متن سخنان دکتر روحانی در گفت و گوی زنده رادیو و تلویزیونی با مردم

یکی از مشکلات دیگر در دولت دوزادهم تمام فکر خود را بر برجام متمرکز کرده بود و توجهی به اقتصاد مقاومتی نداشت. یکی از محورهای شفافیت بودجه به این معنا است که دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد و بودجه تراز واقعی داشته باشد. وی با بیان اینکه دولت کارهای بنیادین خوبی انجام داده است، گفت: با توجه به تنگناهای موجود، ظهور این تغییرات زمان بیشتری را میطلبد و این در حالی است که عموم جامعه ایران تشنه ایجاد تغییرات و لمس آن علیالخصوص در حوزههای اقتصادی و معیشتی است و همین هم کار آقای روحانی و دولت ایشان را دو چندان سخت میکند، به تعبیری دیگر سطح مطالبات با داشتهها و میراث این دولت هماهنگ نیست. از سال ۲۰۲۰ به بعد، افزایش شدید هزینههای مصرفکننده و کمبود نیروی کار مرتبط با همهگیری کرونا تا حد زیادی عامل ایجاد فشار صعودی بر قیمتها و دست و پنجه نرم کردن کسبوکارها با کمبود کالا بوده است. هنگام خرید پوتین سربازی، توجه داشته باشید تا پوتین هم سایز پای شما باشد.

به گزارش مشرق، اگر واردات واکسن از آمریکا و انگلیس ممنوع نشده بود، چقدر امکان خرید واکسن ازین دو کشور وجود داشت؟ خبرگزاری میزان – فارس نوشت: اگر واردات واکسن از آمریکا و انگلیس ممنوع نشده بود، چقدر امکان خرید واکسن ازین دو کشور وجود داشت؟ به گزارش خبرگزاری مهر، یک مقام دولت ایالات متحده روز جمعه به خبرگزاری رویترز گفت که برای نخستین بار از زمان راهیابی «جو بایدن» به کاخ سفید در ماه ژانویه، یک مقام بلندپایه وزارت دفاع (پنتاگون) با مقامات ارتش چین پیرامون تمرکز بر مدیریت خطر میان دو کشور گفتگو کرد. همشهری آنلاین – فاطمه عباسی: به گزارش رویترز طولانی ترین جنگ آمریکا درحالی به پایان خود رسیده که این کشور به دشمنی که تقریباً ۲۰ سال پیش در افغانستان شکست داده بود باخته، از اینکه دولت و ارتش مورد حمایت وی به سرعت سقوط کردند متحیر شده و عملیات خروج با آشفتگی کامل در حال انجام است. روحانی با اشاره به اینکه در این زمینه بار بزرگی بر دوش شماست؛ خاطرنشان کرد: واردات، صادرات، سرمایهگذاری در شرایط تحریم ریسکآفرین است و شرایط طبیعی نیست، در این شرایط باید شما وارد شوید و از یک طرف با همه آنهایی که در فعالیت خود احتمال ریسک میدهند، هماهنگ شوید و از طرف دیگر با همکاری شرکتهای بیمهای کشور دیگر ریسک جاهایی که ارقام بالا است پوشش دهیم، به طور مثال در کشتیهای بزرگ نفتکش که قیمت کشتی و نفت مهم است.

به گزارش ایرنا، با شدیدتر شدن بحران در افغانستان، جمعی از مردم در سه ایالت آمریکا، از کسانی که در این کشور تحت کنترل طالبان گرفتار شدهاند، حمایت کردند. وزارت خارجه کره شمالی جنگ به رهبری آمریکا در افغانستان را جنایت حقوق بشر خواند و ایالات متحده و نظامیان این کشور را به ارتکاب «جنایات کشتار جمعی» علیه مردم بیگناه این کشور متهم کرد. وی در پاسخ به این گفته مجری که به هر حال وقتی رانتی است، در آن رانت خواری هم وجود دارد، گفت: بله، وقتی رانت است و شرایط، شرایطی است که مردم برای آینده احساس نگرانی دارند؛ اینها کنار هم قرار میگیرد و مشکل ایجاد میکند. در رابطه با سخنان مقامات اسرائیلی از یکسو شاهد بودیم که یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه با اشاره به تماس تلفنی چهارشنبه شب با همتای آمریکاییاش گفت که در گفتوگو با آنتونی بلینکن درخواست کرده که جامعه بینالملل به فشارها بر ایران ادامه دهد و از سوی دیگر ژنرال آهارون حالیوا، فرمانده سازمان اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل به سیاستمداران کشورش گفته است که دستیابی به یک توافق هستهای با ایران، برای اسرائیل بهتر از شکست مذاکرات وین است.

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج شنبه با انتشار یک اطلاعیه اعلام کرد که نام سه تبعه کوبایی دیگر از جمله «آن درس گونزالِز بریتو» فرمانده ارتش مرکزی کوبا را به فهرست تحریم خود افزوده است. به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه داری ایالات متحده شامگاه پنج شنبه با انتشار یک اطلاعیه اعلام کرد که نام سه تبعه کوبایی دیگر از جمله «آندرس گونزالِز بریتو» فرمانده ارتش مرکزی کوبا را به فهرست تحریم خود افزوده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه داری ایالات متحده شامگاه پنج شنبه با انتشار یک اطلاعیه اعلام کرد که نام سه تبعه کوبایی دیگر از جمله «آندرس گونزالِز بریتو» فرمانده ارتش مرکزی کوبا را به فهرست تحریم خود افزوده است. به عنوان نمونه آنها باید بتوانند به صورت الکترونیکی تقاضای وام ، مرخصی یا حقوق بازنشستگی نمایند و حتی بتوانند در منزل وظایف اداری خود را انجام دهند .