✔️ثروتمندترین افراد جهان 2022 با جالب ترین نکات

سویینی ظاهرا از طریق چند بات نرمافزاری توانسته موقعیت جت شخصی ماسک را دنبال کند. ایلان ماسک را رد کرده و به جای آن درخواست ۵۰ هزار دلار از وی کرده بود، توسط ثروتمندترین مرد جهان بلاک شد. این تصمیم در حالی که به افزایش شاخص دلار آمریکا منجر میشود، باعث از میان رفتن جذابیت سرمایهگذاری در بازارهای مالی شده و بنابراین باعث خروج نقدینگی از این بازارها شده که این موضوع زمینه قرمزپوش شدن بازارهای مالی را فراهم میکند. سویینی میگوید او از طرفداران موسس تسلا بود، بنابراین میخواست بداند که ماسک کجاست و در کدامیک از شرکتهایش فعالیت میکند. تحصیل کرده دانشگاه پنسیلوانیا در رشته اقتصاد و لیسانس فیزیک در مقطع کارشناسی می باشد و از بنیانگذاران Zip2, اسپیساکس، پیپل و تسلا موتورز سولارسیتی می باشد. با این حال، سویینی پیشنهاد ماسک را رد کرده و میگوید لذت ردیابی این جت خیلی بیشتر از 5 هزار دلار است.

لازم نیست جهان را به طور کامل تغییر دهید تا “کار خیر انجام دهید” اما همیشه باید سعی کنید یک ارزش واقعی داشته باشید. جف بزوس مؤسسهای است که به تحقیق و ایجاد نمونههای خونی برای کشف و مطالعهی انواع سرطانها میپردازد. او در پشت پنهان شده است و بسیار متمرکز است. 3. اورتگا نهار را نیز با کارمندانش در کافه تریای شرکت صرف می کند. پیج تا سال 2001، زمانی که اریک اشمیت مسئولیت را بر عهده گرفت، مدیرعامل گوگل بود و سپس از سال 2011 تا سال 2015، مدیرعامل شرکت آلفابت، مادر جدید گوگل شد. به گزارش اکوایران سهام تسلا در آخرین پنجشنبه ژانویه 2022 با سقوط 20 درصدی ارزش روبرو شد به نحوی که ارزش بازاری آن در روز پنجشنبه 27 ژانویه به 829 میلیون دلار رسید؛ در ادامه در روز جمعه اندکی بر ارزش تسلا در بازارهای مالی افزوده شد و تسلا توانست تا 846 میلیون دلار صعود کند؛ با این وجود این شرکت خودروساز برقی نتوانست ارزش یک تریلیون دلاری خود را در اولین ماه از سال 2022 حفظ کند.

شرکت SpaceX نیز که متعلق به ایلان ماسک است در بازار پررونق هوافضا در حال رقابت است. مثلا میتواند مسافران را از از لس آنجلس به سانفرانسیسکو در 30 دقیقه جا به جا کند. در این شرایط برخی موسسات بینالمللی چالش تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی در زمینه تامین نیمههادیها را مهمترین دلیل تغییر برنامه تسلا در زمینه تعویق ساخت خودروهای الکتریکی ارزان عنوان میکنند. ماسک در این توییت از بیش از ۶۵.۸ میلیون دنبال کننده خود سوال کرد که آنها در این رابطه چه نظری دارند و در حالی که برخی از کاربران به او نکاتی را پیشنهاد کردند، به عقیده بسیاری از افراد دیگر او در حال حاضر نیز یک اینفلوئنسر محسوب میشود.

ماسک تاکنون در توییتر درباره مسائل زیادی از جمله رمزارزها، تسلا، اسپیس ایکس و چیزهای دیگری صحبت کرده است که در برخی موارد توییتها او تاثیر بسیار زیادی داشته است. این صحبت Elon Musk، قیمت بیت کوین را تا ۴۳ هزار دلار کاهش داد. آقای ایلان ماسک که یکی از ثروتمندترین افراد دنیا است، سابقهی صحبت پیرامون بازیهای مورد علاقهی خود را در فضای اینترنت دارد و به تازگی نوبت به عنوان Halo Infinite رسیده تا ایلان ماسک از آن تعریف کند. وی که از بزرگترین طرفداران ارز دیجیتال است به مردم توصیه کرده تا هرگز تمام پسانداز طول عمر خود را بر روی ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری نکنند.

برای مثال در سال جاری یکی از توییتهای او در حمایت از دوج کوین و قرارگیری این رمزارز جنجالی در فهرست ارزهای دیجیتال قابل ترید صرافی «کوین بیس» باعث افزایش قیمت این ارز شده بود. این کمپانی ماشین سازی آلمانی اعلام کرده است که در سال 2020 نزدیک به 119 میلیارد دلار درآمد داشته و قیمت سهامش بیشتر از 93 درصد نسبت به اواسط مارس 2020 افزایش یافته است. البته مدیرعامل تسلا عقیده دارد که این رباتهای انساننما میتوانند در طول زمان سودآوری بالاتری نسبت به خودروهای الکتریکی برای این شرکت به همراه داشته باشند. وی که از طرفداران پرو پا قرص ارزهای مجازی است و در سال جاری توئیتهایش بارها قیمت بیت کوین یا دیگر ارزهای مجازی را جابجا کرده بود، در سالهای قبل به صورت شانه به شانه با جف بزوس، بنیانگذار شرکت فروش اینترنتی آمازون، رقابت میکرد، اما امسال با رشد ارزش سهام تسلا توانست با فاصله زیاد از بزوس جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را تصاحب کند.

کمتر کسی در دنیا وجود دارد که تاکنون نام بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس را نشنیده باشد. ایلان ماسک بنیانگذار و صاحب ۲۰ درصد سهام تسلا بهعنوان یکی از غولهای فناوری در دنیا است. جک دوروسی در واکنش به ماسک توییتی گذاشت و اعلام کرد: جایی همان وسطهاست! با توجه به توییتی که ماسک بعد از این نوشت، به نظر میرسد که او در حال تجربهی اثر Halo Infinite در حالت Legendary است. حساب کاربری که سوئینی مستقر در فلوریدا در ژوئن ۲۰۲۰ راهاندازی کرد و در حال حاضر ۱۸۵۰۰۰ دنبال کننده دارد، از دادههای در دسترس عموم استفاده میکند و هر بار که جت ماسک به پرواز در میآید و فرود میآید، بهطور خودکار توییتی ارسال میکند. اکانت توییتر ردیابی جت ماسک از ماه ژوئن 2020 آغاز به کار کرد.

ایلان ماسک با بصیرت کامل، یک صنعت فناوری را زنده می کند که با بررسی زندگی او می توانیم شناخت بهتری راجع به او بدست آوریم. با مطالعهی این کتاب آشنا میشوید که ایلان کارش را از کجا آغاز کرده و در طول این مسیر با چه مسائل و مشکلاتی دستوپنجه نرم کرده است تا خودروهای برقیاش در بزرگراههای دنیا جولان دهند، سفینههایش برای ماموریت دشوار سکونتپذیرکردن مریخ راهی فضا شوند و چگونه در تلاش است تا انسان انرژی خورشیدی را جایگزین استفاده از سوختهای فسیلی کند. میتوان بیانات آقای ماسک را پیروزی دیگری برای ایکسباکس و استودیوی ۳۴۳ اینداستریز (343 Industries) در نظر گرفت. مارک و همسرش پریسیلا چان، صاحب دختری بهنام مکس هستند؛ مارک بعد از تولد دخترش بهمدت ۲ ماه به مرخصی رفت و در واقع قانون مرخصی دادن به والدین برای تولد نوزادشان را در فیسبوک ایجاد کرد.

  • ارزش خالص: ۹۱٫۳ میلیارد دلار
  • بیل گیتس (Bill Gates)
  • +Google : شبکه اجتماعی گوگل
  • تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۴۸ (۷۰ سال)

آقای ماسک همچنین بعد از دیدن فیلمی علمی تخیلی در مورد ماشینهای زیر آب، میخواهد چنین ماشینهایی را تولید کند! با این وجود، او طبق نظر کاربران توییتر تاکنون بخش زیادی از سهام خود در شرکت تسلا را به فروش رسانده است. خرید بیت کوین توسط شرکت تسلا، این شرکت را به جایگاه دوم فهرست شرکتهای سرمایهگذار روی بیت کوین رساند. ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل شرکتهای تسلا (Tesla) و اسپیس ایکس (SpaceX)، خبر داده است که طرفدار جدیدترین عنوان فرنچایز Halo، بازی Halo Infinite، است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با ایلان ماسک رئیس شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس از طریق ویدیوـ کنفرانس دیدار کرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، این به معنی آماده بودن ارائه سرویس و شبکه این شرکت پرسروصدای متعلق به ایلان ماسک است. به گزارش خبرگزاری موج، ایلان ماسک، در توییت اخیر خود به وب ۳ پرداخته و حواشی زیادی در این زمینه ایجاد کرده است. به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیترهایی همچون شاخص کل بورس قرمز شد، علت افت شاخص بورس چیست؟

در حالی که سهامدارن تسلا منتظر اعلام جدول زمانبندی برای ورود مدلهای جدید خودروهای تسلا به بازار بودند، ایلان ماسک به ارائه توضیحاتی در خصوص ربات انساننمای تسلا پرداخت. در حالی که تسلا وعده داده بود خودروی برقی خود با قیمت پایین (25 هزار دلاری) تولید و روانه بازار کند، ایلان ماسک در اخرین سخنرانی خود گفت: فعلا تمرکز تسلا بر روی این خودرو کاهش داشته و نمیتواند در خصوص زمان ورود آن به بازار پاسخ بدهد. او به اینسایدر گفت: «من تلاش زیادی برای این پروژه کردم و 5 هزار دلار کافی نیست.» سویینی میگوید 5 هزار دلار نمیتواند جایگزین لذتی شود که او از این کار میبرد.