چرا وردپرس را انتخاب کنیم؟

مدیریت محتوای وردپرس در وبلاگ ها یکی از قوی ترین و بهترین نمونه های موجود برای سیستم های مدیریت محتوا است که می تواند یک وبلاگ حرفه ای را با جنبه های گرافیکی زیبا و رابط کاربری حرفه ای فراهم نماید که نظر سئو شدن و تجربه کاربری ای که ارائه می کند در نوع خود بی نظیر باشد. همچنین کلی دوره و مقالات آموزشی برای دانشجوها موجود میباشد، که میتوانند مهارتهای بیشتری درزمینهٔ برنامه نویسی و کد نویسی کسب کنند. اکنون پس از پاسخگویی به برخی از سوالات رایج پیرامون انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری، در ادامه این مطلب به معرفی بهترین زبان های برنامه نویسی سال 1400 یا 2021 پرداخته شده است.

در ادامه برخی از مسیرهای شغلی و حوزههای مرتبط با برنامه نویسی فهرست شده است. پیرامون بازار کار پایتون مطلب بسیار جامع و کاربردی با عنوان «بازار کار پایتون | درآمد برنامه نویس پایتون در ایران و جهان» در مجله فرادرس موجود است که مطالعه آن برای آشنایی کامل با بازار کار پایتون و بسیاری از مسائل مهم و کاربردی دیگر درباره این زبان برنامه نویسی به علاقهمندان توصیه میشود. وبسایتها و پلتفرمهای آموزش آنلاین به زبان انگلیسی و فارسی متعددی در سطح اینترنت موجود است و محتوای آموزش رایگان یا با هزینه بسیار اندک به راحتی در دسترس همگان قرار دارد.

پلاگین های وردپرس برنامه یا مجموعه ای از یک یا چند توابع نوشته شده در زبان برنامه نویسی PHP است که یک مجموعه خاص از ویژگی ها یا خدمات را به سایت وردپرسی اضافه می کند. ساخت انیمیشنهای جذاب، دکمهها و منوهای خاص و غیره از جمله کاربردهای این زبان فوقالعاده است که به طراحی سایت کمک میکند. کتابخانههایی از جمله Scikit ،Keras ، TensorFlow و سایر موارد، هزینه محاسبات مورد نیاز برای اجرای مدلهای مختلف در علم داده را به شدت کاهش دادهاند و باعث افزایش سرعت اجرای این مدلها شدهاند. با توجه به اینکه کسب و کارها و شرکتها به کسب بینش (Insight) با تحلیل دادهها و استفاده از نتایج آن برای رشد و گسترش بازار خود روی آوردهاند، علم داده تبدیل به یکی از داغترین موضوعات این روزها شده است.

این تطبیقپذیری و در دسترس بودن انواع کتابخانههای مختلف در پایتون، منجر به رشد شدید تقاضا برای استفاده و یادگیری آن شده و پایتون را به یکی از محبوبتترین و بهترین زبان های برنامه نویسی دنیا در سال ۲۰۲۱ یا 1400 تبدیل کرده است. این مسئله، پایتون را تبدیل به یک انتخاب محبوب و رایج، هم در میان مبتدیان و هم افراد متخصص کرده است. البته یادتون باشه نت افراز از سیستم کلاد لینوکس استفاده نمی کنه و این باعث میشه برنامه سایت تا حد زیادی در زمانی که بار سرور پایین باشه بتونه از حداکثر مجاز در لحظه استفاده کنه بدون اینکه به عملکرد سایر سایت ها صدمه ای زده بشه.

کاهش هزینه – دیگر لازم نیست برای هر تغییر متنی یا گرافیکی در وبسایت خود به شرکت طراح سایتتان مراجعه کنید و هربار زمان و هزینه زیادی را صرف کنید. سیستم مدیریت محتوا یا Content Management System که به طور مخفف آن را CMS مینامند، نرمافزاری بر بستر اینترنت است که به تولید، سازماندهی و نگهداری محتوا کمک میکند. بنابراین، میتوان از پایتون به رایگان استفاده کرده و توزیعهای (Distribution) مختلفی از آن را مطابق با نیاز توسعهدهندگان ایجاد کرد و توسعه داد. سیستم وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و رایگان می باشد که با استفاده از آن می توانید وب سایت های کامال حرفه ای در حوزه های مختلف بسازید.به طور مثال برای راهاندازی یک فروشگاه اینترنتی کافیست افزونه های مربوط به فروشگاه را به وردپرس خود اضافه نمایید.

حالا سایت / localhost/wordpress را باز نمی کند. سختافزارهای قدرتمند و نرمافزارهای معتبر به کار رفته در این سرویس منجر شده پینگ تایم حداقلی را تجربه کند. ضمن اینکه برنامهنویسان و توسعهدهندگان در فرآیند انتشار محتوا دخالتی ندارند و انتشار محتوا میتواند با میل و اراده صاحب کسب و کار به راحتی صورت پذیرد. در مجموعه فیلم های آموزش پایتون، بیش از ۱۲ هزار دقیقه فیلم آموزش پایتون وجود دارد که در ۳۶ عنوان و دوره آموزشی مختلف دستهبندی میشوند. در این مجموعه آموزشی، فیلم های آموزش پایتون از سطح مقدماتی تا پیشرفته به همراه آموزشهای پروژه محور پایتون و همچنین فیلم های آموزشی کتابخانهها و فریمورکهای مختلف پایتون ارائه شده است.

آموزش پایتون (Python) – مجموعه مقالات جامع وبلاگ فرادرس: در این مطلب، کلیه نوشتارهای پیشین با محوریت پایتون معرفی شدهاند تا علاقمندان بتوانند مقالات مورد نظر خود را به سادگی انتخاب و مطالعه کنند. در این آموزش زبان برنامه نویسی پایتون از پایه آموزش مطالب مقدماتی پایتون پوشش داده شده است. پایتون، یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است که بهکارگیری آن در حوزههای یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، هوش مصنوعی و سایر زمینههای علم داده ترجیح داده میشود. همچنین، پایتون در علم داده به میزان گستردهای مورد استفاده قرار میگیرد. پشتیبانی از برنامه نویسی واسط گرافیکی در پایتون: با استفاده از ماژولهایی همچون PyQt5 ،PyQt4 ،wxPython و Tk در پایتون میتوان رابط کاربری گرافیکی تولید کرد.

اما جالب است بدانید که طراحی رابط کاربری تنها به طراحی گرافیکی ختم نمی شود. مانند مورد فوق، سهولت استفاده از وورد پرس زمانی به عنوان یک مزیت مطرح میشود که شما نخواهید ابزار گرافیکی خاصی را در آن تغییر دهید. از صفر تا صد و به زبان ساده: یکی از کاملترین و بهترین مقالات در مورد زبان برنامه نویسی پایتون است که میتوان گفت همه نکات و مسائل پیرامون آموزش پایتون در آن ارائه شده است. آموزش جنگو (Django) | راهنمای کامل و رایگان جنگو برای شروع: در این مطلب، آموزش مقدماتی فریمورک جنگو ارائه شده است که محبوبترین فریمورک پایتون برای توسعه وب به حساب میآید.

بیست سایت آموزش آنلاین پایتون | راهنمای شروع یادگیری: در این مطلب، ابتدا زبان برنامه نویسی پایتون به طور خلاصه شرح داده شده و سپس ۲۰ سایت آموزش آنلاین پایتون معرفی شده است. از این رو طراحان تمامی سایت سازها برای بهترین بودن به دنبال افزایش آپشنهای سایت سازها هستند. هردو این پنل ها مزایا و ایرادات خاص به خود را دارند. بد نیست بدانید که علاوه بر پلتفرمهای مبتنی بر وب که به شما در راستای طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل بدون دانش کدنویسی کمک میکنند، برخی از قالبهای وردپرسی، اپلیکیشنهای آمادهای دارند که میتوانید بر اساس نوع فعالیت وبسایت خود، از آنها استفاده کنید.

در ادامه تنها برخی از این مقالات متعدد معرفی شده است. در ادامه، برخی از خصوصیات اصلی و مهم زبان برنامه نویسی پایتون ارائه شده است. در این بخش از مطلب «بهترین زبان های برنامه نویسی سال 1400»، فیلم های آموزش Python معرفی شده است. و این شروع بود بر ایجاد زبان Html و ساخت صفحات وب که تا به امروز با انتشار آخرین ورژت html یعنی HTML5 در حال توسعه یافتن بوده است. این یعنی کد منبع (Source Code) آن برای عموم در دسترس است.

در ابتدا، به معرفی فیلم های آموزش پایتون پرداخته شده است. همچنین، پایتون یک زبان مورد پسند برای توسعه دهندگان به حساب میآید. زیرا اپلیکیشن تلگرام برای بیشتر سیستم عاملهای پرکاربرد از جمله Android ،Windows، IOS و… از جمله منابع زبان اصلی میتوان به Coursera Pluralsight ،Team Treehouse ،LinkedIn Learning ،edX ،Udemy ،Codeacademy ،Udacity ،w3scools و FreeCodeCamp اشاره کرد. همچنین از جمله منابع فارسی نیز میتوان سایت فرادرس را نام برد که دورههای آموزشی متعددی برای زبان های برنامه نویسی مختلف ارائه کرده است و همچنین در مجله فرادرس نیز مقالات آموزشی بسیاری به صورت رایگان در اختیار علاقهمندان قرار گرفته است.

غالبا، اکثر وب سایت ها از این زبان استفاده کرده و مرور گرهای اصلی وب هم، از مو تورهای جاوا اسکریپت خاص برای اجرای آن بهره میبرند. ایجاد ارتباطات جدید برای پروژه های جدید .به عنوان مثال ، همکاری با توسعه دهندگان در بازار مورد نظر ، طراحان گرافیک و نویسندگان. در ادامه، مطالب آموزش پایتون ارائه شده است.