کشاورز کارت چیست ؟

به گفته سعید زرندی، براساس تفاهم انجام شده با سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد اشتغال در بخش صنعت و معدن، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان وام در نظر گرفته شده که ۱۰ هزار میلیارد آن توسط منابع بانکها و ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر هم از طریق منابع صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد. در این روند کسی که برنده حراج میشود، به صورت آنلاین و شفاف صورت میگیرد و اگر مطالباتی از شهرداری داشته باشد، میتواند بخشی از مطالبات را از طریق قیمت ملک انجام دهد و تهاتر ارزش اصلی خود را پیدا میکند. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسهیل شرایط ازدواج جوانان، لزوماً وابسته به برطرف سازی موانع اقتصادی نیست، یادآور میشود: بخشی از مشکلات موجود در مسئله ازدواج به معضلات فرهنگی و اجتماعی فعلی کشور باز میگردد. به گزارش خبرنگار ایمنا، در حالیکه بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ بانک مرکزی به عنوان سر شبکه بانکهای کشور مکلف شده از محل پسانداز جاری و قرضالحسنه نظام بانکی تسهیلات قرضالحسنه ۵۰ میلیون تومانی ازدواج را به زوجهای جوان (در مجموع ۱۰۰ میلیون تومان) پرداخت کند، در روزهای گذشته یکی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی که این روزها بررسی و اصلاح اساسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در دستور کار دارد و به همین جهت بسیار خبرساز شده از افزایش وام ازدواج زوجهای جوان به ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد.

قابل ذکر است تا پیش از اعلام کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش میزان وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مقرر شده بود تسهیلات قرضالحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین در این سال برابر با ۵۰ میلیون تومان با بازپرداخت هفتساله باشد و اخذ یک ضامن معتبر و سفته برای پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج به زوجین کافی بود؛ اما در روزهای اخیر گمانهزنیهایی نیز مبنی بر احتمال تغییر شرایط دریافت وام ازدواج از سوی زوجهای جوان مطرح شده که هنوز به تأیید مجلس شورای اسلامی نرسیده است. سوالی که مطرح میشود، این است که با توجه به ویژگیهای رمزارزها، تا چه میزان میتوان آنها را تحت انقیاد سیاستهای داخلی کشورها و راهبردهای ملیسازی اقتصادی درآورد. وی با اشاره بر تحول دیجیتال صورت گرفته در بانک ملی ایران طی یکی دو سال اخیر افزود: با توجه به بالا بودن تعداد محصولات نوین بانک ملی ایران، هر ساله نمایشگاهی با عنوان رویداد ملی شو برگزار میشود که در ملی شو سال گذشته، نشان پرداخت برای نخستین بار مطرح شد. بعد از انجام ثبت نام غیرحضوری از بانک رسالت با متقاضی تماس گرفته خواهد شد و مامور این مجموعه به صورت حضوری در محل مورد نظر احراز هویت و تطبیق مدارک فرد را انجام میدهد.

همچنین ردیف یک تبصره ۱۶ که به تصویب نمایندگان رسید، مقرر شد: به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از محل پسانداز و جاری قرضالحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرضالحسنه ازدواج به کلیه زوجهایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از تاریخ اول فروردین ماه ۱۳۹۷ است و تاکنون تسهیلات ازدواج دریافت نکردهاند با اولویت نخست پرداخت کند. 6- کلیه هزینه های اجرای سفارش اعم از کارمزدها و مالیات فروش و حقالعملکاری (کارمزد) بانک، برعهده اینجانب بوده و اجازه میدهم از محل مبالغ ناشی از فروش سهام کسر شود. همچنین دریافت تسهیلات براساس دستورالعمل پیشبینیشده مشمول محصولاتی میشد که در بازار فروش قابلقبول باشند و منجر به انباشته شدن محصولات در انبار نشوند. علیرضا صادقی با اشاره به این که با تمرکز منابع و فروش محصولات به مشتریان، روابط پایدار و برد-برد در بانک ایجاد خواهد شد، اظهار کرد: بوشهر و عسلویه پتانسیل های زیادی دارند و سهم بانک ملی ایران از این منابع می تواند با تحول در فرایندها، افزایش یابد. به توافق اولیه بین بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بستگی دارد.

طبق مدل طراحیشده در وزارت اقتصاد شرط حذف ضامن شامل کسانی میشود که حقوق ثابت دارند و حقوق خود را از بانک مورد نظر دریافت میکنند. در ادامه این ردیف آمده است: شرایط سنی متقاضیان دریافت وام، حداکثر یک ماه پس از ابلاغ این قانون، به پیشنهاد مشترک وزارت ورزش و جوانان و بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیأت وزیران میرسد. این سامانه توانسته است با ارائه خدمات بانک ملی به صورت اینترنتی محبوبیت زیادی را بین مشتریان این بانک به دست آورد. استارت ثبتنام تسهیلات برنامه تولید و اشتغال در حالی از روز گذشته در سایت بهینیاب برای فعالان صنعت امکانپذیر شده که برای دریافت وام چه در بخش «شرایط متقاضی» و چه در بخش «شرایط تسهیلات» شروط و اولویتهایی در نظر گرفته شده است. در جز الحاقی یک که به تصویب نمایندگان رسید، آمده است: به منظور کاهش سن ازدواج، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است تسهیلات قرضالحسنه ازدواج برای زوجهای زیر ۲۵ سال و زوجههای زیر ۲۳ سال واجد شرایط دریافت تسهیلات ازدواج را تا سقف یک میلیارد ریال افزایش دهد. تسهیلات قرضالحسنه ازدواج برای هر یک از زوجها در سال ۱۴۰۰ به میزان ۵۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۷ ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.