نگاهی به عملکرد هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد

اینبار خود را در زمانی نمود داد که ایران، چین و روسیه در پی شکلدادن و تحکیم «مثلث مهار امریکا» هستند، سند مشترک ۲۰ ساله با روسیه در حال تدوین است که قرار است زمینهساز توافقات تجاری برای ارتقای سطح همکاریهای راهبردی میان دو کشور باشد. این حرفها را میزنند تا بتوانند خودشان را در سطح رسانهها حفظ کنند. سطح خدمات ارایه شده از سوی یک نهاد یا ادارات دولتی را به طور چشمگیری گسترش می دهد. » نوشت: در بحبوحه آغاز بحران در سوریه بود که محمود احمدینژاد رئیس جمهور وقت ایران در چند سخنرانی موضع به اصطلاح بیطرفانه خود را نسبت به طرفین درگیری در این کشور مصرانه اعلام میکرد؛ همان زمان بود که حملات به عتبات مقدسه در سوریه، سقوط پشتسر هم شهرها از یکسو و از سوی دیگر ماهیت تروریستی مخالفان بشار اسد و جنایات ضدانسانی بروز پیدا کرد و سرانجام ایران به دعوت دولت سوریه و با تیزبینی فرماندهانی نظیر شهید سلیمانی، حضور مستشاری خود در این کشور را آغاز کرد. انتخابات پارلمانی کشور عراق که رای گیری آن از ساعت ۷ صبح روز یکشنبه به وقت بغداد در ۸۳ حوزه انتخاباتی این کشور آغاز شد راس ساعت ۱۸ (به وقت محلی) و بدون تمدید زمان اعلامی به پایان رسید.

فقط همت ما این باشد که تا روز و ساعت آخر و در طول این یک ۴۱ روزی که از دولت باقی مانده، تمام همّ و غم ما خدمت به مردم و تحویل این دولت به منتخب ملت برای دولت سیزدهم باشد. شما هر روز مخالفتی میکنید. در آن جلسه که ما رفتیم پیام جلسه این بود و همه این را گفتیم که آقای روحانی ما کمک شما هستیم. این دغدغهمندی آقای احمدینژاد در وطندوستی! سادهانگاری است اگر آن اظهارات عجیب آقای احمدینژاد را صرفاً یک کنش رسانهای بدانیم؛ چرا که این همکاری راهبردی میان ایران و چین به جهت همزمانی با جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی امریکا یک ضرورت مهم اقتصادی برای کشور محسوب میشد و یکی از مهمترین نقدها بر دولت حسن روحانی، معطل گذاشتن چینیها و عدم توازن میان سیاستهای همکاری مشترک او بود. زمانی که آقای احمدینژاد مدعی فروش ایران به چین شده بود، خوانندگان لسآنجلسی نیز در نامهای به سازمان ملل خواستار جلوگیری از امضای سند همکاری ۲۵ ساله شدند؛ دریغ آنکه فرق میان سند و توافق را درک نمیکردند. وی قبل از انتخابات سال ۲۰۰۹ آمریکا در مصاحبه با یک رسانه اسپانیایی و در حالی که رقابت میان باراک اوباما و جان مک کین بود گفت هیئت حاکمه آمریکا اجازه نمیدهد تا اوباما رئیس جمهور آمریکا شود.

اگر درایت فرماندهی کل قوا در آن برهه نبود و قرار بود کشور مطابق اظهارات احمدینژاد تصمیم نهایی را بگیرد، معلوم نمیشد که در پس سقوط دمشق و قدرت گرفتن داعش، چه سرنوشتی برای مردم ایران رقم میخورد. خودشان میگویند ما میخواهیم آنجا را جدا کنیم به ایران بیاییم، بعد معلوم شد که برعکس است. فضای رستوران کاملا گرم و صمیمی است و به شما اجازه می دهد تا چند ساعتی را به دور از دغدغه در آنجا بنشینید و به همراه صرف غذای دلخواهتان از منظره اقیانوس زیبا نیز لذت ببرید. وقتی میخواستم آنها را دعوت کنم، دوستان میگفتند این فرد در ستاد رقیب فعالیت داشته است، گفتم: خب باشد، تشخیص داده که آنجا بهتر است و در آن ستاد حضور یافته؛ عیبی ندارد. گفت: مایک پمپئو، وزیر خارجه ترامپ که به دشمنی با ایران شهرت داشت با یک رژیم غذایی ۱۷ کیلو از وزن خود را کاهش داده و به طور محسوسی لاغر شده است!

آقای دکتر احمدی نژاد خیلی لطف کردید که فرصت و اجازه دادید این گفت و گو ترتیب داده شود. یک اینکه آقای احمدینژاد دروغ میگوید و دو اینکه حریم نگه نمیدارد». موکولکردن محاکمه دروغگو به دادگاه وجدان که یک امر اخلاقی است باعث شده تا زمینه دروغ و دروغگویی در جامعه ما رشد پیدا کند و به علت نبود ضمانت اجرا، دروغگویی رو به افزایش است. آفتابنیوز : اوضاع و احوال بورس، نرخ دلار، ماجراهای بلاتکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، توزیع بنزین و بودجه توام با کسری سال بعد تنها مصداقی از این موارد است.از همین رو است که شایعات درباره تغییرات احتمالی کابینه بالا گرفته و گمانهزنیهایی نیز آغاز شده است. نکته دیگر این است وقتی شما میخواهید تحلیل محتوا درباره صحبتهای او به ویژه بعد از تحلیلهایی که درباره عدم حضور آقای رئیسی انجام داد، بدهید، میبینید که او دیگر مورد توجه مردم نیست. وی افزود: نکته اینجاست که آقای احمدینژاد همیشه از ابتدای ریاست جمهوری، تمایل شدیدی به دیده شدن داشتند.