و خروج میهمانان و اینکه چه کسانی با “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا و تیم وی ملاقات میکنند را دیگر منتشر نخواهد کرد.

همچنین در بحث مسائل دیپلماسی و روابط بینالملل خیلی بیشتر از آیتالله هاشمی به کشورهای دیگر سفر کردند و به همین دلیل آقای روحانی بیشتر دنیا را دیدند. شاید به همین دلیل است که نظامیان صهیونیست با حمله کور به لاذقیه در سوریه، قصد سرپوش گذاشتن بر نقاط ضعف خود دارند. بولتون، در دوران ریاستجمهوری ترامپ به عنوان مشاور امنیت ملی منصوب شد و به دلیل پارهای اختلافات، اخراج شد.

در این حضور طولانی مدت، مادر لبنانی الاصل سلام، دلال الاعرج، درگذشت و در بهشت زهرای تهران دفن شد.مدت طولانی سفارت صلاح در ایران او را به مقدم السفرا مشهور کرده بود با این حال روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه ماموریتش پایان یافت و روز شنبه دخترش به این سمت منصوب شد.

محمود احمدینژاد در جمع خبرنگاران خراسان جنوبی در حالی که خراسان جنوبی را ترک میکرد، با اشاره به سؤال یکی از خبرنگاران پیرامون سیاستهای دولت برای ایجاد اشتغال در کشور اظهار داشت: ایجاد اشتغال خود یک سیاست بوده و از امور در اولویت برای جوانان کشور است.

بر این اساس می توان بیان کرد که رشد اقتصادی مناسب در سال های 92 تا 96،یکی از این عوامل بوده است به عنوان ، رشد اقتصادی 14 درصدی در سال 95 که البته به بخش زیادی آن به لطف بخش نفت بود در کاهش آهنگ تورم موثر بوده است. به گزارش انتخاب به نقل از خبر اقتصادی ؛ با بررسی این آمار می توان برآوردی از وضعیت کشور در زمانی که محمود احمدی نژاد زمام امور را به دست گرفت و شرایط امروز را که قرار است دولت را به حسن روحانی تحویل دهد، به دست آورد.

پایان سفر روحانی به تبریز · امروز که شاهد تکمیل طرح موفق دولت در بخش مسکن تحت عنوان مسکن مهر هستیم و بیش از دو میلیون واحد مسکونی شهری در دوره 92- 1385 احداث شده و علاوه برآن طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی برای دو میلیون واحد مسکونی نیز رو به اتمام است، به نظر می رسد که در صورت عدم تداوم این طرح ها در دولت آینده، تولید کنندگان سیمان کشور با کاهش قابل توجه تقاضا مواجه شوند و این امر پیامد تولید مازاد بر مصرف و انباشت محصول را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش گروه دیگر رسانههای خبرگزاری فارس، حسین حاجیلو، کارشناس دیپلماسی اقتصادی گفت: برای اینکه بدانیم در صورت رأی آوردن بایدن دموکرات، چه اتفاقی در تحریمهای این کشور علیه ایران رخ میدهد باید مروری بر کارنامه دموکراتها در حوزه تحریم داشته باشیم. نرخ بیکاری دیگر شاخص اقتصادی است که درسال های اخیر وضعیت چندان مساعدی را نداشته است.

نرخ تورم در سال 1376 که آیت الله هاشمی دولت را به سید محمد خاتمی تحویل داد، 16.6 درصد بود. درآمد نفتی کل دوران آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز برابر با 123 میلیارد و 60 میلیون دلار بوده است.