مهمترین دستاوردهای ایلان ماسک – اخبار خودرو

برق مورد نیاز این جزیره که ۶۰۰ نفر سکنه داشته و پیش از آن با استفاده از ژنراتورهای دیزلی تأمین میشد، با پروژه تسلا و سولارسیتی و با استفاده از ۵۳۲۸ پنل خورشیدی سولارسیتی و ۶۰ باتری پاورپک تسلا از سوخت ۱۱۰ هزار گالونی دیزل و هزینه حمل و انتقال آن بینیاز میشود. بر همین اساس سهام مایکروسافت هم در روز جمعه با ۷ درصد رشد معادل ۶ دلار افزایش منجر به تقریبا ۶۰۰ میلیون دلار دارایی برای «بیل گیتس» شد و تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد سهام «بیل گیتس» در مایکرو سافت ۱۰۳ میلیون سهم گزارش شده است. بر اساس رده بندی جدید مجله Forbes، ثروتمندترین فرد جهان در تاریخ این رده بندی، ایلان ماسک است.

به همین ترتیب، ایلان ماسک موفق شد تا تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان در تاریخ رده بندیهای مجله Forbes بشود. همان طور که احتمالاً میدانید، مجله Forbes از نزدیک به ٣٠ سال پیش به محاسبه دارایی ثروتمندان معروف پرداخته است. ۹ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد آمریکا و جهان به شمار میرود و بیل گیتس با ۱۰۵.۸ میلیارد دلار در رده بعدی قرار دارد. ایوب ترابی، متخصص امنیت رمزارزها دیروز قبل از توئیت ایلان ماسک در گفتگو با تجارتنیوز گفته بود: بیتکوین به دلیل کارمزد زیاد و سرعت پایین نیازمند تغییر در پلتفرم خود است و احتمالا بعد از اتریوم نوبت به شروع تغییرات در بیتکوین میرسد. در مطلب ثروتمندترین اشخاص سال 2020 ما به صورت دقیق تمامی افراد پولدار را معرفی کردیم. وارن بافت یکی از بخشندهترین افراد در فهرست ثروتمند ترین مردان جهان است.

البته پیش از این در ماه جولای، «جِف بزوس» مالک آمازون یکبار دیگر با ثروت خالص ۹۰ میلیارد دلار، موفق به تصاحب عنوان ثروتمندترین فرد جهان و روبودن آن از «بیل گیتس» شده بود. به گزارش GizChina، ثبت سود فصلی مثبت و رسیدن سفارشات بزرگ از سوی مشتریان، سبب شد تا ارزش خودرو ساز آمریکایی معروف یعنی تسلا، برای اولین بار به بیش از ١ تریلیون دلار برسد! اریک تسه به لطف کادوی ۳.۸ میلیارد دلاری والدین خود که مالک یکی از بزرگ ترین شرکت های دارویی جهان هستند، یک شبه میلیاردر شد. شریل سندبرگ به مارک زاکربرگ کمک کرد تا فیسبوک به یک قدرت بزرگ تبدیل شود، و اریک اشمیت به بنیانگذاران گوگل یعنی لری پیج و سرگی برین کمک کرد در گسترش گوگل موفق شوند.

گوگل از زمان تأسیس تاکنون، سرویسهای جدید زیادی توسعه داده است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت روز افزون او، قابل اعتماد بودن وی است. او در توییتر فعالیت زیادی دارد و حتی توییتهای او، بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر محسوسی گذاشتهاند! توییتهای ایلان ماسک در حمایت از دوج کوین تمامی ندارد! آنها با این کار باعث جدایی فرزندان از یک دیگر شدند، فرزندانی که پتانسیل این را داشتند که تغییرات بزرگی را در جهان ایجاد کنند و اتفاقات بی نظیری را رقم بزنند (که البته باز هم با این حال این کار را انجام دادند!) اما این کاری بود که شده و نهایتاً پدر ایلان آن را با خود به آفریقای جنوبی برد تا در آنجا زندگی خود را ادامه دهد.

ایلان حتی اخیرا اعلام کرده بود که با تیم فنی دوجکوین در حال همکاری است تا بتواند آن را بهبود ببخشد. البته این کار بسیار سختی است چراکه بخش زیادی از جذابیت اسپیسایکس و تسلا را خود همین مرد دستوپا کرده. علت این نام گذاری اراده قوی و پشتکار بسیار زیادی است که باعث تمایز ایلان ماسک از دیگر افراد مشابه در حوزه تکنولوژی شده است. در حالی که تنها چیزی که میتواند رسیدن به موفقیت را تزمین کند پشتکار و سرسختی آنان است. این در حالی است که تا روز پنج شنبه ثروت خالص «بیل گیتس» ۸۸ میلیارد دلار و ثروت «بزوس» ۸۳.۵ میلیارد دلار ثبت شده بود که با جهش شاخص آمازون در روز جمعه به یکباره «جِف بزوس» به صدر فهرست ثروتمندترین فرد جهان صعود کرد.

  1. محل زندگی: لاکرونیا، اسپانیا
  2. سن: 66 سال
  3. محل زندگی: وود ساید، کالیفرنیا
  4. ثروت: ۷۳ میلیارد دلار

هیچ خودروسازی پیشتر موفق به ثبت این رقم نشده بود. بر پایه این گزارش، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون «بزوس» ۲۸.۵ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده؛ در حالیکه این رقم برای «بیل گیتس» ۶.۳ میلیارد دلار ثبت شده است. برنارد آرنو، مدیرعامل لوئی ویتون نیز با ۱۰۲.۲ میلیارد دلار ثروت به عنوان سومین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین فرد اروپا معرفی شده است. طبق اعلام فوربس، برنارد آرنو اکنون ۱۸۶.۳ میلیارد دلار ثروت دارد و این مساله او را بالاتر از مدیرعامل آمازون با ۱۸۶ میلیارد دلار ثروت قرار میدهد. موکاش آمبانی هندی نیز با ۵۵.۷ میلیارد دلار ثروت به عنوان دهمین ثروتمند برتر جهان و ثروتمندترین فرد آسیا معرفی شده است.