مهمترین دستاوردهای ایلان ماسک – اخبار خودرو

ماسک ۱۰ ساله بود که پدر و مادر وی از یکدیگر جدا شدند و ایلان اکثر وقت ها را با پدرش در آفریقای جنوبی زندگی می کرد. مایا ماسک، مادر ایلان ماسک یک مدل کاناداییست و در دوران کودکی ایلان، همزمان پنج شغل داشت تا بتواند نیازهای خانوادهش را تامین کند. وی که از کودکی علاقمند بود که به کشور آمریکا برود، بخاطر این که شرایط آن برای وی آماده نشد، مجبور شد که به کانادا برای ادامه تحصیل و پیشرفت سفر کند.

  • ثروت: ۷۶ میلیارد دلار
  • کشور مبدا: فرانسه
  • ارزش خالص دارایی: 194.5 میلیارد دلار
  • بنیانگذار اوراکل
  • سن: 37 سال
  • ثروت: ۷۵ میلیارد دلار

گفته می شود که مسافران در این سفر احساسی مثل پرواز با هواپیما را خواهند داشت. «در سال 2002 تحقیقات خود را جهت فرستادن اولین سفینه فضایی به مریخ آغاز کردم، این ایده تلنگری بود که در نهایت به تأسیس کمپانی هوافضایی «اسپیس ایکس» کمک کرد. بعد از چند بار شکست در فرستادن موشک فالکون ۱ به مذار، در نهایت تیم اسپیس ایکس در چهارمین تلاش خود موفق شد. در سال 2018، همان تیم رکورد سال یعنی 287 مایل در ساعت را دوباره از آن خود کرد. برعکس نظر پروفسور هاوکینس که معتقد بود که جهان رو به نابودی پیش می رود ، ایلان ماسک معتقد بود که می توان با تغيير در استفاده انرژی دنیا را پاک نگه داریم و به طرف آشتی و موفقیت پیش برویم. در اواخر سال 2002، ایلان شرکت SpaceX را با هدف ساخت فضاپیما و سفرهای علمیِ فضایی بنیان گذاشت که این شرکت بعدا در سال 2008 از طرف ناسا تحسین شد و با آنها همکاری کرد.

در دوران دبیرستان و راهنمایی، ایلان ماسک یک پسرک فعال، درونگرا و کتابخوان بود و بیشتر به همین دلایل از طرف دیگر همسنهای داخل مدرسهاش قلدری میشد که باعث شد در همین سن برای دفاع شخصی، کشتی و کاراته را نیز یاد بگیرد. در سن ۱۲ سالگی با فروش بازي کامپیوتری Blastar که شخصاً آن را طراحی کرده بود، ۵۰۰ دلار بدستآورد پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ماسک قصد کرد که بدون حمایت خانواده به ایالات متحده هجرت کرده و منزل را ترک کند. در سن ۱۰ سالگی نخستین کامپیوتر شخصی خود، کمودور وی آی سی- ۲۰ را خرید. در اواخر ماه، پسازاینکه گزارش شد ایالت کالیفرنیا نامی با شماره را قبول نمیکند، زوجین گفتند که نام پسر خود را به “X-A-Xii” تغییر میدهند.

اگرچه او هایپرلوپ را با ادعای ایمنی بیشتر از هواپیما یا قطار معرفی کرد، اما هزینه تقریبی آن 6 میلیارد دلار – بود که تقریباً یکدهم هزینه برای سیستم ریلی توسط ایالت کالیفرنیا برنامهریزیشده بود. طبق قانون اساسی ایالت کالیفرنیا، نامها فقط میتوانند از ۲۶ کاراکتر الفبایی زبان انگلیسی استفاده کنند، که نام فرزند ایلان ماسک از این قانون تبعیت نمیکند. وی از زبان خود تعریف می کند که آن ایام از دشوار ترین روزهای زندگی وی بود، برخی شب ها از شدت گرسنگی به خواب می رفت. به گزارش پول نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، در راستای افزایش نقش ارزهای دیجیتالی در کسب و کارهای امارات، یک شرکت ساخت و ساز عمرانی مستقر در دوبی اعلام کرد در نظر دارد امکان خرید واحدهای مسکونی در این شهر با استفاده از دوج کوین را فراهم کند.

تایم در مورد او نوشته است: “او بازیگری فعال در حوزههای رباتیک و انرژی خورشیدی، ارزهای دیجیتال، علم کامپیوتر برای مبارزه با هوش مصنوعی و ساخت تونلهای زیرزمینی برای انتقال افراد و محمولهها، است. ایلان ماسک متولد شهر پرتوریای آفریقای جنوبی است. ایلان ماسک میلیاردر معروف و کارآفرین و مالک تسلا متولد ۱۳۵۰ در آفریقای جنوبی ، دو بار ازدواج ناموفق داشته و دارای ۵ فرزند است. ماسک در توییتر، در پاسخ به کاربری که نظر او را در خصوص افرادی که از وی عصبانی هستند پرسید، گفت: “نبرد واقعی بین فیات و رمزارز است. به طور کلی، من دومی را حمایت میکنم.” ماسک پیش از این نیز بیتکوین را با پول فیات مقایسه کرده و با توییتهایی که منتشر کرد باعث نوسان ارزش بیتکوین و دوج کوین شده بود.

توییت ماسک در ابتدا سهام تسلا را قبل از پایان رشد 11 درصدی افزایش داد. اگر خاطرتان باشد من چند وقت پیش در توییتی به Red Pill اشاره کردم که در واقع قسمتی از فیلم ماتریکس است اما مردم فکر کردند که من دارم کنایهای سیاسی به شخصیتهای مختلف میزنم. ایلان، از همان کودکیاش رویاپردازیهای بزرگی میکرد و راجع ایدههای مختلف تصاویر ذهنیای را در خود پرورش میداد. ما این بحث را داشته ایم که آیا تو از من دیوانه تری یا من از تو دیوانه ترم؟ هر روز حضور آقای ایلان ماسک در دفترش برابر است با پرتاب یک موشک تازه، اختراع یک وسیله جدید یا نوآوریای برای بهبود کیفیت زندگی ما انسانها! ایلان ماسک ( Elon Musk) به عنوان مشهور ترین مرد جاه طلب دنیای علم و تکنولوژی در عصر جدید، برای خیلی از ما جذاب و خواندنی است.

ایلان ماسک قبلاً اظهار کرده است که دوست دارد روی مریخ بمیرد و با وجود تابعیتهای متعدد خود، علاقهای به مرگ در زمین ندارد. در سال 2002، پسر اول آنها در 10 هفتگی از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) درگذشت. در سطح اینترنت، او فقط یک میلیاردر نیست. دارای خالص و ثروت او تا سپتامبر سال ۲۰۱۹ مبلغ ۱۹/۵ میلیارد دلار بوده و به عنوان ۳۸ امین فرد قدرتمند جهان، ۱۵ امین ثروتمند در حوزهٔ تکنولوژی و ۱۰۰ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۵ شناخته شدهاست.

در تابستان 2018 ماسک اعلام کرد که وی مبلغ 1 میلیارد دلار موردنیاز برای حفر تونل 17 مایلی از فرودگاه تا مرکز شهر شیکاگو را تأمین خواهد کرد. یک میلیارد خفن با شخصیتی کاریزماتیک است. مردم عادی معمولاً چشماندازهایی دارند که تکاملی است. درحالیکه رقابت در بازارهای پرجمعیت را که معمولاً تحت کنترل یک یا دو ارائهدهنده سرویس اینترنت بودند، نیز تقویت میشد. در جولای 2018، اسپیس ایکس از فرود موفقیتآمیز موشک جدید ” Block 5 Falcon” خیلی خوشحال شد .که کمتر از 9 دقیقه پس از بلند شدن کشتی ناو هواپیمابر را لمس کرد.

در نوامبر سال 2017، ماسک با رونمایی از تسلا جدید و رودستر جدید در استودیوی طراحی این شرکت، سروصدای دیگری به پا کرد. زمانی که در هنگام آزمایش موتور جدید ” Block 5 Merlin ” در این شرکت، انفجار رخ داد. درحالیکه این پیشرفت چشمگیری را برای سرمایهگذاری” Starlink ” بود. این آدم ها بسیار خطرناکند زیرا می توانند رویاهای شما را بکشند و از بین ببرند. و ناسا قرارداد حملونقل بار را برای ایستگاه فضایی بینالمللی با برنامههایی برای حملونقل فضانوردان در آینده را با این شرکت بست. این وسیله نقلیه با 1000 پوند تجهیزات برای فضانوردان مستقر در آنجا به ایستگاه فضایی بینالمللی فرستاده شد. و این اولین باری بود که یک شرکت خصوصی یک سفینه فضایی را به ایستگاه فضایی بینالمللی میفرستد. این ابرکارخانهها طوری طراحی شدهاند که کاملا خودکفا باشند و نیروی مورد نیاز خود را از انرژی خورشیدی و باد تامین میکنند.

ماسک در ماه ژوئن پس از سازماندهی مجدد ساختار مدیریتی شرکت تسلا، اعلام کرد که تسلا 9 درصد نیروی کار خود را اخراج کرده است، اگرچه بخش تولید آن دستنخورده باقی ماند. ماسک همچنین گفت که تسلا در حال تغییر ساختار خود به فروش آنلاین است و به مشتریان این فرصت را میدهد تا ماشینهای خود را ظرف هفت روز یا 1000 مایل برای بازپرداخت کامل بازگردانند. قرار است آزمایشهای علمی روی هر دو موجود، از جمله بررسی قدرت تحمل خرسهای آبی در فضا، انجام شود. ایلان ماسک، در زمینههای مختلفی از تکنولوژی پیشرفته همچون هایپر لوپ و هوش مصنوعی، فعالیتهای مهم و پیشرفتهای را انجام میدهد. در سال 1992، ماسک کانادا را ترک کرد تا اقتصاد و فیزیک را در دانشگاه پنسیلوانیا بخواند. ایلان ماسک در سال ۱۹۸۹ از طريق خویشاوندان مادرش به کانادا نقل مکان کرد.